Placení poplatku za ČRo a ČT.

Vložil Anonymous, 30. Srpen 2018 - 16:23 ::

Pronajímám byt v osobním vlastnictví, včetně částečného vybavení, s přípojkou na příjem TV. Ve vybavení není rozhlasový ani televizní přijímač. Kdo platí poplatek za ČRo a ČT pronajímatel, nebo nájemce v případě, že nájemce užívá ČRo a ČT.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil .. (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 16:28

  Pronájem bytu ani jeho vybavení televizí nebo rozhlasem s poplatky nemá vůbec nic společného. Zabýváte se blbinami.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 18:19

  Pokud si v nájemní smlouvě vymíním, že byt je pronajímán bez přijimačů a případné použití nájemcem ho zavazuje k platbě licenčních poplatků je to jasný stav stejně jako když uvedu, že nájem obsahuje některé poplatky hrazené pronajímatelem.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 16:28

  (1) Poplatníkem rozhlasového poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní rozhlasový přijímač. Jestliže drží4) nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá rozhlasový přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.

  (2) Poplatníkem televizního poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní televizní přijímač. Jestliže drží4) nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá televizní přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.

  Více: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-348

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".