Omezení pronájmu bytů vdomě stanovami

Vložil Anonymous, 28. Březen 2009 - 12:30 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je možné změnit stanovy společenství v tom smyslu, že by se tam dopsat a odhlasovat bod, kterým by se upravoval pronájem bytů v domě. Bydlíme v domě, kde tři majitelé pronajímají byty, především cizincům, krátkodobě, někdy na den, někdy na týden, někdy na měsíc. Po domě se tak neustále pohybují cizí osoby, za poslední půlrok se třikrát do domu někdo vloupal a my, kteří v domě bydlíme stále už se skoro bojíme. Je možné toto nějak ošetřit ve stanovách? děkuji za odpověď, zdraví Libuše Tichá

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymousfhf (bez ověření), 28. Březen 2009 - 12:59

  Víš Libuško, stanovy by v žádném případě neměly ohrožovat a omezovat osobní vlastnictví, myslím a to je názor můj, který těmto věcem vubec nerozumí i kdyby jste takové stanovy schválili tak by vám to k ničemu nebylo. Nebo myslíte, že by soud stál na vaší straně. Pokud vám někdo dělá v domě tzv. bordel volejte městskou policii popř. policii ČR… Věřte, že zase SVJ nemá takovou oporu v zákonech aby mohlo přez stanovy diktovat vlastníkům co mají dělat a jak využívat vlastní byty. SVJ je skráceně o společných prostorech a službách. JarekSVJ.

  Vložil vladislav, 28. Březen 2009 - 15:19

  Vllastník bytu zodpovídá za své podnájemníky.Řešení je v tom, že si nenecháte nic líbit a s vlastníkem ve výboru SVJ sepíšete stručný zápis s uvedením povinností,které jako vlastník má.Určitě zdůrazněte jeho zodpovědnost za chování a jednání jeho podnájemníků.Nám se osvědčilo,že shromáždění odsouhlasilo peněžní pokuty vlastníkům,kteří porušují stanovy,nebo usnesení přijatá shromážděním.Peníze vybíráme při vyúčování záloh za služby lx ročně.Zkoušeůi jsme to i přes přestupkovou komisi měst.úřadu,ale to je na měsíce. Příjem z pokut je příjmem do fondu oprav,to dostává každý přestupce písemně potvrzené.Pokladník výboru SVJ zapíše jako příjem do pokladní knihy.

  Vložil Václav (bez ověření), 29. Březen 2009 - 15:13

  Vážený pane Vladislave,

  to je právě omyl, že společenství řeší „chování a jednání“, ať už kohokoliv. Jak jste na to, prosím, přišel?

  Jak tu správně píše pan JarekSVJ, společenství řeší pouze správu společných částí domu (a pozemku) a služby. Nic jiného společenství neřeší ani řešit nemůže.

  Václav

  Vložil JarekSVJ, 28. Březen 2009 - 18:58

  Ještě dodatek, Vláďo, máš 100% pravdu ale jsou majitelé bytů , kteří vlastní byt jenom na „kšeft“ a takového vlastníka nějaký vábor jenom tak nepostraší – Vláďo, co by jsi dělal semnou , kdybych byl takový majitel u vás v domě – platil bych vše jak mám, dokonce bych měl pronájem legální ale na nějaké výborování bych se ti víš co, co je to pokuta od SVJ, tu bych prostě nezaplatil a těšil bych se na příjemný soud s blbcama z výboru.....

  Vložil vladislav, 29. Březen 2009 - 9:12

  Ještě k pokutám.Máme usnesení, že výbor je oprávněn udělovat pokutu opakovaně.Domnívám se/zatím takový případ u nás nebyl/že by šel použít § /nemám zákon o vlastnictví bytů u sebe/snad l4, nebo l5,který říká-volné tlumočení:výbor SVJ,nebo kterýkoliv vlastník má právo se obrátit na soud s žádostí o prodej bytu vlastníkovi,který narušuje soužití v domě. Vyhledejte si ten § a písemně sdělte vlastníkovi,který provádí problematický podnájem,že dáváte věc k soudu. U nás byl jeden s názorem,že mu můžeme…,ale po podpisu tohoto § na výboru se „uklidnil“.Držím pal­ce.

  Vložil vladislav, 29. Březen 2009 - 9:11

  Ještě k pokutám.Máme usnesení, že výbor je oprávněn udělovat pokutu opakovaně.Domnívám se/zatím takový případ u nás nebyl/že by šel použít § /nemám zákon o vlastnictví bytů u sebe/snad l4, nebo l5,který říká-volné tlumočení:výbor SVJ,nebo kterýkoliv vlastník má právo se obrátit na soud s žádostí o prodej bytu vlastníkovi,který narušuje soužití v domě. Vyhledejte si ten § a písemně sdělte vlastníkovi,který provádí problematický podnájem,že dáváte věc k soudu. U nás byl jeden s názorem,že mu můžeme…,ale po podpisu tohoto § na výboru se „uklidnil“.Držím pal­ce.

  Vložil Libuška (bez ověření), 28. Březen 2009 - 18:56

  Děkuji za dobrý nápad, nemáte náhodou mustr? A také díky za povzbuzení, že nic není ztraceno, věřte, že je velmi nepříjemné, když se po domě neustále pohybují cizí lidé, v jednom pronajatém bytě bydlí sedm cizinců, ve druhém tři, každý má své kamarády, kterým dají klíče, pak řešíme vloupání do bytů a podobně. A majitelé těch bytů se nám smějí do očí, že prý jim nic nemůžeme zakázat. Přitom jsem někde četla, že majitelé bytů musí hlásit změny jak u složení členů domácnosti, tak u podnájemníků. Nevíte, jestli je to pravda? Přeji pěkný víkend. L.

  Vložil Anonymousdada (bez ověření), 29. Březen 2009 - 23:09

  Hele Libuše, ty už jsi jak ta Jana1…nepiš , když máš krámy… Prosim napiš mě nějaký odkaz, kde jsi četla ten tvůj blaf: „Přitom jsem někde četla, že majitelé bytů musí hlásit změny jak u složení členů domácnosti, tak u podnájemníků.“ Libuško opravdu je jenom jeden vlastník . Pokud jsi přesvědčená, že se dělí vlastníci na ty co užívají byt a na ty co byt pronajímají tak to jsi pěkná kráva.....JarekSVJ

  Vložil Václav (bez ověření), 30. Březen 2009 - 8:56

  Vlastníci jsou si ve svých právech rovni, způsob využití jejich bytu nemůže mít na nic vliv, přesně jak píše JarekSVJ. To už se tu ale řešilo stokrát, že v bytě bez dalšího mohu mít kancelář, ale nikoliv zbrojní sklad.

  Vložil kráva (bez ověření), 30. Březen 2009 - 6:20

  Ve vzorových stanovách ty prase sprostý, zřejmě ožralý…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".