odpovědnost předsedy výboru - pokárání

Vložil Petra Vindušková (bez ověření), 13. Červen 2024 - 11:11 ::

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak postupovat, když předseda SVJ nejedná v souladu s postupy výboru, tzn. sám si odsouhlasí navýšení ceny zakázky bez zaslání cenové nabídky pouze telefonicky, nepožádal o vypracování cenové kalkulace na vícepráce. Následné navýšení pak požaduje uhradit od SVJ. Je možné dát předsedovi rozdíl ceny mezi nabídkou a výslednou fakturu k úhradě, případně jak je možné předsedu finančně postihnout, aby celé společenství neplatilo jeho pochybení. Jediné možné, co mě napadá, je odvolání z funkce ostatními členy výboru. Je možné mu například nevyplatit měsíční odměnu za členství ve výboru? Děkuji, Vindušková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil cleeeen (bez ověření), 14. Červen 2024 - 1:30

  to si asi musi vybor vyresit interne, nevime o co jde…

  Samozrejme ze pokud by po telefonu zavazal SVJ platit mega navic za vec, ktera jde poridit jinde za 10 000, asi by to bylo mozno resit (justinianus rekne ze neee), ale takto obecne polozena otazka, to je nesouditelny…

  Pan AsiTak je evidentne statutar, a zase to vidi ze sveho pohledu, kdyz se mu do jeho prace nekdo se… co tomu nerozumi…

  Vložil asan (bez ověření), 14. Červen 2024 - 2:49

  To je jedno, zda je nebo není někdo statutár. Pokud se vyskytnout vícepráce, tak se musí zaplatit. Nebo se lze taky soudit, jestli vícepráce byly nebo nebyly oprávněné. To by ovšem dělal, ani neumím pojmenovat kdo, protože by to projel na celé čáře. A ty znalecké posudky kolik by stály. Vícepráce se do faktury uvádějí jako samostaná položka. Pokud se tak nestalo, tak je to chyba celého výboru. Jenom vykutálený člen by to chtěl hodit na hlavu předsedoví. Ten si s takovým výborníkem zcela jistě poradí.

  Vložil cleeen (bez ověření), 14. Červen 2024 - 8:43

  tazatelka tvrdila, ze predseda jde proti vyboru, vy myslite clena vyboru nebo spolecenstvci?

  My nevime kolik viceprace staly… Do 10% pokud neni ve smlouve osetreno, to muze firma uctovat tak jak tak – a opravte mne pokud se pletu…

  A nevime o jake prace slo a zda bylo lze odlozit A CEKAT NA STANOVISKA DALSICH BYLO LI TAK UJEDNANO ANEBO NE.

  To by musel clovek posoudit vsechny detaily, vy tady vsici soudite a nevite nic nez jeden vyrok jednoho bezvyznamneho vlastnika.

  Beztak by se s tim dalo cokoliv delat minimalne s vuli nad 25% vlastniku, jinak je to o nicem.

  Takze viceprace byly nezbytne? A byly v limitu 10% zakazky? Asi jo, no tak pak at clen nep*udi.

  Byly zbytne a byly drazsi? Tak to by byl predseda DE.IL, kdyby si to nenechl potvrdit alespon vyborem.

  Vložil Justitianus, 13. Červen 2024 - 20:41
  • Petra V.: „… jak postupovat, když předseda SVJ nejedná v souladu s postupy výboru … “

  Na to si přečtěte vaše stanovy, případně se obraťte na členy výboru (výbor je kolektivní orgán) nebo na členy SVJ (shromáždění je kolektivní orgán). Je jisté, že Vy sama nemůžete postupovat vůbec nijak.

  • Petra V.: „Jediné možné, co mě napadá, je odvolání z funkce ostatními členy výboru.“

  Dobrý postřeh. Ale proč se na toto ptáte nás? Ptejte se členů výboru, zda jej chtějí odvolat z funkce předsedy.

  • Petra V.: „Je možné mu například nevyplatit měsíční odměnu za členství ve výboru?“

  Ano, SVJ může porušit pravidla odměňování. A toto protiprávní jednání bude nejspíše mít následky. SVJ se tím stane hnusným neplatičem. SVJ může být věřitelem žalováno o částku, která mu náleží jako nevyplacená odměna po lhůtě splatnosti za členství ve výboru. SVJ bude odsouzeno k úhradě dlužné částky s příslušenstvím, k úhradě soudních nákladů i nákladů protistrany. Rád jsem Vám poradil.

  Justitianus

  Vložil radka2222 (bez ověření), 13. Červen 2024 - 13:09

  proč jste chtěla být místopředsedkyní? proč ani po tolika letech nevíte nic o fungování svj? přečtěte si stanovy, tam najdete možná odpověď.

  Vložil asi tak (bez ověření), 13. Červen 2024 - 12:17

  Nevíte o tom vůbec nic, nevíte jak oprava něčeho funguje, jak probíhá. To je pak těžké. Není žádnou zvláštností, že při opravě něčeho vznikají vícepráce, protože při odhadování ceny se „dovniť“ nevidí a vyskytne se něco se se musí udělat a nepočítá se s tím. Pokud se vyskytnou nějaké vícepráce, tak je samozřejmě uhradí svj, kdo by je podle vás měl hradit. Je vidět, že jste vůbec nic nezařizovala a nevíte o tom vůbec nic. Akorát chcete být zajímavá a prudíte. Proč by měl předseda při vícepracích pochybit. Běžte se s těmi nesmysly bodnout. A copak dělali další čenové výboru? Vy jste členkou výboru, copak jste dělala, když se o zakázce jednalo? Nic, akorát nyní plkáte nesmysly. To vám jde.

  Vložil Starrfucker (bez ověření), 13. Červen 2024 - 14:36

  „Proč tak blbě kecáte“ ? to je úroveň debila s malým ohambím.

  Vložil asi tak (bez ověření), 13. Červen 2024 - 16:31

  Debil jste vy. Takoví lidi jako je tazatelka by měli jít do vlády. Pak by to bylo ještě dokonalejší. Vy byste byl voličem.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".