Odpovědi na nejasnosti okolo NObčZ

Vložil Pavel, 23. Leden 2013 - 16:49 ::

Ministerstvo spravedlnosti na adrese

http://obcanskyzakonik.justice.cz/…zakonik.html

vyzývá:

Ptejte se na nový občanský zákoník

"Ministerstvo spravedlnosti pro potřeby veřejné správy i široké veřejnosti zřídilo novou Komisi pro aplikaci nové civilní legislativy (KANCL). Jejím úkolem je především zodpovídat dotazy týkající se nového soukromého práva. Na těchto internetových stránkách věnovaných občanskému zákoníku naleznete informace o jednotlivých oblastech úpravy, součástí jsou i nejčastěji kladené dotazy. Pokud mezi nimi nenaleznete odpověď na svoji otázku, pošlete nám svůj dotaz vyplněním dotazového formuláře.

Do působnosti Ministerstva spravedlnosti ovšem nespadá podávání závazného výkladu právních předpisů, které je v působnosti věcně příslušného nezávislého soudu."

Uvidíme, zda budou schopni něco rozumného odpovědět.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Votočka, 24. Leden 2013 - 14:36

  Pane Pavle,

  na co se mám ptát, když jsem se dnes „dozvěděl“, že vláda má na stole „prováděcí zákon“ k NObčz.

  Len čorty znáju, k čemuže to bude dobré a ako sa to skončí (v této souvislosti připomínám právní tanečky okolo amnestie). V tomhle absurdistánu si fakt počkám, až nabyde účinnosti a pak se uvidí.

  Poslední „radostnou“ a oslavu zasluhující kratochvíli jsem si užil jako mnoho ostatních před vánocemi. Budou/nebudou nové sazby DPH; bude/nebude platit „technická“ novela DPH. Úplně stačilo. Radostí tančím ještě dnes a nejsem schopen přestat.

  I tak přeji Dobrý den

  Votočka

  Vložil lake, 24. Leden 2013 - 16:06

  Pane Votočko,
  a právě proto jsou tak nutné prezidentské volby. Zejména při těchto volbách se národ štěpí, hádá, jedni vyčítají druhým, druzí zatracují třetí, volají sborově o zrádcích národa, o cizácích, o odrodilcích, o ohrožení státu z té či oné strany.

  Toto velkolepé divadlo má pouze jediný účel: abychom my všichni, občané této země, byli rozděleni a rozhádáni navzájem.

  Miliony občanů, plýtvající energií v žabomyších půtkách, jsou tím nejlepším, co si naši mocipáni mohou přát. Takoví občané se nikdy nespojí společně proti mocným a všehoschopným, proti tunelářům, ani proti těm mafiánům, kteří této zemi škodí nejvíce a prorostli do státní správy tak, že je nelze vyhnat.

  • Mimochodem:
  Věděl jste, že pro druhé kolo presidentských voleb objednali ouředníci z Ministerstva vnitra opět kompletní sady devíti lístků pro devět kandidátů? Mohl bych prostě při volbách převzít jediný lístek a do něj za plentou vepsat jedno číslo. Ale to by bylo moc levné řešení. Namísto toho se podle zákona č. 275/2012 Sb. tiskne vše znovu, protože to vyjde dráž a tím pádem se desetkrát více peněz „odkloní“ do těch správných kapes a stranických pokladen. Přečtěte si: http://zpravy.e15.cz/…navic-947297.

  Takže už jistě chápete, proč se nezbytně musí zvednout DPH namísto toho, aby stát začal šetřit. Snižování výdajů není žádoucí, nebylo by pak z čeho krást.

  lake

  Vložil Jana Vykopalová, 24. Leden 2013 - 16:43

  Pane „lake“ Velmi ráda čtu Váše příspěvky,jsou vtipné a k věci.Plně s Vámi souhlasím a mám jedno velké přání. Občané probuďte se !!! Hlavně rychle,aby nebylo nakonec už po funuse!! Jana V.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".