Nove SVJ a jeji reg.na finančním úřadě

Vložil Jana, 18. Listopad 2007 - 12:38 ::

Dobry den .Chci se zeptat na tomto foru jak je to teda s tim zaregistrovanim na finančním úřade,kdyz nebudeme nic jineho delat nez jako dosud pod SBD zalohy na najemne a do sluzeb spojenych s bydlenim atd…klasicky F.O. Zadne pronajmy ani jina cinnost.Dekuji za odpoved.(Jana)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 16. Prosinec 2007 - 19:12

  To je správně.Zbylé platby-složíte se na to jako na flašku rumu.Je to přece váš problém co a komu dáte.Pokud budete blbnout,budete jasně danit zdaněné peníze.Paroubek z nich dostane přidáno.

  Vložil Anonymous, 16. Prosinec 2007 - 19:12

  To je správně.Zbylé platby-složíte se na to jako na flašku rumu.Je to přece váš problém co a komu dáte.Pokud budete blbnout,budete jasně danit zdaněné peníze.Paroubek z nich dostane přidáno.

  Vložil 566a567, 15. Prosinec 2007 - 14:27

  Copaže to je za blábol? Normálně si vyplňte ten registrační formulář na FÚ a potom jen pravidelně předkládáte čestné prohlášení, že jste neměli zisky. Pokud jste je tedy opravdu neměli. (-: Fond oprav se nepočítá, ten je Vás společný a patří vlastníkům podle jejich podílů dohromady. A zálohy už vůbec ne, ty jen, lidově vyjádřeno, sdružujete za vlastníky a platíte za ně zálohové faktury dodavatelům. Na konci vyúčtovacího období přeplatky vlastníkům přece vracíte.

  To je celé.

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 15. Prosinec 2007 - 21:23

  Dobrý večer, SVJ se bude registrovat až ve chvíli kdy začne pobírat příjmy podléhající dani nebo srážet zálohy na daň. ( § 33 zákona o správě daní a poplatků. Pokud má pouze osvobozené příjmy (např. úrok z BÚ) tak nemusí podávat ani daňové přiznání. Mimochodem zákon o správě daní ani o daních z příjmů pojem čestné prohlášení nezná, pak už je lepší podat tzv. nulové daňové přiznání. Pokud začnete vyplácet odměny členům výboru registrujete sek dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků, pokud budete někoho zaměstnávat na tzv. dohodu o provedení práce tak k dani z příjmů fyzických osob vybíranou zvláštní sazbou (tzv. srážková daň). KarelH

  Vložil Anonymous, 18. Listopad 2007 - 13:02

  I v takovém případě budete danit a danit a danit. Řekněme, že budete řadu věcí zajišťovat svépomocí. Někdo bude uklízet chodbu, odměnu mu budete zdaňovat. Jiný bude sekat trávu, odměnu mu budete zdaňovat. Další bude topit, odměnu mu budete zdaňovat. Další bude dělat domovníka, odměnu mu budete zdaňovat. Ze zákona budete mít statutární orgán, odměnu mu budete zdaňovat. Výpočet tohoto zdanění si budete platit. Vše půjde přes bankovní účet, kde na poplatcích zmizí několik stokorun měsíčně.

  Společenství je podle zákona černou dírou na peníze.

  Vložil Jana, 19. Listopad 2007 - 18:22

  Ale snad je nejaky limit-osvobozeni od dane – napr.do 5000,– za rok ????nebo neco podobneho??!!!! Dik

  Vložil Anonymous, 16. Prosinec 2007 - 19:08

  Dělejte to píše v prvvním příspěvku,platby nájemníků a služby.Zbytek načerno.Je to jako by vám někdo pomohl s kufrem z nádraží a vy mu za to dal zdaněnou stovku.Proč pořád chcete danit??? Prostě je to Váš problém komu co a za co dáte.Jasně,že to nemusíte vykecávat aby z toho byl daňový únik.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".