Naděje pro novelu NOZ

Vložil Pavel, 6. Září 2014 - 22:32 ::

Ústavně právní výbor sněmovny doporučil novelizaci občanského zákoníku

Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny dnes projednal na svém výjezdním zasedání ve Špindlerově mlýně otázky spojené s přípravou novely občanského zákoníku. Poslanci se jednomyslně shodli, že souhlasí s novelizací kodexu v rozsahu potřebných změn.

„Ústavně právní výbor jednoznačně doporučil, aby byl zákoník novelizován, ale nechceme se dopustit chyby na druhou, tzn. přijmout novelu bez důkladné analýzy a odůvodnění potřebnosti jednotlivých změn,“ uvedl během zasedání výboru jeho předseda Jeroným Tejc.

„Pro nás je důležité, že se ústavně právní výbor postavil k potřebnosti novely velmi konstruktivně. Shodli jsme se, že problémy, o nichž už víme, je třeba vyřešit hned a nečekat, až lidem opravdu ublíží,“ uvedl po zasedání výboru první náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán.

5. 9. 2014 Tiskový odbor Ministerstva spravedlnosti ČR

_____________­________________________­______________________

Problémem bude, co jsou potřebné změny. Ale naděje, že alespoň největší nesmysly NOZ budou odstraněny, tedy zatím není ještě pohřbena.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VOLBY (bez ověření), 7. Září 2014 - 8:06

  Pavle,
  dík za pozitivní oznámení. Robert Pelikán je důsledný člověk a snad se mu to podaří, co nejdřív.
  Hezký den !

  Vložil Pavel, 8. Září 2014 - 7:34

  Dnešní informace je o něco horší:

  http://www.novinky.cz/…akoniku.html

  Slovutný plzeňský absolvent Marek Benda (přílepky, náhubkový zákon atd.) novelu označil za nesmysl. Jako poslanec zpravodaj k NOZ přece neřekne, že NOZ je paskvil.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".