Musí soud znát právo?

Vložil Pavel, 13. Leden 2023 - 13:15 ::

Odpověď je jasná. Český soud znát právo nemusí. Místo znalosti práva je soud nadán pravomocí, v některých případech se ani nelze odvolat.

Jak jsem psal v

http://www.portalsvj.cz/…chuze-vyboru#…

Vyšší soudní úřednice na podání bytového družstva z 5.1.2023 od­pověděla fyzické osobě:

„Listiny zaslané do datové schránky byly zaslány bez doložky konverze. Doložte originály nebo ověřenou kopií listin. V případě e-listin, listiny s doložkou konverze.

..................

Poučení: Konverze (Převod) z listinné do elektronické podoby provádí např. Czech POINT (Česká pošta). Je nutné přinést si vlastní CD nebo USB flash disk.

..................

Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.“

Že vyšší soudní úřednice nezvládne odpovědět do datové schránky z které dostala podání, jsem už psal.

Navíc ale netuší, že od 1.1.2023 již není možné provádět konverzi na CD nebo USB flash disk. On se totiž změnil zákon č. 300/2008 Sb. a vyhláška č. 193/2009 Sb.

Přemýšlím, zda upozornit předsedu Městského soudu na skutečnost, že se zákony průběžně novelizují a že by svým podřízeným měl dávat pokyny, aby postupovali podle platných zákonů.

Od samotné vyšší soudní úřednice to neočekávám. Ta do nějakého formuláře jen přepisuje nacionále podatele a má chudinka problém, jak své Usnesení správně odeslat.

Asi ale bude hůř. Když sleduji, jak si kandidát na prezidenta vykládá Ústavu.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdenek 22, 13. Leden 2023 - 21:16

  Pane Pavle, místo tohoto příspěvku a přemýšlení, zda napsat ve vaší věci stížnost, jste to měl už dávno udělat. U vás bych to čekal.

  Kde není žalobce, není soudce.

  Vložil asi tak (bez ověření), 13. Leden 2023 - 14:08

  Nemusí, české soudy nemusí vůbec nic. Jediná cesta je, když vás vyhodí dveřmi, vlezte jim tam oknem. Upozorněte Městský soud. Že si kandidát na prezidenta vykládá Ústavu jak chce, no to je kandidát. On si tu Ústavu jak chce vykládá ústavní soudce a to je tragedie. Český stát je v rozkladu.

  Vložil § (bez ověření), 13. Leden 2023 - 16:36

  Pane asi tak,

  soud mi napsal, že soud zná právo.

  To je totiž axiom, z něhož se vychází a který se nedokazuje. Prostě to přijměte.

  Soud je právo.

  Asi tak.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".