Které listiny lze vložit do rejstříku

Vložil lake, 8. Říjen 2009 - 16:04 ::

V jiném vláknu se rozvinula diskuse na téma Co všechno může být vloženo do sbírky listin rejstříkového soudu. Odpověď nebude zřejmě jednoznačná, praxe jednotlivých soudů se v mnohém liší. [upraveno 2011-04-08].

Zápis z prvního zasedání a schválené stanovy se vkládají vždy. Rovněž zápisy ze shromáždění, na kterých byl volen statutární orgán SVJ. Je-li výbor, vkládá se zápis z volby předsedy.

Další záležitosti (ostatní zápisy ze shromáždění, účetní závěrky), je možno doporučit k povinnému zveřejňování na základě stanov SVJ.

Obavy ze zveřejnění osobních údajů nejsou na místě. Údaje o vlastnících a spoluvlastnících nemovitostí v ČR jsou volně přístupné na webu ČÚZK. Výpis z katastru je i přílohou zápisu z prvního shromáždění (volně přístupno v rejstříku). Případné choulostivé informace (kdo dluží kolik, komu se opravoval odpad z WC, atd.) lze v zápisu začernit před vložením do sbírky listin.

lake

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rivr, 9. Duben 2011 - 0:52
  cit.(): „Jako příklad může posloužit toto společenství nebo toto
  ani jeden odkaz bohužel již nefunguje. Můžete uvést přímo ICO?
  rivr
  Vložil Leni (bez ověření), 9. Duben 2011 - 9:08

  Obchodní Rejstřík

  Ministerstvo spravedlnosti České republiky

  Přístup byl bohužel odmítnut pro překročení časového limitu nebo změnu IP adresy. Klíč pro sbírku listin není platný! Prosím opakujte vyhledávací dotaz.

  Vložil rivr, 9. Duben 2011 - 13:47
  cit.(Leni (bez ověření)): „…Klíč pro sbírku listin není platný! Prosím opakujte vyhledávací dotaz…“
  Vaše odpověď je velmi „sofistikovaná“…

  …avšak uvedené URL jsou generované dynamicky a jsou časově omezené. Není v nich NIC podle čeho by se dal „dotaz opakovat“. Jestli tam „něco“ přesto někde vidíte (tedy dokážete uvést funkční link na ty dvě zmiňované Sbírky listin) → pak jej uveďte. děkuji
  rivr
  Vložil Leni (bez ověření), 9. Duben 2011 - 14:34

  Ne, nikde nic nevidím…naopak…chtě­la jsem se také podívat do rejstříku na ukládané listiny, ale nešlo to…

  Mojí „sofistikovanou“ odpovědí jsem se jen chtěla připojit k Vaší výtce, že to nejde…

  Vložil Petr, 9. Říjen 2009 - 9:54

  Správný postřeh, do rejstříku jsme z volební schůze dali také jen část, nikoli kolik kdo dluží. Tiskem zkrácené verze, samozřejmě znovu podpisy příslušných osob.

  Vložil Salonní teoretik (bez ověření), 9. Říjen 2009 - 10:03

  Každý má právo na to, aby jeho údaje nebyly zveřejňovány. Na druhou stranu rejstříkový soud vyžaduje zápis ze schůze, kde došlo ke změně orgánu (zvolení, odstoupení, odvolání ad.)

  Lze proto doporučit postup popsaný panem Petrem, totiž zaslat rejstříkovém soudu pouze zápis o volbě (odvolání), ať už formou výpisu ze zápisu ze shromáždění, nebo tak, že se napíše samostatný zápis o volbě a bezprostředně po té následuje další schůze, jejíž zápis se již nezveřejňuje. Mám za to, že takovýto postup není v rozporu se zákonem.

  Nic nebrání tomu, formálně svolat na stejný den dvě schůze, jednu volební a jednu nevolební.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".