Které listiny lze vložit do rejstříku

Vložil lake, 8. Říjen 2009 - 16:04 ::

V jiném vláknu se rozvinula diskuse na téma Co všechno může být vloženo do sbírky listin rejstříkového soudu. Odpověď nebude zřejmě jednoznačná, praxe jednotlivých soudů se v mnohém liší. [upraveno 2011-04-08].

Zápis z prvního zasedání a schválené stanovy se vkládají vždy. Rovněž zápisy ze shromáždění, na kterých byl volen statutární orgán SVJ. Je-li výbor, vkládá se zápis z volby předsedy.

Další záležitosti (ostatní zápisy ze shromáždění, účetní závěrky), je možno doporučit k povinnému zveřejňování na základě stanov SVJ.

Obavy ze zveřejnění osobních údajů nejsou na místě. Údaje o vlastnících a spoluvlastnících nemovitostí v ČR jsou volně přístupné na webu ČÚZK. Výpis z katastru je i přílohou zápisu z prvního shromáždění (volně přístupno v rejstříku). Případné choulostivé informace (kdo dluží kolik, komu se opravoval odpad z WC, atd.) lze v zápisu začernit před vložením do sbírky listin.

lake

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.