Investiční byty - změna osvobození a hnutí pro vyvlastňování?

Vložil Pavel, 2. Únor 2020 - 23:04 ::

V honbě za dalšími příjmy státního rozpočtu se připravuje prodloužení lhůty pro osvobození investičních bytů z 5 let na 15 let:

https://ct24.ceskatelevize.cz/…ajitele-sami#…

Dobrých 0,5 miliardy ročně, ne?

Filip Hausknecht, který za Zelené na Praze 3 navrhoval vyvlastnění investičních bytů, opustil Zelené, kde s touto myšlenkou neprorazil a založil nové hnutí Budoucnost:

https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

Snad bude stejně úspěšný jako u Zelených.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 5. Únor 2020 - 8:51

  guvernér ČNB. Ten navrhoval , aby každý vlastník platil obvyklou daň z nemovitostí pouze na jednu nemovitost. Pokud by byl vlastníkem více nemovitostí, z druhé i další nemovitosti by platit násobky základní sazby. Jako myšlenka je to dobrá, nicméně si nedovedu představit její realizaci. Jednak každý druhý Čech má nějakou rekreační nemovitost, která je pro trvalé bydlení neobyvatelná. Dále máme bytová družstva. Takže pokud si někdo koupí v domě, které vlastní BD 3 byty ,které bude dále pronajímat a družstvo mu to umožní … vztahovat by se to naň nemělo. Jinak v této oblasti dle mého názoru stát v minulosti zvoral co se dalo. Privatizace starého bytového fondu měla proběhnout úplně jinak. Situace, kdy v domě je x vlastníků z nichž má každý pocit , že jim ten dům patří a že si v něm mohou dělat co chtějí je absurdní…

  Vložil Nebydlící (bez ověření), 3. Únor 2020 - 7:35

  Já bych osvobození u investičních bytů zrušil úplně. Bylo by více peněz na státní IT zakázky a další potřebné dotace. Ta odbornice na financích dělá polovičatou práci, ultralevicový parlament by to schválil, jen se nebát. A vyvlastňování bytů je ještě lepší nápad. Vyvlastněné byty by se měly rozdávat potřebným! Budu bydlet!

  Vložil analytik (bez ověření), 3. Únor 2020 - 7:56

  Tak vaši pravičáci budou zcela jistě lepší. Zruší nebo sníží daně zdejším podnikatelům, to je přece jejich program a daně zvýší zaměstnancům. Vymyslí další supersuperhrubou mzdu. A rozkradou co tady ještě zbylo, protože toho nakradli málo.

  Vložil * (bez ověření), 3. Únor 2020 - 7:34

  Pavle, tento přiblblý systém je založený na tom,že veškerá činnost státu je financována z daní zdejších daňových poplatníků. Cizáci vlastníci firmy tady žádné daně neplatí. Financovat se musí ne jenom vlastní výmysly,ale hlavě výmysly, které padají z hlav v brousku. Budou další a další daně, ať bude vládnou kdokoliv, protože budou další a další příkazy a nařízení. Jediným řešení je valčík na rozloučenou. Jenomže, to bychom museli mít vlastní názor. A to my nevíme co vlastní názor je. My umíme pouze připosraně poklonkovat. No a pak máme taky v politice lůzu, která se chce zviditelnit za každou cenu, protože být vidět znamená být blíže u koryta.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".