házení drobných odpadků z okna

Vložil Anna Sajdikova, 22. Únor 2024 - 13:22 ::

Dobrý den, jsme bytový dům o 16 bytech a majitelích. Okolo celého domu je široký oplocený pozemek, který také patří všem majitelům podle jejich podílů na domě. Jeden 80 letý majitel soustavně hází z okna zbytky jídel typu slupky od ovoce, kousky rýže, občas vylil i mastnou polévku, apod. Při domluvě říká, že to hází ptáčkům, což je nesmysl. Pán jinak sám jezdí MHD po městě, je čilý, ale negativně svérázný. Zbytky dopadají na nádvoří, kde ostatní parkují auta a jezdí po tom a samozřejmě si mi stěžují (jsem předsedkyně). Říkám jim, že na družstvu mi řekli, že nahlášení na úřad stejně moc nepomůže, spíš pán přitvrdí. Víte prosím nějaké účinné řešení? Pomohla nějaká hlášení? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Danast (bez ověření), 23. Únor 2024 - 21:05

  Měli jsme kdysi něco podobného, s tím, že pán vylil lógr z kávy a vyhazoval slupky z mandarinek a jablek. Bydlel patro nad námi, tu a tam se stalo, že něco přistálo na našem balkoně nebo jsem měla na oblečení, které jsem sušila, skvrny, ale nikdy jsem to nijak neřešila. Pod balkonem byl trávník, ne chodník, tak to takový problém nebyl. Pán byl starý, špatně slyšel a po mrtvici byl umístěn do ústavu. Pokud je váš soused tak starý, nejlepší bude to řešit s jeho rodinou. Jezdí za ním dětí nebo vnoučata? Zkuste si s nimi promluvit. Jinak nevím, jak něco takového řešit. Obávám se, že to nikdo jiný řešit nebude. Pán má očividně „dobrý úmysl“ nakrmit ptáčky, ale ve skutečnosti může mít alzheimera..

  Vložil Ptáček (bez ověření), 23. Únor 2024 - 18:13

  Co přesně Vám na krmení ptáčků vadí?

  Nemáte ráda ptáčky?

  Spousta ptáčků každou zimu zahyne. Pán dělá dobrý skutek.

  Zde pomoc nenajdete, tady o ptácích nikdo nic neví. Doporučím Vám znalce přes ptáky, budete-li chtít.

  Je vidět, že chcete pouze prudit. Pokud byste věc chtěla řešit, budete psát jinak.

  Vložil Preds Anna (bez ověření), 24. Únor 2024 - 8:14

  Já neprudim, opravdu se nejedná o krmení ptáčků, ale házení zbytků jídel, třeba dlouhé slupky od ovoce,dokonce stanioly od sýrů, ty tedy rozjezdene od aut sbírám. Majitelé psů tam nechtějí procházet se psy, aby něco špatného nesezrali atd. Krmítko jsme mu doporučovali, to ale nechce (těžko mu budeme na jeho vlastní balkon do druhého patra něco instalovat), prostě prudi on. Jinak všichni jsme přes 20 let majitelé, ale třeba za účetnictví a další věci platíme družstvu a je možné se jich na leccos zeptat.

  Vložil RadekV, 23. Únor 2024 - 11:30

  Taky jsme měli v paneláku takového milovníka přírody (RNDr.). Krom přírody se přátelil i s Alzheimerem. Vybíral z kontejnerů zbytky jídla a rozhazoval je před kontejnery po trávníku. Pokud nic nenašel, koupil tašku rohlíků. Vybírání deštěm rozmočených zbytků rohlíků z trávy nebo vyčesávání hnijícího mletého masa byla lahůdka. Na domluvy reagoval slibem, že to už neudělá a bezelstným úsměvem. Za pět minut o tom nevěděl a pokračoval.

  V důsledku toho vykrmování nám na baráku sídlila kolonie holubů, jejichž peří a rozpadlé mrtvolky ucpávaly odtoky vody ze střechy a občas kvůli tomu zateklo. Na balkonech a parapetech guáno.

  Prostě s tím bylo dost práce navíc. Rodina z něj byla nešťastná, takže policie nepomáhala. Trvalo to asi deset let, než byl umístěn do ústavu.

  Vložil Guáno (bez ověření), 23. Únor 2024 - 13:35

  „Na balkonech a parapetech guáno.“ (Vložil RadekV, 23. Únor 2024 – 11:30)

  Guáno je ceněné. Zauvažujte o tom.

  Vložil RadekV, 23. Únor 2024 - 15:48

  Guáno je ceněné, pokud je vystárlé, ne plné roztočů a jiného života. O to správné guano se i válčilo. Ovšem dnes má poněkud nečekaně budoucnost. Po likvidaci plynovodů a ukončení výroby umělých hnojiv bude guano jediná volba.

  Vložil Krmič (bez ověření), 23. Únor 2024 - 11:13

  Proč by krmení ptáků měl být nesmysl? Normálně mu tam instalujte krmítko.

  Vložil Nonym (bez ověření), 22. Únor 2024 - 13:30

  odpadky posbírat a naházet je pánovi zpátky, třeba do okna, schránky, dveří..nebo nějaký vlastník by mu mohl ručně domluvit. Na takové idioty nic normálního neplatí.

  Vložil Preds Anna (bez ověření), 24. Únor 2024 - 10:29

  Děkuji, nejlépe jste pochopil, o jakého pána se jedná. Alzheimera nemá, prostě je svérázný.

  Vložil MartinII, 23. Únor 2024 - 16:45

  „bytový dům o 16 bytech a majitelích. Okolo … oplocený pozemek… všech … jeden majitel (80 let) hází z okna zbytky jídel. … na nádvoří, kde parkují auta … a si mi stěžují (jsem předsedkyně). … na družstvu mi řekli, že nahlášení na úřad stejně moc nepomůže, spíš pán přitvrdí.“

  • – – – – – – – – – – – – – –

  Na družstvu mají pravdu. Nebo znáte vyhlášku, zákon a paragraf který použít ?

  Apropó, čeho jste vlastně předsedkyně když píšete o majitelích a pletete do toho družstvo ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".