ESM moc nefunguje

Vložil Pavel, 23. Červenec 2021 - 8:40 ::

Výňatek z dopisu, kdy ministerstvo spravedlnosti odpovídá na upozornění na systémové a technické chyby ESM:

"Bohužel musíme souhlasit s Vaším konstatováním, že informační systém evidence skutečných majitelů stále nefunguje zcela bezchybně. Dodavatel informačního systému obecně vždy na odstranění zjištěných problému urychleně pracuje. Logicky jsou prioritně řešeny závažnější nedostatky. V případě spuštění v zásadě nového systému na některé incidenty a požadavky s ohledem na jejich množství není možné reagovat obratem.

Ministerstvo spravedlnosti si uvědomuje praktické obtíže, které počáteční provoz evidence skutečných majitelů podle nové právní úpravy mohl či může působit. Na jejich zmírnění a odstranění v součinnosti s dodavatelem informačního systému jsme usilovně pracovali a stále pracujeme. Za veškeré komplikace se každopádně omlouváme.

Za upozornění na systémové a technické chyby a nepřesnosti velice děkujeme. Byly předány dodavateli a budou v brzké době opraveny."

Ještě že se podařilo z nesmyslné ESM vyřadit SVJ. U SVJ, které podlehly nesmyslnému zákonu a neřídily se informací na stránkách MS, že zákon mají ignorovat, jsou „skuteční majitelé“ vymazáni a nahrazeni textem: „Povinnost zajištění zápisu údajů do evidence skutečných majitelů podle zákona č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných majitelů, dosud nebyla splněna.“ Jedná se o hoax generovaný státem, SVJ se skutečně nemusí do ESM evidovat.

Na bytová družstva a stovky tisíc dalších subjektů se však ESM vztahuje. Ale po dobu nefunkčnosti ESM prý za chyby ESM nebudou sankce.

Jsem rád, že většina stran a hnutí chce prohlubovat elektronizaci státní správy. Bude líp!

Hezký den!

  • ESM

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Účetní (bez ověření), 24. Červenec 2021 - 11:57

Jsem povinná osoba. Začátkem června jsem požádal o dálkový přístup do ESM. Dosud mi neodepsali. Nefunkční stát mi brání plnit povinnosti, které mi pod sankcemi ukládá. Hnus velebnosti.

Vložil Pavel, 23. Červenec 2021 - 11:49

Navíc zítra nebudou fungovat ani veřejné rejstříky. Ale existuje možnost, že stáhnou demoverzi ESM a nasadí ostrou verzi.

Zákon o ESM je sice účinný již 7 týdnů, ale proč spěchat, že?

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".