Balkony + fasáda + zateplení

Vložil Anonymous, 23. Červen 2008 - 13:18 ::

Dobrý den, chtěla bych znát nějaký názor.

Jsme společenství vlastníků s 9 byty a 1 nebytovým prostorem. Ke každému bytu patří 1 či 2 balkony. V loňském roce jsme si na schůzi shromáždění odsouhlasili, že si balkony v bytech uhradíme na vlastní náklady mimo společenství. Firma, která nám tyto balkony opravovala zkrachovala a nedoděla všechny balkony. Byty, které balkony daná firma nestačila opravit přišly s tím, že balkon je společná část domu, tudíž si pozvali druhou firmu, která jim tyto balkony opravila, ale za větší cenu. Na schůzi jsme se domluvily, že v rámci sousedských vztahů jim uhradíme rozdíl mezi původní cenou, kterou prováděla krachující firma a novou cenou. V tomto roce, jsme si odsouhlasily zateplení budovy, a to pouze z vnější strany našeho domu. Firma, která prováděla zateplení provedla i opravu balkonů, které nebyly opraveny. Vlastníci neopravených balkonů využily stávající firmu a nechali si balkony zateplit. Ve faktuře, která nám byla zaslána firmou na opravu fasády máme tedy i úhrada za zateplení neopravených balkonů. Chtěla bych se Vás zeptat jakým způsobem by jste řešily tuhle nespravedlnost. V procentuálním podílu našeho domu ovšem vzniká to, že byty které neměly opraveny balkony jsou v součtu 26,2 %. Děkuji moc za pomoc. Petra

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 23. Červen 2008 - 16:47

  Nevím, jestli mohu, radit, protože mé řešení by bylo drastické: rozpočítat veškeré náklady na všechny vlastníky , dle spoluvl. podílu. Bohužel z popisu situace není patrné, kdo komu platil (zda platili vlastníci přímo firmě či SVJ), tedy zda to bude možné.

  A proč? Zákon vyjmenovává spol. části domu, a mezi nimi jsou i terasy a balkony. Mimo to jsou vodorovné konstrukce.

  Vy jste zvolili jiný přístup, myslím nesprávný, a problémy se začaly nabalovat:

  • došlo k nekoordinované opravě balkonů.
  • zahájili jste realizaci zateplení, přitom nebyly dokončrny opravy, které jsou pro zateplení zřejmě nutné
  • (nerozumím) situci, že firma realizovala zateplení, tedy objednatelem MUSELo být SVJ, které takto muselo vymezit předmět dodávky a přitom píšete, že ji vlastníci využili i k opravě balkonů a náklady se objevili na stejné faktuře… to je chaos.

  G.X.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".