Zaměstnavateli,
JMHZ je principiálně špatně pro zaměstnavatele a zaměstnance.
Pro stát, resp. některé jeho úředníky, je JMHZ přínosem.
Na začátku jistě byla nějaká státní zakázka. Jiné státní zakázky ze stejné oblasti (zdůrazňuji mimo JMHZ) jsou již v šetření:
https://www.transparency.cz/…rla-trpkose/
Na řešení projektu JMHZ se určitě přijala halda úředníků.
Ještě větší halda úředníků bude potřeba na analýzy získaných dat.
Aby to všechno fungovalo, tak to zajišťují a nadále budou zajišťovat zdarma tisíce mzdových účetních.
A ještě musí poslouchat primitivní dezinformace, že 90% chyb pochází od mzdových účetních a od tvůrců mzdových SW.
Samozřejmě přechod od závislé činnosti na OSVČ je řešení.
OSVČ zatím nemusí měsíčně hlásit co činí. I když EU již chystá, zatím v oblasti DPH, že přeshraniční styk se nebude monitorovat jen prostřednictvím souhrnného hlášení, ale místo toho se budou všechny jednotlivé faktury zasílat přímo do Bruselu.
Hezký den!
Pavel




Poslední komentáře