Vložil Pavel, 15. Květen 2026 - 13:43

Zaměstnavateli,

JMHZ je principiálně špatně pro zaměstnavatele a zaměstnance.

Pro stát, resp. některé jeho úředníky, je JMHZ přínosem.

Na začátku jistě byla nějaká státní zakázka. Jiné státní zakázky ze stejné oblasti (zdůrazňuji mimo JMHZ) jsou již v šetření:

https://www.transparency.cz/…rla-trpkose/

Na řešení projektu JMHZ se určitě přijala halda úředníků.

Ještě větší halda úředníků bude potřeba na analýzy získaných dat.

Aby to všechno fungovalo, tak to zajišťují a nadále budou zajišťovat zdarma tisíce mzdových účetních.

A ještě musí poslouchat primitivní dezinformace, že 90% chyb pochází od mzdových účetních a od tvůrců mzdových SW.

Samozřejmě přechod od závislé činnosti na OSVČ je řešení.

OSVČ zatím nemusí měsíčně hlásit co činí. I když EU již chystá, zatím v oblasti DPH, že přeshraniční styk se nebude monitorovat jen prostřednictvím souhrnného hlášení, ale místo toho se budou všechny jednotlivé faktury zasílat přímo do Bruselu.

Hezký den!

Pavel

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.