Vložil Zaměstnanec (bez ověření), 10. Květen 2026 - 15:40

Formulářů je (možná) méně, ale požadovaných údajů je násobně více a navíc centralizovaných. Stát nyní požaduje o každém stovky údajů (včetně citlivých osobních údajů a osobních údajů o jiných osobách než o zaměstnanci), které jednak už má nebo si může zjistit, a hlavně je zaměstnavatel k ničemu nepotřebuje a nic zaměstnavateli do nich není.

Může vůbec zaměstnanec poskytovat zaměstnavateli údaje o jiných osobách než o sobě (bez souhlasu příslušných osob)?

Musí zaměstnavatel oznámit zaměstnanci, které požadované údaje jsou dobrovolné?

Podle mistra z MPSV stát již získal údaje o ~90 % všech zaměstnanců. Takže nějaký masový odpor (v podobě nevyplňování osobního dotazníku) očekávat bohužel nelze.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.