Formulářů je (možná) méně, ale požadovaných údajů je násobně více a navíc centralizovaných. Stát nyní požaduje o každém stovky údajů (včetně citlivých osobních údajů a osobních údajů o jiných osobách než o zaměstnanci), které jednak už má nebo si může zjistit, a hlavně je zaměstnavatel k ničemu nepotřebuje a nic zaměstnavateli do nich není.
Může vůbec zaměstnanec poskytovat zaměstnavateli údaje o jiných osobách než o sobě (bez souhlasu příslušných osob)?
Musí zaměstnavatel oznámit zaměstnanci, které požadované údaje jsou dobrovolné?
Podle mistra z MPSV stát již získal údaje o ~90 % všech zaměstnanců. Takže nějaký masový odpor (v podobě nevyplňování osobního dotazníku) očekávat bohužel nelze.




Poslední komentáře