Vložil PeDuPles (bez ověření), 23. Říjen 2013 - 13:49

Vážený pane lake,

specielně pro Vás tedy přeformuluji otázku tak, aby se nijak nedotýkala sporných bodů a nebyla nesmyslným a nelogickým dotazem, na který nelze odpovědět:

Pro SVJ vzniklé na počátku roku 2014, tedy řídící se natvrdo NOZ, je možné pojmenovat individuální statutární orgán „pověřený vlastník“ v souladu s druhou větou § 243 „Stanovy mohou orgány spolku pojmenovat libovolně, nevzbudí-li tím klamný dojem o jejich povaze“ ? Nebo ho prostě MUSÍ pojmenovat „předseda“ podle § 244 a hlavně § 1205?

Pro totéž SVJ – je možné ustanovit tak jak to je teď, že statutárním orgánem je standardně výbor a pověřený vlastník či předseda pouze v případě, že není zvolen výbor, nebo je nutno ve stanovách natvrdo určit že buď kolektivní (výbor), NEBO individuální (předseda)? A co pak když se fakt tři lidi do výboru nepovede sehnat? To se furt budou muset měnit stanovy? A jak podmíněnost zapsat do veřejného rejstříku?

A dále (uvědomuji si, že jsem nejen off-topic, ale i off-portál, takže jen jestli budete mít čas a chuť odpovědět, ale není to fiktivní dotaz, osobně se mne to dotýká) – znamená § 3045 „(1) Sdružení podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, ve znění pozdějších předpisů, se považují za spolky podle tohoto zákona“ to, že musíme Sdružení rodičů a přátel školy přejmenovat na Spolek rodičů a přátel školy, překopat stanovy aby vyhovovaly ustanovením NOZ o spolcích a zapsat do spolkového rejstříku? A probůh kde je tam nějaká lhůta? A den vzniku spolku je zápisem do spolkového rejstříku nebo den vzniku sdružení?

Děkuji předem za odpovědi :-)

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.