Vložil lake, 26. Květen 2013 - 11:50

Dvojice Kabelková + Schödelbauerová napsala: „… údaje o osobách zjištěné podle tohoto § jsou nezbytné „pro správné rozúčtování nákladů na služby spojené s užíváním jednotek““
Citované tvrzení je samozřejmě z říše báchorek.

  1. Nový ObčZ nic takového nepraví, to si paní K + S vymyslely snad věštěním z kávové sedliny, nebo z křišťálové koule.
  2. Počet osob rozhodných pro rozúčtování služeb je určen v jiném zákoně ( 67/2013 Sb.), a není to „počet osob, které mají v bytě domácnost“ podle nového ObčZ. To by ovšem paní K + S o věci musely něco vědět a nevymýšlet si vlastní, soukromý svět. O osobách pro rozúčtování služeb jsem podrobně psal ve FAQ: http://www.portalsvj.cz/…ovani-sluzeb.

Obdobně plácají obě autorky absurdní a nepodložené nesmysly ohledně údajného „přechodu záloh na nabyvatele jednotky“ a „přechodu dluhů na nabyvatele jednotky“.

V tom tkví nebezpečí těchto amatérských vykladačů zákonů. Oni nejsou schopni vyjít z toho, co je v zákoně uvedeno, ale musí si to bájivým způsobem vyšperkovat o nesmysly a polopravdy, které si sami vycucali z prstu. Číst takový „výklad“ zákona je ztrátou času: nejde o výklad zákona, nýbrž o fantazie. Autorky nemají dost kázně na to, aby vyšly z obsahu a smyslu zákona, ale snaží se domýšlet a vymýšlet co v zákonu vůbec není.

Nejhorší je, že čtenáři této „právnické“ literatury jsou ochotni skočit takovým autorům na špek a opakovat jejich vývody, jako by šlo o zákon sám nebo jeho judikatorní výklad. Varuji: Napsat snůšku nesmyslů je velmi jednoduché, vždyť autorky jsou placeny od stránky. Nejsou ale schopny své právní fantazie doložit vůbec ničím.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.