Odkup podkrovi

Vložil IBK (bez ověření), 14. Leden 2021 - 22:24 ::

Dobry den, radi bychom s manzelem odkoupili nevyuzivany pudni prostor nad nasim bytem. Ale nikde nemuzeme dohledat za jakou cenu za metr by jsme mohli prostor zakoupit. Prosim o tipy, kde zjistit cenu, pripadne jakou cenu ostatnim nabidnout. Byt je v os vlastnictvi, male mesto na Vysocine. Predem diky za pripadne tipy IBK

  • půda

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 14. Leden 2021 - 22:45

Kdybych byl na pozici vlastníka toho prostoru, zjistil bych si jaká je průměrná cena v místě obvyklá za 1 m2 stavebního pozemku se všemi inženýrskými sítěmi .

Justitianus

Vložil MartinII, 15. Leden 2021 - 2:13

Hledejte zde (už se to řešilo) nebo na internetu příslušné téma. Terminus technicus je (snad) jiný (pokud vzpomínám z diskuse). Upozorňuji, že se bude měnit Prohlášení (plocha vašeho bytu se zvýší, celková plocha bytů se sníží) a musí souhlasit všichni. Budou se měnit LV všem spoluvlastníkům (aktuální poplatek nevím).

Musíte nabídnout takovou částku, aby se vám to vyplatilo a aby souhlasili i ti, které bude mrzet, že na „koupi a adaptaci půdy“ nemají finance. Pokud máte v tzv. fondu oprav málo peněz a potřebujete peníze na investování do domu, tak snad souhlas vlastníků obdržíte.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

www.portalsvj.cz/…rodej-pudy-0

Prodej půdy 2

Vložil lake, 1. Červen 2015 – 5:34

O žádný prodej půdy se nejedná.

Chcete zvětšit podlahovou plochu Vaší jednotky na úkor společných částí domu. Tím dojde ke změně spoluvlastnických podílů u všech vlastníků jednotek. Pro Vás je jedinou možností smlouva o výstavbě, kterou sjednáte písemně se všemi vlastníky jednotek v domě. Nic jiného nepřichází v úvahu. Pokud byste vystupoval agresivně, bude Vám dotyčná vlastnice dělat naschvály a smlouvu nepodepíše. Donutit ji k tomu nemůžete. Chovejte se asertivně, přesvědčte většinu vlastníků o Vaší pravdě, chcete-li dosáhnout cíle. Mimochodem, SVJ s tím nemá vůbec nic společného. SVJ je sluha.

lake

www.portalsvj.cz/…ove-jednotky

Odkup půdních prostor za účelem vybudování bytové jednotky

Když už si pletete

Vložil ppp (bez ověření), 21. Únor 2020 – 12:44

… vězte, že prodat a koupit lze něco, co existuje jak fyzicky, tak právně. Abyste mohla koupit střešní či půdní prostor, musely by tyto být vymezeny jako jednotka v katastru, což nebývá – obvykle se jedná o společné části domu. Váš záměr můžete realizovat Smlouvou o výstavbě (viz zákon).

odpovědět | hodnocení +8

pro Eliášová – odkup půdních prostor

Vložil Petr, 23. Únor 2020 – 15:15

Hledejte také na internetu. Např.

www.eurobydleni.cz/…tory/prodej/

www.sreality.cz/…dni-prostory

www.ceskereality.cz/…dni-prostor/

www.fincentrumreality.com/…dni-prostory

A nastudujte si problematiku. S prodejem půdy by museli, pokud vím, souhlasit všichni spoluvlastníci.

odpovědět | hodnocení +2

www.portalsvj.cz/…ch-prostor-0

Neexistující prodej společných prostor

Vložil Justitianus, 11. Květen 2020 – 15:24

… Není pravda, že se jedná o „odkup společných prostor“. Nejedná se o nic takového. Společné prostory domu nelze koupit. Proto nebude sjednána žádná kupní smlouva. Není pravda ani to, že by smlouva o výstavbě musela obsahovat „úplatu za daný odkup“. Nevěřte každému nesmyslu. Jednak je to pitomost (o žádný odkup přece nejde), druhak náležitosti smlouvy o výstavbě jsou uvedeny v § 1170 NOZ – a tam není zmíněna žádná „úplata za odkup“. NOZ říká jednoznačně, že ve smlouvě o výstavbě musí být uveden (kromě náležitostí prohlášení) „způsob úhrady nákladů výstavby, popřípadě ocenění svépomocně prováděných prací“. V mnoha domech to řešili tak, že při výstavbě nového podkrovního bytu se budoucí vlastník nové jednotky zavázal k opravě střechy, k zateplení štítové zdi, nebo k výstavbě výtahu (v případě s výtahem šlo o více jednotek v atraktivní lokalitě, takže se to investorovi i tak vyplatilo).

Justitianus

odpovědět | hodnocení +5

Jedná se o stavební

Vložil Ludmila, 11. Květen 2020 – 17:23

Jedná se o stavební zásah do společných částí a mj. i o změnu Prohlášení vlastníka. Justitiánus má pravdu!

odpovědět | hodnocení +6

Prodej společných prostor

Vložil Justitianus, 11. Květen 2020 – 18:37

Můžete jednotlivým vlastníkům jednotek …

Druhá možnost je …

Vlastníkům ostatních jednotek vznikne bezúplatný (naturální) příjem, který je osvobozen od daně z příjmu:

Zákon o daních z příjmů § 4a Osvobození bezúplatných příjmů Od daně z příjmů fyzických osob se osvobozuje bezúplatný příjem (…) vlastníka jednotky v podobě úhrady nákladů na správu domu a pozemku

  1. vlastníkem jiné jednotky v tomtéž domě, nebo
  2. osobou, která se stane vlastníkem vznikající jednotky v tomtéž domě.

Justitianus

odpovědět | hodnocení +2

www.portalsvj.cz/…r-pudy-v-svj

Prodej společných protor – půdy v SVJ

Vložil Jan77 (bez ověření), 24. Srpen 2018 – 16:33

Jedná se o zde mnohokrát s různými obměnami opakující se dotaz. Především – společný prostor nelze prodat. Není to věc v právním smyslu. Společná část domu náleží všem vlastníkům jednotek. To, co potřebujete provést, je společný prostor vymezit jako jednotku (bytovou nebo nebytovou). To obnáší uzavření Smlouvy o výstavbě, dle § 1170 Občanského zákoníku s přihlédnutím k § 1166 – 1169. Smlouva musí být uzavřena se všemi vlastníky.

odpovědět | hodnocení +11

www.portalsvj.cz/…pudniho-bytu

Výstavba půdního bytu.

Vložil Ada (bez ověření), 14. Květen 2014 – 13:36 :: Stavební úpravy Společenství vlastníků navrhlo odprodej půdy bytového domu na vybudování půdního bytu. Ale několik vlastníků nesouhlasí s tímto postupem. Můj dotaz zní : Může nesouhlasící spoluvlastníky půdy nutit k prodeji výbor SVJ ? A je zákonné vyhrožovat, že stačí pouze 50% souhlasících, co praví zákon ? Děkuji Ada Přidat komentář

www.aksad.cz/…prodej-pudy/

PRODEJ PŮDY BYTOVÉHO DOMU ROZDĚLENÉHO NA JEDNOTKY SVJ často řeší otázku pordeje půdy domu. Chcete-li relizovat prodej půdy, pak je právě Vám určen tento článek. Dozvíte se v něm, jak prodej půdy uskutečnit.

(s odkazemm ještě na ZoVB)

https://businesscenter.podnikatel.cz/…use/1622562/

19. 6. 2020 16:10 SVJ a prodej půdnich prostor

www.zivnostnik.cz/…9mbKTrAPMMA/

11.11.2014, – Příjem z prodeje části společných nebytových prostor SVJ Musí zdanit vlastníci bytových jednotek poměrnou část příjmů z prodeje společných částí nebytových prostor společenství vlastníků jednotek? Řešení naleznou níže…

/Ing. Martin Děrgel, Zdroj: Verlag Dashöfer/

www.portalsvj.cz/…o-prostoru-0

Prodej půdního prostoru 1

Vložil lake, 21. Červen 2011 – 10:21

Nelze prodat půdní prostor. Už se řešilo vícekrát, stačí vyhledat:

www.portalsvj.cz/…ej+p%C5%AFdy

Doplněno dodatečně: Úvahy o danění příjmu, které zde rozvíjí Květa, jsou velmi nerozumné. Takové případy se řeší jinak – daňovým osvobozením podle § 4 odst. 1 písm. zg zákona o daních z příjmů. Pro příklad uvádím: tímto způsobem jeden z vlastníků jednotek (družstvo) převedl 1,2 milionu Kč získaných prodejem jednotky na účet záloh správy domu jako jednorázový vklad. Pro družstvo šlo o uznatelný daňový výdaj, ostatní vlastníci jednotek z tohoto „dárečku“ neplatili ani korunu na daních.

lake

www.portalsvj.cz/…emena-na-byt

prodej půdního prostoru a přeměna na byt

Vložil Ladka, 19. Září 2013 – 19:41 :: Stavební úpravy

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jakým způsobem postupovat při prodeji půdního prostoru SVJ. Činžovní dům je v památkově chráněné zóně – od památkářů máme formulář na zplnomocnění předsedy pro projednávání s příslušným orgánem památkové péče spočívající v přeměně půdního prostoru na bytovou jednotku. Dočetla jsem se nicméně, že pro prodej půdy je nutná také Smlouva o výstavbě podepsaná všemi vlastníky bytových jednotek s budoucím majitelem (toho my ale ještě nemáme) Vzhledem k tomu, že 51% v našem domě stále patří městské části (privatizace nebyla dokončena a ani není zatím plánována), je pro nás projednávání časově náročné – proto bychom chtěli podpisy ke všem potřebným dokumentům získat na příští schůzi. Mockrát děkuji za rozpis kroků – rádi bychom po získání potřebných plných mocí předali veškeré další povinnosti kupující straně (včetně stavebních povolení…) Mockrát děkuji Laďka

Přidat komentář

„Prodej“ půdního prostoru 2

Vložil lake, 22. Září 2013 – 13:52

Neexistuje „půdní prostor SVJ“. Společenství nic v domě nevlastní, je to sluha. Neexistuje „kupující strana“. Půda je společnou částí domu a nemůže být samostatně předmětem koupě a prodeje. Šlo by o absolutně neplatný právní úkon. Nelze předat plné moci „včetně stavebních povolení“. Stavební povolení se uděluje stavebníkovi na základě jeho žádosti a po předložení projektu. lake

odpovědět | hodnocení 0

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".