prodej půdního prostoru a přeměna na byt

Vložil Ladka, 19. Září 2013 - 19:41 ::

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jakým způsobem postupovat při prodeji půdního prostoru SVJ. Činžovní dům je v památkově chráněné zóně – od památkářů máme formulář na zplnomocnění předsedy pro projednávání s příslušným orgánem památkové péče spočívající v přeměně půdního prostoru na bytovou jednotku. Dočetla jsem se nicméně, že pro prodej půdy je nutná také Smlouva o výstavbě podepsaná všemi vlastníky bytových jednotek s budoucím majitelem (toho my ale ještě nemáme) Vzhledem k tomu, že 51% v našem domě stále patří městské části (privatizace nebyla dokončena a ani není zatím plánována), je pro nás projednávání časově náročné – proto bychom chtěli podpisy ke všem potřebným dokumentům získat na příští schůzi. Mockrát děkuji za rozpis kroků – rádi bychom po získání potřebných plných mocí předali veškeré další povinnosti kupující straně (včetně stavebních povolení…) Mockrát děkuji Laďka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel 03eca1 Dvořák (bez ověření), 27. Říjen 2019 - 19:33

  Našli jste na webu SeznamSVJ.cz také vaše SVJ?

  Vložil lake, 22. Září 2013 - 13:52

  Neexistuje „půdní prostor SVJ“. Společenství nic v domě nevlastní, je to sluha.

  Neexistuje „kupující strana“. Půda je společnou částí domu a nemůže být samostatně předmětem koupě a prodeje. Šlo by o absolutně neplatný právní úkon.

  Nelze předat plné moci „včetně stavebních povolení“. Stavební povolení se uděluje stavebníkovi na základě jeho žádosti a po předložení projektu. Stavebníka nemáte. Projekt (předpokládám) také ne, a bylo by to zbytečné: budoucí stavebník si nejspíše bude chtít vybudovat byt podle svých představ, ne podle cizího vnuceného projektu.

  Pokud je opravdu vaším cílem poskytnout budoucímu stavebníkovi plný servis a vyřídit vše za něj, je nutné aby se našla osoba, která bude zpočátku hrát roli nastrčeného „bílého koně“. Získá pro sebe potřebná vyjádření a stavební povolení. Ve smlouvě o výstavbě si vymíní právo převést práva a povinnosti plynoucí ze smlouvy na jinou osobu. Pak může do postavení stavebníka vstoupit jiná osoba (ovšem se souhlasem SÚ) a dokončí výstavbu jednotky pro sebe.

  lake

  Vložil Jandus (bez ověření), 20. Září 2013 - 9:06

  Hledejte zde na fóru. Bylo to už mnohokrát popsané. Pochopil jsem ale, že to připravujete pro zatím neznámého kupce. S kým tedy chcete smlouvu o výstavbě podepsat?

  Vložil Petr, 31. Leden 2014 - 17:47

  Lze kvalifikovaně odhadnout cenu 1m2 půdního prostoru (pro prodej k výstavbě bytu) v poměru k ceně 1m2 bytu v domě ? Např. 50%, 60% ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".