Prodej společných protor - půdy v SVJ

Vložil Tara, 24. Srpen 2018 - 14:43 ::

Dobrý den. Vlastním byt v domě,kde je SVJ. Plánuje se prodej půdy – společný prostor . Peníze by byly vyžity na opravu dvora v domě. Podíly v Svj jsou ,,podle velikosti bytu,,. Chtěla bych vědět, zda v součastné době ,,PODLE LEGISLATIVY,,je v tomto případě ,, POTŘEBA – 100 % souhlas majitelů – členu SVJ s prodejem společných prostor ?

  • Ano !!!

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jan77 (bez ověření), 24. Srpen 2018 - 16:33

Jedná se o zde mnohokrát s různými obměnami opakující se dotaz.

Především – společný prostor nelze prodat. Není to věc v právním smyslu. Společná část domu náleží všem vlastníkům jednotek.

To, co potřebujete provést, je společný prostor vymezit jako jednotku (bytovou nebo nebytovou).

To obnáší uzavření Smlouvy o výstavbě, dle § 1170 Občanského zákoníku s přihlédnutím k § 1166 – 1169.

Smlouva musí být uzavřena se všemi vlastníky.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".