Komíny-změna stanov

Vložil MouseMouse, 3. Listopad 2009 - 10:02 ::

Dobrý den. V roce 2000, kdy vznikaly stanovy našeho SVJ, byly všechny jednotky (12jednotek) v domě, vytápěny pevnými palivy.Každá tedy měla svoje kamna.V současnosti je již 10 jednotek vytápěno každá vlastním plyn. kotlem (komíny kotlů jsou vyvedeny bokem budovy, ne do komínů) a 2 dál pevn. palivy. Ve stanovách jsou komíny společnou částí domu, takže revize i čištění komínů se rozpočítává mezi všechny obyvatele. Je možné změnit stanovy v tom smyslu, že čištění ( ne revizi) komínů, si vlastníci jednotek, kteří topí pevnými palivy, hradí sami ? Týká se to i jednoho bytu s plynem, kde si nainstalovali krbová kamna. Pokud ano, je to samé možné i s revizí těchto komínů ? Děkuji Michael S.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymousq (bez ověření), 4. Listopad 2009 - 8:31

  U nas jsou take kominy spolecnou casti domu, nicmene naklady na cisteni hradi pouze ti, kteri je skutecne vyuzivaji – a jen jejich kominy se cisti. Vsichni to chapou a nemame s tim zadny problem.

  Vložil MouseMouse, 4. Listopad 2009 - 9:54

  Děkuji za odpověď, ale přeci jen bych potřeboval odpověď jinou. To že to " všichni chápou " je věc jedna, ale jestli je to podle zákona, je věc druhá.Musím mít jistotu, že je to věc právně nenapadnutelná. Pěkný den M.S.

  Vložil berajvi, 4. Listopad 2009 - 13:40

  U nás jsou komíny také spol.částí domu,ale vložkování hradil každý sám,proto si náklady na čištění také platí.Opravu/nap­ř.rozpadlé zdivo/ se platí z „Fo“- odsouhlaseno 100%vlastníků na Shromáždění.Problém máme s tím,jakým způsobem se má vyvložkovaný komín -plyn.kotel,karma /hliník,nerez/čis­tit?Po akci našeho kominíka si lidé stěžují,že jim jen smete nečistoty do kotle. berajvi

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".