Implementace směrnice ATAD do ZDP 2

Vložil Pavel, 12. Únor 2018 - 16:27 ::

I když bude novela ZDP pro rok 2019 prezentována hlavně jako implementace směrnice ATAD do českého právního řádu, najde se tam i několik daňových záležitostí zajímajících zdejší čtenáře.

Začnu pozitivy:

 • má být zrušena nesmyslná superhrubá mzda
 • má být zrušeno zavádějící solidární zvýšení daně o 7%

Obecně se zvýší sazba daně z 15% na 19% resp na 24% u příjmů nad 1,5 mil. Kč.

Citelné to bude hlavně u nájmů podle § 9 ZDP, kde se sazba zvýší z 15% na 19% a u vyšších příjmů na 24%. Tzv. solidární zvýšení daně dříve na nájmy nedopadalo. Pokud někdo tvrdí, že se daně nezvyšují, tak u této skupiny poplatníků se zvýší o 9 procentních bodů tj. o 26,6% resp. o 60% vyšší sazba proti současnému stavu.

Zajímavá je drobnost u DPP, které jsou často v SVJ a BD používány.

Pokud bude DPP do 10 000 Kč zdaněno srážkovou daní, tak se zatím počítá se sazbou 15%, snad nedojde v zájmu sjednocování sazeb ke sjednocení na 19%. Pokud někdo podepíše prohlášení, tak má sazbu 19%. Asi další zjednodušení daňového systému.

Celkově se asi o 1 procentní bod uleví zaměstnancům s příjmy do 1,5 mil. ročně, u vyšších příjmů se o 2 procentní body zdanění zvýší.

U OSVČ se zvýší zdanění z 15% na cca 16%, u vyšších příjmů z 22% na 24%.

Podle politologických pouček čistě levicový návrh. Vysokopříjmovým brát, nízkopříjmovým ulevit, je jich víc a to se bude u voleb hodit.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymousxyz (bez ověření), 16. Únor 2018 - 21:44

  Pavle můžete prosím uvést zdroj? To, co tvrdí MF není možné brát vážně. To je jasné z toho co píšete,ale jak jste se dobral k číslům, která uvádíte?

  Vložil Pavel, 17. Únor 2018 - 0:39

  je na

  https://apps.odok.cz/veklep-detail…

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Petr* (bez ověření), 13. Únor 2018 - 18:36

  Pavle napsal jste:

  „Celkově se asi o 1 procentní bod uleví zaměstnancům s příjmy do 1,5 mil. ročně, u vyšších příjmů se o 2 procentní body zdanění zvýší.“

  V článku na „měšci“ https://www.mesec.cz/…-zmeni-mzdy/?… na rozdíl od vás uvádějí:

  „Podle výpočtů serveru Měšec.cz si totiž mírně polepší bez výjimky všichni zaměstnanci.

  Je tam uvedena i tabulka podle příjmů zaměstnanců a na rozdíl od vašeho tvrzení „Vysokopříjmovým brát, nízkopříjmovým ulevit,“ z ní vyplývá, že čím vyšší příjem, tím vyšší procento zvýšení čisté mzdy.

  K OSVČ jste napsal:

  „U OSVČ se zvýší zdanění z 15% na cca 16%, u vyšších příjmů z 22% na 24%.“

  Ale podle uvedeného článku je to i s tím zvýšením zdanění u OSVČ složitější:

  „Výpočet serveru Měšec.cz ale ukazuje, že zatímco u živnostníka s ročním příjmem ve výši 500 tisíc korun, který uplatňuje 60% paušál, celková výše odvodů (daň + pojistné) zhruba o tři procenta klesne, tak u dvojnásobného příjmu je to už zhruba stejně velký růst odvodů.“

  Michal Žurovec, mluvčí ministerstva financí, dokonce uvádí:

  „Tím dojde u naprosté většiny osob samostatně výdělečně činných platících nenulovou daň ke snížení celkové odvodové zátěže,“

  V každém případě zvýšení odvodů i když jen pro část živnostníků odmítají všechny pravicové strany i SPD a je možné, že budou proti i poslanci ANO, proto je pravděpodbné, že ministerstvo financí návrh na jejich nové zdanění ještě upraví. Proto bych nepanikařil a nedělal ze zkreslených informací takové unáhlené závěry, jaká jste udělal vy.

  Vložil Petr* (bez ověření), 14. Únor 2018 - 11:07

  Neprodělají ani žádní živnostníci. Potvrdila to včera ninistryně financí Alena Schillerová v pořadu ČT Události a komentáře. Vyšší sazba pro živnostníky nebude podle ní 24% nýbrž 23% a tak neprodělají ani živnostníci s vyššími příjmy. Doslova ministrině uvádí, že vycházejí ze zásady, že se daně živnostníkům nesmějí zvýšit a celkové odvody se živnostníkům musí snížit.

  Video ČT se včerejším rozhovorem s ministryní financi si můžete přehrát zde:

  http://www.ceskatelevize.cz/…video/600448

  Vložil TN. (bez ověření), 12. Únor 2018 - 16:54

  Dosáhnout obratu 1,5 mil. Kč je snadné, takový obrat máte razdva. Zejména právě u pronájmů. Pokud máte ještě vedlejší příjem z SVČ (třeba nějaký ten autorský příspěvek klidně jen v nepatrné výši za 20.000 Kč ročně), stává se z vás plátce DPH se všemi negativy (kontrolní hlášení, souhrnné hlášení, přiznání k dani a to každý měsíc, MOOS – registrace v ostatních 27 státech EU k dani). Z honoráře vám po zaplacení DPH, daně z příjmu, sociálního a zdravotního zůstane asi 8.000 Kč. Daňovému poradci zaplatíte 12.000 Kč a na rozdíl si musíte vydělat na brigádě v Lidlu. Byty pronajímám a i když to pro mě bylo finančně nevýhodné (platím nyní vyšší daně), uplatňoval jsem 30% paušál, abych se vyhl administrativě. Po Babišově zjednodušení daňového systému budu nucen přejít na daňovou optimalizaci se kterou sice budu mít víc práce, budu opět po celé široké rodině jako kdysi honit paragony do nákladů, nebo rozdělím příjmy mezi více subjektů, zaplatím sice méně na daních, ale Babiš může mít radost, jak na nás zloděje a parazity vyzrál. Vlastně ještě musí nám pronajímatelům stihnout do konce roku zavést EET.

  Vložil Pavel, 12. Únor 2018 - 17:28

  TN.,

  podle počtářů na MF se celkově uleví fyzickým osobám o 22 miliard na dani. No a protože těch, kterým se uleví je velmi mnoho, tak těm několika jedincům jako jsou OSVČ, pronajímatelé atd. se zase o něco zvýší.

  Je třeba bedlivě sledovat, kdo je potencionální volič a kdo parazit.

  Jinak nejedná se o obrat ale o základ daně, tj. hrubý příjem snížený o výdaje 30% nebo prokázané výdaje.

  Navíc se od základu daně mohou ještě odečíst nezdanitelné části daně a odčitatelné položky, pak se teprve uplatní sazba. Není to úžasné? Je to úžasné!

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Nechápající (bez ověření), 13. Únor 2018 - 18:49

  Nechápu, proč máme u nás ve srovnání z ostatními zeměmi největší podíl „parazitů“ (OSVČ) na počet obyvatel, když u nás mají tak hrozné podmínky k podnikání.

  Vložil Žofré (bez ověření), 13. Únor 2018 - 20:17

  Nezapomeňte, každé OSVČ byl jednou zaměstnancem… Pokud se cítíte neuznán, špatně ohodnocen, jste inovativní, šikovný a pálí Vám to, začněte podnikat! V době rekordní zaměstnanosti a poptávce prakticky po všech řemeslech to není problém!

  Vaše snaha být na státu zcela nezávislý, postarat se sám o sebe a mít se líp, bude po snaze řádně potrestána :-)

  Vložil Nechápající (bez ověření), 14. Únor 2018 - 10:24

  Člověk s průměrným rozumem ví, že vaše tvrzení „každé OSVČ byl jednou zaměstnancem“ je lživé. Žofré každý ne, jsou OSVČ, které začaly jako OSVČ a nikdy zaměstnanci nebyly.

  Vaše tvrzení „Vaše snaha být na státu zcela nezávislý, postarat se sám o sebe a mít se líp, bude po snaze řádně potrestána :-)“ mě rozesmálo.

  Takové velkorysé využívání vysokých daňových paušálů pro OSVČ nabízí málokterá země EU, možná žádná. Proto většina OSVČ pašály využívá, a pokud náhodou někdo uplatní skutečné výdaje, tak proto, jak uvedl výše TN „budu opět po celé široké rodině jako kdysi honit paragony do nákladů“, prostě podvodně si snížit daně. Na rozdíl od zaměstnanců, kterým daň spočítá a odvede zaměstnavatel, umožňuje náš systém OSVČ natolik „minimalizovat“ (rozuměj podvádět), že odvádějí do stát. rozpočtu zanedbatelnou část daní ve srovnání se zaměstnanci. A to nemluvím o široké škále dotací, které mohou využít.

  Úvodní příspěvek je poplašná zpráva zapšklého fanatika, který uvádí nepravdivé informace. Pokud by si zjistil, jak dopadá návrh nového daňění skutečně na zaměstnance a OSVČ, tak by věděl, že zaměstnanci i OSVČ na návrhu vydělají a ti z vyššími příjmy vydělají více než ti s nižšími. Pravý opak toho, co p. Pavel nepravdivě uváděl a také toho, co uvádíte vy: „že snaha být na státu zcela nezávislý, postarat se sám o sebe a mít se líp, bude po snaze řádně potrestána“

  Jistě se zde ozvou věčně nepokojoní ukřivdění OSVČ s radou, že přece každý zaměstnanec může podnikat, když je to tak výhodné. Ano to může, ale rozhodně to není argument proto, proč by nemělo být zdaňování zaměnstnanců a OSVČ vyvážené, jak je tomu v jiných civilizovaných zemích světa.

  Vložil Žofré (bez ověření), 14. Únor 2018 - 12:31

  Paušály – plácáte, účelem je snížit administrativu OSVČ. Ano, klidně pojedu na výdaje, není problém, akorát si moje účetní vezme ročně zhruba 15 krát tolik co teď a mě to také zabere výrazně více času. Kdo myslíte že to zaplatí? Já? Zákazník, samozřejmě :-)

  „umožňuje náš systém OSVČ natolik „minimalizovat“ (rozuměj podvádět)“ – pokud to umožňuje, nemůže to být podvod, podvod je trestný čin, pokud máte takovéto poznatky o někom z Vašeho okolí, podejte trestní oznámení. Jinak jsou to výkřiky naprázdno. Tohle se týká samozřejmě i toho, když Vám známý řemeslník udělá cokoliv bez dokladu „zalevno“.

  Očekávám, že Mirek Dušín jako Vy nejen, že vše nahlásí na FU, ale sám to vše(DPH a dorovnání ceny) ochotně doplatí, aby to mohl podvodník řádně zdanit!

  „odvádějí do stát. rozpočtu zanedbatelnou část daní ve srovnání se zaměstnanci“ – však také OSVČ ho.no dostanou (důchod). To Vás trápí?

  Nezapomeňte že i Vy vyděláváte výrazně více než Vám jde na účet, jenom se z toho musí zaplatit minimálně měsíc dovolené, nějaké ty SickDay, svátky, topení, voda, elektřina, kancl, sklad, materiál, auto, silniční daň atd… Toto je vše také zahrnuto v paušálu, víte? :-)

  Vložil radka2222 (bez ověření), 14. Únor 2018 - 16:57

  Zkuste si spočítat, kolik zaplatí na daních a odvodech zedník osvč který dělá pro firmu na živnosťák, když dostane za rok třeba mega. Výdaje kromě montérek žádný, ale odečte si 800tisíc, takže daň cca 5litrů. A kolik odvede zaměstnanec zedník při tomtéž příjmu? Paušály jsou opravdu šíleně vysoké.

  Vložil Žofré (bez ověření), 14. Únor 2018 - 19:12

  Radko, je vidět, že se v této oblasti nepohybujete, on totiž zedník s milionovým obratem na Schwarzsystem je mýtus asi jako jednorožec. Buď:

  1. jede na Schwarzsystem, firma mu dává cca 55 000,– na fakturu, více ani omylem, to jej radši zaměstná. V krátkodobém pohledu fajn, více v čistém, dlouhodobě špatně – nutnost spoření na penzi, při neplacení nemocenské žádná neschopenka ani invalidní důchod. (o nulové dovolené a svátcích ani nemluvím jo?).
  2. podniká na sebe, do mega obratu udělá ale vč. materiálu, nářadí, dopravy atd. Lístky dává někomu kdo si o to sníží základ daně. U zedničiny jsou náklady na materiál cca 50%. Prodejem dokladů o částce 500 000 si nazpět přijde asi o 40 000,–, tzn. že ten materiál jej skutečně stojí „pouze“ 460K Kč, která však musí skutečně zaplatit.
  3. zaměstnanec – v Brně bere (opravdu)šikovný zedník (štuky, zasekání elektra, základní vodoinstalo) mezi 30 – 35 čistého, berme tedy 32. Superhrubá je kolem 58 000.

  Z krátkodobého hlediska má méně než a), b), na důchod, nemocenskou a pro případ invalidity je však zajištěn. Pozor, k tomu si připočítejte dovolenou + svátky(dám 6 dnů, ať je na víkendy), takže si k té čisté mzdě připočítejte cca 15%. O tom, že se nemusí absolutně o nic starat a chodí domu s čistou hlavou nemluvě…

  Radko, ten HOAX co jste tu uvedla čítám pravidelně už řadu let. Ověřovala jste si jej někdy? Skutečně si myslíte, že Vás někdo zaměstná na Schwarzsystem proto, aby Vám mohl dát více než by jej stál zaměstnanec? Uvědomte si, že nemáte šanci(coby normální člověk) získat ze systému více, nežli do něj vložíte. Toto platí bez rozdílu jak pro zaměstnance, tak pro někoho v schwarzsystemu – vložíš ho.no, dostaneš ho.no.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 14. Únor 2018 - 20:08

  To naopak vy o tom víte před. Veliké stavební firmy mají většinu zedníků na žl. A mnoho z těch na žl má „pod sebou“ pár úkáček a lidí pobírajících podporu, takže faktury jsou pak sto a více tisíc měsíčně. Materiál si samozřejmě nekupují nářadí taky ne. Někdy dokonce fasují i montérky. A to mluvím o firmách taky v brně. Ale v Praze je to určitě taky. Mnoha zaměstnancům nabízí víc, když půjdou na žl, protože mnohonásobně ušetří. Konkrétně zedníkovi s 20t hrubého nabídli 30 na žl. Zaměstnavatel tak ušetří hrozně moc, a osvč z toho po paušálu nezaplatí ani kačku daně.

  Těch klasických zedníků, kteří makaj sami včetně materiálu, nářadí atd. Je minimum.

  Vložil Žofré (bez ověření), 14. Únor 2018 - 21:00

  Já o tom vím prd ale Vy si pletete pojmy s dojmy, výborně…

  „mnoho z těch na žl má „pod sebou“ pár úkáček“ – takže je zaměstnávají? V tom případě za ně platí odvody že? Nebo snad dělají za peníze na ruku? Víte o nějaké stavbě kde se to děje? Zvlášť když tu v JMK běžně stavby navštěvuje cizinecká policie, oblastní inspektorát práce a stavební dozor prakticky nonstop? Wow, asi žijete v nějaké jiné republice, vzhledem k sankcím neznám nikoho kdo by si to takhle dával… Asi u Vás na východě, u nás takového sebevraha neznám.

  Nevím, zda-li jste to zachytila, ale Schwarzsystém je už několik let trestný, víte že za to firmám hrozí pokuty do 10 mil?

  „zaměstnancům nabízí víc, když půjdou na žl, protože mnohonásobně ušetří“ – takže vlastně ušetří firma nebo podvodník OSVČ?

  „zedníkovi s 20t hrubého nabídli 30“ – od 20 nahoru v čistém se dává notorikům dobrým akorát na tahání pytlů. Bavíme se o době před 15 lety že? Vaše texty by tomu odpovídaly.

  „faktury jsou pak sto a více tisíc měsíčně“ – takže jsou plátci DPH? Takže krom povinných odvodů platí každý měsíc aspoň dalších 15 000 navíc že? Není lepší být neplátce, jet na náklady a platit klasickou daň?

  Radko, já ti Vám nevím, nějak se do toho zamotáváte, já vím o tom možná před, ale Vy o tom víte prd. :-)

  Vložil radka222222 (bez ověření), 15. Únor 2018 - 8:08

  takže je zaměstnávají? samozřejmě že ne, je to na ruku. Víte o nějaké stavbě kde se to děje? – skoro na všech velkých stavbách. běžně stavby navštěvuje cizinecká policie, oblastní inspektorát práce a stavební dozor prakticky nonstop – no taky mají pěkný výsledky, protože skoro vždycky nějaké ty „nezaměstnané“ najdou neznám nikoho kdo by si to takhle dával… to já jich znám dost

  Nevím, zda-li jste to zachytila, ale Schwarzsystém je už několik let trestný, víte že za to firmám hrozí pokuty do 10 mil? – samozřejmě že vím:-) ale ani to je neodradí.

  „zaměstnancům nabízí víc, když půjdou na žl, protože mnohonásobně ušetří“ – takže vlastně ušetří firma nebo podvodník OSVČ? – ušetří oba, zaměstnavatel ale mnohem víc

  „zedníkovi s 20t hrubého nabídli 30“ – od 20 nahoru v čistém se dává notorikům dobrým akorát na tahání pytlů. Bavíme se o době před 15 lety že? – ne, o aktuální situaci

  takže jsou plátci DPH? většinou ne, protože to jsou většinou hodně jednodušší jedinci, na které pak „klekne“ berňák, a oni zjistí, že jsou v pytli. stavební firmy jsou už dokonce tak propracované, že jim „dohodí“ účetní, která za ně dělá papíry. Takže pak chlapci jen zírají, kolik měli vlastně vydělat.

  když jste mluvil o brně, tak např. na vídeňské před albertem na sloupu ještě vloni byl leták, že kdo má zájem pracovat na stavbě, ať je u sloupu dne toho a toho (pravidelně každý týden) v tolik a tolik. peníze po skončení směny na ruku, není třeba žl. v danou dobu dojela dodávka, nabrala ty lidi…

  Vložil Žofré (bez ověření), 15. Únor 2018 - 11:36

  Uvědomujete si, že to co tu popisujete jsou vše trestné činy? Máte o takových poznatky? Hlásila jste je?

  My se tu bavíme o současných podmínkách firem legálně zaměstnávajících, nikoliv o Schwarzsystému, který nám tu neustále podsouváte.

  Plátci DPH nejsou proto, že jsou jednodušší? No TO je nářez :-) Přiznání se dělá každý rok, no nedivím se, že není kdo by dělal, podle Vaší logiky jsou asi všichni zedníci zavření za krácení daně… :-D

  Radko, prosím, pokud nemáte základní informace o legislativě, plátcovství DPH, platových podmínkách ve stavebnictví = neodepisujte. Chvílemi mám dojem, že poslouchám hospodského násosku zamrzlého v čase. Buďte dámou!

  Vložil radka222222 (bez ověření), 15. Únor 2018 - 13:13

  Máte o takových poznatky? Hlásila jste je? – mám, a nejen, že je oznamuji, ale dokonce je i řeším:-)

  nikoliv o Schwarzsystému, který nám tu neustále podsouváte – bohužel ten právě ve stavebnictví (a hospodách) bují snad nejvíc, a ti „zaměstnanci“ si odečtou jen tak 80% paušál. O tom byla původně řeč.

  Přiznání se dělá každý rok – ano, s více než ročním zpožděním, takže když za rok 2015 podá přiznání v dubnu 2016, než to berňák začne řešit, má firma rok a půl náklady od těchto švarcáků. pak ho vymění za jinýho…

  pokud nemáte základní informace o legislativě, plátcovství DPH, platových podmínkách ve stavebnictví = neodepisujte. – řekla bych, že těch info mám 100× víc, než vy:-)

  prakticky – asi se pohybujete po brně a okolí. koukněte třeba do OR na DIRS. ta má pěkně velký obraty, a 20 zaměstnanců. z toho určitě 50% budou administrativní. A když vidíte stavbu, kolik tam běhá zedníků v montérkách s logem DIRS? projeďte si tak více firem a uvidíte…

  Vložil Žofré (bez ověření), 15. Únor 2018 - 13:44

  Zas jste měla slabou chvilku :-)

  „nikoliv o Schwarzsystému“ – opět píšete jenom o něm? To je ta Vaše původní řeč. Byla jste někdy u toho když OIP vlítne na stavbu spolu s PČR a celní správou? Nikdo se ven nedostane dokud neprojde sítem (pracovní smlouva, pracovně lékařská prohlídka, poskytování os. ochraných. prac. prostředků (MONTÉRKY, helmy atd.), evidence pracovní doby, školení). Nevím, zda-li máte tu čest spolupracovat s firmami, které na Schwarz jedou, ale jsem v klidu, že drtivá většina si to nelajzne a ti velcí už tuplem ne. Krom sakncí, které jdou do milionu (a tím pádem se to opravdu nevyplatí), je pak totiž problém se získáváním zakázek…

  „Přiznání se dělá každý rok – ano, s více než ročním zpožděním“ – to jsou ty Vaše znalosti účetnictví… Podáváte DP za celý rok a to do konce března roku následujícího, zpoždění tedy máte až 1. dubna. Socka, zdravka, pojišťovny běžně zasílají přehledy až v únoru, i začátek března. Na zpracování DP často zbývá měsíc. Finančák většinu DP zpracuje do května, následně se zaměřují na kontroly.

  „firma rok a půl náklady od těchto švarcáků“ – viz výše, při kontrole bude postihován švarcák i firma, která vše doplatí vč. penále a pokuty za švarcpráci.

  „koukněte třeba do OR na DIRS“ – a co tam mám vidět? Že je tam více lidí ve stejných monterkách? No a co? Také jsme je dávali našim zákazníkům a subkám – dobře fungující reklama. Máte vůči DIRS podezření na švarc? Hlašte to, vše ostatní jsou pouze domněnky.

  „řekla bych, že těch info mám 100× víc, než vy:-)“ – to je tu jasné naprosto všem :-D

  Vložil radka222222 (bez ověření), 15. Únor 2018 - 14:03

  Byla jste někdy u toho když OIP vlítne na stavbu spolu s PČR a celní správou? ano, byla, a taky se pár zedníků hned odváželo k výslechu na cizineckou:-) drtivá většina si to nelajzne a ti velcí už tuplem ne – ti velcí právě ano :-(

  „Přiznání se dělá každý rok – ano, s více než ročním zpožděním“ – to jsou ty Vaše znalosti účetnictví… Podáváte DP za celý rok a to do konce března roku následujícího – no nevím, jak souvisí lhůta pro podání přiznání s účetnictvím, a už vůbec ne jak souvisí účetnictví s osvč, která vykazuje paušál. ale opět melete nesmysly. vy jste zaspal, že už není zsdp, ale dř:-) tak to pak jo. protože už od roku 2011 končí lhůta na podání přiznání 1.4. než zase začnete mlet kraviny, koukněte do dř na §33 a §136.

  při kontrole bude postihován švarcák i firma, která vše doplatí vč. penále a pokuty za švarcpráci – vy jste nějakej chytrej:-) kdo jim ty pokuty za švarc dá? jen kdybyste o tom něco věděl…vždyť ani nevíte, kdy se podává přiznání.

  je tam více lidí ve stejných monterkách? No a co? Také jsme je dávali našim zákazníkům a subkám – dobře fungující reklama – aha, takže když na stavbě lítá 10 zedníků v montérkách s logem firmy, tak to jsou zákazníci? Nebo si ta firma, která má ofic 3 zaměstnance třeba, nasmlouvá dodavatele a obleče jeho zaměstnance do svých montérek? to si už vážně děláte pr…

  „řekla bych, že těch info mám 100× víc, než vy:-)“ – to je tu jasné naprosto všem :-D s tím jediným s vámi souhlasím.

  Vložil Žofré (bez ověření), 15. Únor 2018 - 14:46

  Radko Radko…

  „ti velcí právě ano :-(“ – myslíte kolosy typu IMOS? Ti kteří Vás bez předání rizik, helmy a prac. bot ani nepustí na stavbu? Nebo myslíte jejich subky? – už se opět dostáváme k švarcsystému, který jak víme je trestný. A my tu chceme řešit legální podnikání že?

  „souvisí účetnictví s osvč, která vykazuje paušál“ – osvč musí vydané faktury evidovat, v případě podezření orgánu na švarc (proč se k tomu pořád tlačíte?) se provádí? Víme co? :-) Taková malá otázka, když už Vás ten švarc tak neustále fascinuje…

  „takže když na stavbě lítá 10 zedníků v montérkách s logem firmy“ – tohle vadí čemu? U stálých odběratelů, kteří od Vás berou ročně za X? U stálých subdodavatelů, které pravidelně přibíráte na zakázky? Myslíte, že každá firma má svoje potisklé montérky? Pokud firma se 3 zaměstnanci vezme zakázku na kterou nestačí a) je to tunel b) to pustí. Dál tohle rozebírat nebudu, jinak bych opět zabředl do Vašeho oblíbeného švarctématu :-) Takže, v případě dlouhodobě fungující spolupráce – kde je s těmi montérkami problém?

  Vložil radka222222 (bez ověření), 15. Únor 2018 - 15:20

  A my tu chceme řešit legální podnikání že? ne, já reagovala na vysoký paušály.

  • osvč musí vydané faktury evidovat – ale podle kterýho zákona? nechcete snad tvrdit, že osvč uplatňující paušál, musí evidovat faktury (co vlastně myslíte tím evidovat) podle zákona o účetnictví? :-)

   se provádí? Víme co? :-) víme, ale já se ptala KDO

   Takže, v případě dlouhodobě fungující spolupráce – kde je s těmi montérkami problém? – v tom, že 90% těch zedníků v montérkách s logem XY je evidováno na pracáku, nebo jsou to nelegálové, a 10% vykazuje na fakturách i jejich práci a vyplácí je čístá ruka a sami si odečtou 80%. A firma XY si dá ty faktury do nákladů, a ušetří na odvodech hafo peněz.

  Vložil Žofré (bez ověření), 15. Únor 2018 - 18:11
  1. OSVČ, byť paušálně, musí evidovat vystavené faktury a daňové doklady.

  „ale já se ptala KDO“ – ptáte se nově a zcela nejasně, krom toho, když už, je slušnost odpovědět na otázku, kterou jsem Vám položil jako první.

  1. „90% zedníků v montérkách s logem XY je na pracáku, 10% vykazuje na fakturách i jejich práci“ – a už je to tu zase že? Plošná kriminalizace…

  Jak kafemlejnek…

  Všeci kradnú, koblihu?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Únor 2018 - 21:46

  Musí evidovat příjmy. Napište prosím právní předpis, podle kterého musí evidovat faktury. ZoU to jistě nebude.

  Vložil Zofre (bez ověření), 16. Únor 2018 - 9:00

  Faktura neni prijem?

  Drzime se tematu? Porad jste nam tu neosvetlila, v cem jsou pausaly tak spatne – pokud si odmyslime tr. ciny a protipravni jednani, kterymi tu vsechny pausalizujete…

  Vložil Krupp, 16. Únor 2018 - 7:12

  Paní Radko, buďte tak velice laskava a dávejte svým příspěvkům smysluplný název, aby člověk nemusel hloupé příspěvky k Schwarzsystému a zdaňování zedníků číst. Jirka

  Vložil 753 (bez ověření), 16. Únor 2018 - 7:28

  Pane Kruppe, Radka není schopna napsat jakýkoliv název příspěvku, natož aby byl název smysluplný. Radka je pobíračka platu na finančním úřadu. To je myslím dostatečným vysvětlením. Ve své pracovní době tu obhajuje kroky agenta Bureše a jeho pohůnků.

  Vložil TN. (bez ověření), 12. Únor 2018 - 19:37

  Pohybuji se v chudém prostředí, u nás v panelácích je takových naprostá většina – nezaměstnaných nebo pracujících za minimálku, lidí v exekucích, v insolvencích. Některým jsem pomáhal vyplňovat formulář na oddlužení (dnes mě nezdraví). Je až nepochopitelné, kolik z těchto lidí volilo ANO a chráněnce exekutorů Zemana, porovnával jsem paneláky ve svém okolí s výsledky v okrsku dle volby.cz. V našem okrsku Zeman 73 % a ANO 43 %, SPD 16 %. Podle těchto voličů jsem parazit, protože si dovoluji tu drzost podnikat a platím daně a ještě si dovoluji žádat o nehoráznou odměnu za členství ve výboru 1000 Kč/měs. (pro letošek neschváleno, takže výbor pracuje bezplatně, lidé protestovali i proti tomu, že jsme z rozpočtu uhradili pojištění odpovědnosti statutárního orgánu). Atmosféra v domě se za poslední rok hodně změnila. Ve druhém domě, kde jsem byl ve výboru, loni vrátili za předsedu SBD, protože dle přítomného předsedy představenstva vykonávají funkci bezplatně, zatímco výboru se vyplácela nehorázná odměna 4500 Kč/měs. (na 4 členy v 250 bytovém domě). Třetí dům je zatím v pohodě, podíl obou ekonomických tříd (chudiny a střední třídy) je zde zatím půl na půl. Střední třída se ale pomalu stahuje do Prahy nebo do vlastních domků za město, příp. kupují byty v lepší čtvrti ve starší zástavbě a byt v paneláku nechávají na pronájem. V jednom paneláku sleduji vybydlování v přímém přenosu, dávám tomu 6 let.

  Vložil tazatel. (bez ověření), 12. Únor 2018 - 19:49

  KOho by tedy měli podle vás volit podnikatelé a koho zbytek lidu?

  Vložil Lájos Bács (bez ověření), 14. Únor 2018 - 13:54

  Podnikatelé by měli volit Kalouska, ODS, STAN tj. pravicové strany tj. strany, které se nejvíce zastávají horních deseti tisíc a částečně i ostatních podnikatelů.

  Zbytek lidu by si měl vybrat mezi piráty, lidovci, ČSSD, Okamurou, KSČM, kteří se nejvíc zastávají dolních deseti miliónů.

  Hnutí ANO je naprosto nevypočitatelné. Nejraději by chtělo koalici s ODS, ale když z toho má prospěch, tak podpoří klidně i program levicových stran.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".