cena za profi výkon funkce předsedy

Vložil Jarmila Mladá (bez ověření), 19. Leden 2017 - 9:06 ::

Dobrý den, je zde někdo, kdo využívá služeb smluvního profi výkonu funkce statutárního orgánu SVJ? Může mi někdo nastínit cenu za tento výkon s ohledem na počet jednotek v domě? Prosím pouze o konkrétní cenu za výkon a počet jednotek v domě. Děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil AsiTak, 20. Leden 2017 - 11:27

    pro nás byla dodána nabídka měs. paušál 6800 + DPH za 57 jed. byt. + 3 jed. nebyt.

    Vložil didi (bez ověření), 19. Leden 2017 - 12:42

    Pokud využíváte nebo se chystáte využívat služeb smluvního profi výkonu funkce stat. orgánu, tak váš profi partner se vás nebude ptát kolik mu dáte, ale určí si odměnu sám. Pokud vám bude připadat vysoká, tak tu smlouvu jednoduše neuzavřete a budete hledat někoho lacinějšího.

    Vložil , (bez ověření), 19. Leden 2017 - 12:41

    To, co chcete, je zřejmě najmout si smluvně někoho cizího, kdo o sobě prohlásí, že je „předseda SVJ profesionál“ – a Vy (vaše shromáždění) mu to bude věřit.

    Těžko Vám předloží osvědčení, které ho kvalifikuje pro tento výkon.

    Plácne jakoukoli smluvní cenu.

    Plácne jakýkoli počet hodin, které bude údajně potřebovat.

    Odhaduji, že máte v SVJ krizi, a chápu Vás. Krize jsou zřejmě před námi.

    Ale myslím, že bude ještě nejmíň 3–5 let trvat, že se začnou objevovat první profesionálové (myslím, že si pak vezmou na starost víc než jedno malé SVJ…, aby je to slušně uživilo – zatím bych neviděl fér, aby se někdo chtěl jako profi nechat živit jedním domem – to by na tom byl líp než pan domácí-majitel domu…)

    A pak ještě chvilku, než začne fungovat konkurence.

    Právníka bych si na začátek vzal smluvně zkusmo třeba jen na vedení jednoho shromáždění. Za jeho tarif.

    Právník, to je jako nechat lékaře dělat převazy chronicky zanícené rány – ránu má operovat chirurg, pak opakovaně převazovat zdravotní sestra.

    Zkuste ještě nějaký rok vydržet a hledejte vnitřní zdroje.

    Vložil jjj (bez ověření), 19. Leden 2017 - 15:26

    myslím že se hluboce mýlíte. při současné legislativě a stavu české justice je práce ve statutárních orgánech SVJ extrémní riziko, které může vést až k totálnímu finančnímu zničení onoho naivního člena.

    Vložil didi (bez ověření), 19. Leden 2017 - 15:33

    Domnívám se, že to tak není. Pokud se dotyčný řídí platnými stanovami dotyčného společenství, tak to nebude tak horké jak píšete.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Leden 2017 - 18:07

    s kvalitními právními znalostmi a jeden dlužník a pokud nejste na stejné úrovni tak s Vámi zacvičí.

    Vložil MMM (bez ověření), 19. Leden 2017 - 20:04

    Pokud se vlastník člen naivně domnívá, že „co je v domě, je tu pro mě“ a výboruje v SVJ bez potřebných -alespoň dost rozsáhlých pravcovních a životních zkušeností, opravdu si koleduje…

    Legislativa však umožňuje vytváření komisí jako pomocného orgánu pro výbor – kdekoliv si není výbor jistý, nechť předloží shromáždění požadavek na vytvoření, třeba jen ad hoc, pro konkrétní situaci, technické-ekonomické-legislativní komise…

    V etapě BD bylo zvykem mít vícečlenný orgán, navíc před NOZ byl zcela legitimní požadavek na kontrolní orgán – toto mimo jiné rozložilo i odpovědnost a rizika…

    Vedle finančního zničení bych upozornil také na nebezpečí ztráty dobré pověsti a občanské cti…

    Chápu, že někdo tlačí ovčany k přechodu na systém profi placeného managementu – ale ovčan nemusí být ovce a nemusí se dát…

    Vložil Komise (bez ověření), 22. Leden 2017 - 18:20

    „Legislativa … umožňuje vytváření komisí“

    podkomisí i nadkomisí. Čím více komisí, tím více SVJ.

    Vložil komisionář (bez ověření), 22. Leden 2017 - 18:44

    Ale kdepak, vy jste se spletl. Čím více komisí, tím lepší svj.

    Vložil VN (bez ověření), 19. Leden 2017 - 13:37

    Je jasné , že když Vám tam přijde člověk , který uvede , že 20 let vykonává funkci sanitáře v nemocnici , že to asi nebude to pravé ořechové. Ale máte spoustu lidí , kvalifikovaných pro tu práci. Někdo pracuje ve správcovské firmě , jiný je ekonom-stavebník s praxí ze správy budov atd., atd… nemusí to být zrovna člověk s desetiletou praxí ve vedení nejméně deseti SVJ .. Oborem , jak se dnes česky , lidově říká „facility management“ se dnes živí spousta lidí a dokonce se tento obor už i někde studuje na VŠ.

    Vložil , (bez ověření), 19. Leden 2017 - 16:25

    VN, ano tento obor může být nápomocen, ale… na řadu věcí, na které je on trochu odborník slouží revizáci – smlouvy – běžné jsou u SVJ dost „na jedno brdo“ – viz úklid, účetnictví… skutečný právní problém nevyřeší, znalost legislativy – .,,

    Facility manažer

    Facility manažer je řídící pracovník (manažer), který zodpovídá za oblast facility managementu. Jinými slovy lze říci, že se jedná o řídícího pracovníka, který je zodpovědný za strategii facility managementu, její rozpracování do taktického zadání, zadání výběru externích poskytovatelů a kontrolu jejich výkonů.

    Jiná definice říká, že pracovní náplní facility manažera je „řízení všech úkonů tak, aby technologie a stavební prvky objektu byly optimálně funkční v souladu s potřebami jejich uživatelů.“[3] Nejčastější náplň facility managementu

    provoz, údržba a servis technologických zařízení – zajištění provozní údržby objektu a technických zařízení
    záruční a pozáruční servis – zastupování klientů při jednání s třetími osobami
    revize, odborné technické prohlídky – zajištění revizí dle platných vyhlášek a norem (např. elektro, výtahy, spotřebiče, aj.)
    dálkový monitoring – napojení objektu na systém měření a regulace, dálkové odchytávání poruch, poruchová hlášení atd.
    nepřetržitá havarijní služba – možnost zamezí vzniku dalších škod na majetku, odstranění závad
    činnost PO a BOZP – kontrolní činnost požárním technikem, revize PH a HP
    vedení klíčového hospodářství – evidence klíčového hospodářství, systém generálního klíče

    Normy

    Základy facility managementu v Evropě stanovuje EU norma u nás označovaná ČSN EN 15 221 „facility management“.

    ČSN EN 15 221–1 „Facility management – Část 1: Definice a terminologie“ – vymezuje oblast facility managementu, přibližuje základní pojmy a definice. Norma definuje tzv. „tvrdé služby“ (FM služby vztahující se k prostoru a infrastruktuře) a „měkké služby“ (FM služby vztahující se k lidem a organizaci).

    ČSN EN 15 221–2 „Facility management – Část 2: Průvodce přípravou FM smluv“ – pomáhá s přípravou FM smluv, kde základním předpokladem je smlouva mezi klientem a FM poskytovatelem a poskytnutí souboru FM služeb (nikoliv smlouva na jednotlivé FM služby).

    pr EN 15 221–3 „Facility management – Část 3: Návod jak dosáhnout/zajistit kvalitu ve facility managementu“ – v procesu schvalování

    pr EN 15 221–4 „Facility management – Část 4: Taxonomie facility managementu – Klasifikace a struktura“ – v procesu schvalování

    pr EN 15 221–5 „Facility management – Část 5: Průvodce rozvojem a zlepšením procesů“ – v procesu schvalování

    pr EN 15 221–6 „Facility management – Část 6: Plošné a prostorové měření“ – v procesu schvalování

    pr EN 15 221–7 „Facility management – Část 7: Benchmarking ve facility managementu“ – v přípravě

    Související články

    Vložil TN (bez ověření), 19. Leden 2017 - 13:47

    Nejhorší jsou techničtí inženýři, lékaři a odboráři. Ty prosím do výboru nikdy nevolte a už vůbec ne za jednočlenné předsedy. Mají specifický světonázor a přístup k řešení problémů. Doporučuji vybírat z řad inženýrů ekonomie (ale ne ze soukromé VŠ), živnostníků a životem zkušených důchodců, důchodce berte klidně bez SŠ/VŠ vzdělání, u nich absence formálního vzdělání obvykle nevadí.

    Vložil Ing. strojař (bez ověření), 19. Leden 2017 - 13:58

    TN, co máte proti technickým inženýrům? Nějaký důvod? Naopak obecně je považuji za velmi vhodné, i když záleží kus od kusu. :-))

    S lékaři a placenými odboráři souhlasím. Přidal bych ještě umělce. Mají zvláštní vidění světa, ne moc vhodné pro praxi.

    Vložil VN (bez ověření), 19. Leden 2017 - 14:18

    je třeba posuzovat kus od kusu… i některý placený odborář nemusí být špatný. Jednoho jsem znal , placeným odborářem se stal po dvaceti letech praxe a poté co skončil jako placený odborář , neměl problém se opět začlenit mezi pracující…

    Vložil TN (bez ověření), 19. Leden 2017 - 14:18

    Inženýra jen tehdy, pokud ve výboru bude někdo, kdo ho ohlídá.

    Uvedu namátkově dva příklady, pro vysvětlení zmíním, že pronajímám několik bytů, takže sleduji situaci ve více domech.

    Byl jsem na schůzi, kde předseda (stavební inženýr) oznamuje, že jeden z členů 7-členného výboru rezignoval a protože výbor je kolektivní orgán, musí zrušit pozici i dalšího člena, aby zůstal lichý počet (nenašel se kandidát na 7. pozici), nicméně ale nikdo z šesti nechce odstoupit, proto se bude hlasovat na schůzi. Tak jsem se zvedl a sdělil, že přece zákon nic o sudém či lichém počtu neříká, ani z judikatury zákaz sudého počtu nevyplývá a že dokonce NOZ přímo přispouští sudý počet, když dává možnost do stanov včlenit ustanovení, že při dosažení rovnosti hlasů rozhodne hlas předsedy. Tak jsme začali listovat zákonem, načež po nalezení pan předseda konstatoval, že se to netýká společenství vlastníků, ale právnických osob :-)

    Příklad druhý. Vloni mi poštou do vlastních rukou doputoval dvoustránkový formulář „Zápis do evidence obyvatel“. Máme prý vyplnit všechny minulé a současné bydlící, u každého uvést spoustu údajů vč. národnosti, zaměstnavatele a rodinného vztahu (asi si ve výboru chtějí malovat rodokmeny) a dodat kopie nájemních smluv. Tak mu volám, že přece jsem jména a kontakty na nájemníky už oznamoval, bylo mi vysvětleno, že pro efektivní správu domu potřebují znát přesné i historické obsazení bytů, pochopil jsem, že chtějí znovuzavést pasporty bytů. Nic jsem nedodal, tak očekávám udělení pokuty 5000 Kč, kterou si předloni ve stanovách schválili (já hlasoval proti).

    Abych nebyl nařčen ze zaujatosti, dům řídí jinak dobře, nic proti předsedovi nemám, ale občas si dokáže vymyslet neuvěřitelné blbosti a přichází s takovými myšlenkovými konstrukcemi, že prostě nechápu, odkud na to mohl přijít :-)

    Vložil VN (bez ověření), 19. Leden 2017 - 14:28

    je 90% lidí , kteří svoji práci vykonávají vedle svého zaměstnání , které je mnohdy i diametrálně odlišné od vedení SVJ/BD a tuto práci vykonávají za symbolickou odměnu je jasné , že nelze po nich očekávat 100% profesionalitu a nulovou chybovost. Pokládat za nevhodné lidi do SVJ dle toho , zda to jsou či nejsou stavební inženýři je zcestné.Sám uvádíte , že dům řídí jinak dobře.. Já to vidím trochu jinak. Znám lidi,manažery techniky , kteří umí perfektně tu svoji oblast , ale přehled přes jiné oblasti je u nich takřka nulový. Na druhou stranu je dobré , pokud do výboru přijde člověk , který je ze svého zaměstnání zvyklý působit ve více oborech najednou. Který v rámci svého zaměstnání pečuje o nějakou stavbu (nemusí být touto stavbou zrovna bytový dům) , techniku , zabývá se ekonomikou , řeší různé další problémy s účetními,právníky či IT.

    Vložil TN (bez ověření), 19. Leden 2017 - 15:04

    Myslím, že každý můj předchozí příspěvek pochopil jako nadsázku. Nicméně, jak sám píšete, technici jsou často uzavřeni do svého světa. Ideální vidím situaci, kdy je ve výboru stavební inženýr, ekonom a řemeslník či majitel menší firmy, příp. finanční poradce. Já jsem kvalifikovaný politolog, takže samozřejmě rozumím všemu :-)

    Vložil anon. (bez ověření), 19. Leden 2017 - 12:17

    Pokud to bude pouhý zaměstnanec společenství, nedělal by to např. na živosťák nebo jako součást svého podnikání, tak mu musíte dát nejméně minimální mzdu.

    Vložil krcma, 19. Leden 2017 - 14:45

    Předpokládám, že pouhý zaměstnanec to nebude. Bude zapsán v rejstříku jako předseda SVJ a tak se na něj budou vztahovat stejná pravidla jako pro každého jiného člena statutárního orgánu. Minimální mzda se mu tak dát nemusí.

    Vložil anon. (bez ověření), 19. Leden 2017 - 15:07

    Tak pak není co řešit, bude to na domluvě. Buď to ten člevěk veme za cenu, která mu bude nabídnuta, nebo ne. Když to neveme, pak se musí hledat někdo další.

    Vložil člen společenství (bez ověření), 19. Leden 2017 - 12:32

    Já se naopak domnívám, že má povinnost dělat to zdarma.

    Vložil VN (bez ověření), 19. Leden 2017 - 12:08

    jedním zájemcem , že by se ujal funkce externího předsedy za částku 5000Kč/měsíc…šlo o dům s 25 byty a 16 garážemi. Nicméně si myslím , že to je hodně individuální. Záleží na tom , jaký je váš dům , jak funguje a kolik s tím bude nový předseda mít práce a co všechno po něm budete chtít.. Jinak pro Vaši informaci..ná­kladově obvyklá cena nekvalifikovaného dělníka je kolem 170Kč/hod , řidiče VZV někde ve skladu 200–220 Kč/hod, řemeslníka cca 250–400 Kč/hod , odborníka-konzultanta 300–500 Kč/hod , právníka 800 Kč-a výše. Takže dle mého názoru vám ten předseda pojede za nějakých cca 400–500 Kč/hod.

    Vložil PetrSVJKladno (bez ověření), 19. Leden 2017 - 10:29

    Ja jsem nějaké ceny četl tady. tady by to zrejme delal specializovany právník, co jsem pochopil.

    http://www.magazinvybor.cz/…redsedu-svj/

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".