Zvůle státní moci

Vložil Pavel, 15. Říjen 2018 - 22:17 ::

V jiném vlákně jsem byl vyzván, abych uvedl, jak si finanční správa počíná při získávání informací. A tak jsem v příspěvku:

http://www.portalsvj.cz/…r-v-rakousku#…

dal odkazy na porušování zákonů finanční správou, která podnikla kobercový nálet na skoro 100 novomanželských párů v Přerově.

Abych byl korektní, tak uvedu i názor druhé strany na stejnou záležitost. FS jako obvykle vydala prohlášení, že to tak vůbec nebylo:

http://www.financnisprava.cz/…anzelum-9397

Z tohoto literárního skvostu vyjímám:

„Cílem akce bylo tuto činnost eliminovat s pomocí prosby občanům o poskytnutí relevantní informace s tím, že pokud by novomanželé nebyli ochotni informaci poskytnout,neh­rozila by jim za to žádná sankce.“

Ponechám na laskavém čtenáři aby sám posoudil, zda se jednalo o prosbu bez sankcí, když je v poučení „Výzvy k poskytnutí údajů“ uvedeno upozornění na udělení pokuty

 1. podle § 246/2 DŘ do výše 0,5 mil. Kč za porušení mlčenlivosti a
 2. podle § 247/2 DŘ do výše 0,5 mil. Kč za nevyhovění Výzvě.

Pozn. daňový řád je konstruován tak, že ovčan ani nemá možnost se proti evidentně protiprávní Výzvě odvolat (§ 109/2 DŘ). Pokud člověk nechce být tupou ovcí a slepě poslouchat vrchnost, tak jedinou možností je nechat si udělit pokutu, která může být udělována opakovaně podle § 247/5 DŘ, a potom se několik let soudit, pokud mu zbudou nějaké prostředky na právníky.

V úterý 16.10. má být od 13,00 hod. duel ke svatebním výzvám na

https://www.seznamzpravy.cz/sekce/duel

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 19. Říjen 2018 - 12:46

  Po mnoha obětech řádění finanční správy mezi podnikateli možná bude i první dopad mezi královsky placené úřednictvo:

  https://www.podnikatel.cz/…stin/nazory/

  Hlavním důvodem má být sice nárokované odškodnění za „zaklekávání“ podnikatelů zajišťovacími příkazy, ale z marketingového hlediska je vhodnější to pasovat na obtěžování novomanželů.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil radka222222 (bez ověření), 19. Říjen 2018 - 13:01

  díky „obtěžování“ novomanželů se podařilo prokázat, že hospodský zatajil JEN od oslovených novomanželů tržby cca 2 000 000,–Kč. Takže plivme na berňák, velebme zloděje:-)

  Vložil Pavel, 19. Říjen 2018 - 13:23

  Radko222222,

  GFŘ zveřejnilo tiskovou zprávu, že Výzva byla pouhou „prosbou“ a že za nesplnění výzvy nehrozila sankce i když sankce byly výslovně zmíněny v poučení.

  Protože existuje tzv. presumpce správnosti správního aktu, tak lze oprávněně předpokládat, že by sankce byla uložena.

  Takže GFŘ, zatím řízené Janečkem, lhalo nejméně ve dvou bodech krátké tiskové zprávy.

  Tomu kdo lže nevěřím ani to, že by snad odhalil krácení tržeb ve výši 2 mil. Kč.

  Podnikatel se bránil, že nevěděl, že když vystaví fakturu, takže musí ještě extra hlásit do nějakého systému, který je na hraně ústavnosti, platbu hotově. Pokud ale podnikatel něco zatajil, tak ať je potrestán. O to tu však vůbec nejde, pusťte si duel.

  Základní otázka zní: proč muselo být obtěžováno 95 novomanželských párů touto formou? Jedná se o evidentní porušení LZPS, jen kvůli tomu, aby někdo pobral nějaké premie.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil radka2222 (bez ověření), 19. Říjen 2018 - 19:01

  A ty prémie měl dostat kdo? Janeček určitě ne a ti řaďáci už vůbec.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 19. Říjen 2018 - 15:09

  Já nehájím Janečka, ten se prostě spoléhá na lidi co mu dali blbé info a za to holt nese zodpovědnost on. Já stojím za těma lidma, co výzvy poslali. Výzva k součinnosti je naprosto legální, jen chtěli informací víc, než bylo nezbytně nutné. Měli chtít jen kdy kde a za kolik hostinu měli.

  Vložil levape, 19. Říjen 2018 - 14:15

  Janeček už není. Byl odvolán.

  Vložil realista (bez ověření), 19. Říjen 2018 - 13:33

  Tomu kdo lže nevěřím ani to, že by snad odhalil krácení tržeb ve výši 2 mil. Kč." No tak. Lež je přece v tomto státě povýšená na vyšší princip. Je jedno, jestli je to Janeček nebo Paleček. Jestli má sako modré,fialové, oranžové nebo jinak vybarvené.

  Vložil Pavel, 19. Říjen 2018 - 13:46

  realisto,

  podle saka nesoudím. Ale když někdo lže, tak mu nevěřím, to je celé. Je možné, že se někdy splete a řekne i pravdu, ale pokud lhal v minulosti, tak mu nevěřím.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil realista (bez ověření), 19. Říjen 2018 - 13:15

  Novomanželé měli svatbu za 2 000 000 Kč. Tedy, žádné troškaření. Vůbec se nezastávám hospodského, ale kolik rozkladla naše politická garnitura po slavném převratu v roce 1989 řešil už někdo? Nikdo, to ani nelze vyčíslit. Byla to celá republika, vše co budovaly celé generace před námi. Hospodského, malou rybu, pro dva melouny zavřou, zloděj jeden bezcharakterní.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 19. Říjen 2018 - 15:04

  Vychází to v průměru cca 60000 na svatbu, což je víc než reálné. Jasně, když kradou velcí, proč ne malí. To už je ale debata jak v mateřské škole. On sebral bábovičku tak já můžu lopatičku…

  Vložil Jarda_, 18. Říjen 2018 - 8:22

  Nezlob se na mne Pavle, ale skoro kazdy obcan by mel vedet, ze on jako soukroma osoba, ktera si nekde neco koupi a zaplati, nema zadnou povinnost se komukoliv sverovat a to pod jakoukoli vyzvou a pohruzkou, mozna vyjma policie a soudu a i tam muze rici: sorry nebudu vypovidat (s odkazem na xy, musi byt poucen). Pokud tohle obcan nevi, pak je ovcan jak uvadis.

  Edit: pridam link na duel https://www.seznamzpravy.cz/…akonne-58412

  Tvrdi tam ze skoro 2 miliony korun nebyly priznany v EET, takze uspech akce, ne? Prava preji pouze bdelym a ucel sveti prostredky.

  Vložil Pavel, 17. Říjen 2018 - 15:47

  https://www.seznamzpravy.cz/…akonne-58412?…

  Teflonový Martin asi přežije i tuto kauzu, má velké politické krytí. Když mu nezlomily vaz zajišťováky, tak už asi nic.

  Sám kryje své podřízené, kteří beztrestně škodí co to jde a veřejně lžou.

  Tiskový mluvčí GFŘ vydal stanovisko, že šlo o prosbu bez sankcí, kterou mohly novomanželské páry ignorovat. Když Ing. Hajdůšek citoval ze lživého stanoviska GFŘ, tak GŘ jen tupě zíral a škemral o radu, jak to tedy má dělat.

  Takže vlastně neví, jak to má dělat a kryje lháře. A tohle nám tady vládne.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".