Zrušení jedné kabelové TV a náhrada za novou

Vložil Anonymous, 19. Duben 2008 - 19:56 ::

V našem domě (56 bytových jednotek) je již dlouhá léta zavedena kabelová televize, která v podstatě nahradila STA. Každá bytová jednotka tehdy uzavřela svoji smlouvu se společností provozující kabelovou televizi. Protože za ta léta narostly měsíční poplatky několikanásobně, přišlo SVJ s novou nabídkou jiné společnosti zajišťující kabelovou televizi.

Tato společnost nehodlá uzavírat smlouvu s jednotlivými bytovými jednotkami, ale pouze se SVJ. Navíc slibuje zřídit veškerou instalaci na své náklady, kabeláž dovést ke vstupním dveřím každého bytu. Požaduje však úhradu měsíčního paušalu 50 Kč za každou bytovou jednotku. Tato částka nemá být žádnou úhradou nákladů spojených s provozem STA (servis, údržba, oprava a případbě el.energie), ale poplatek za užívání. V podstatě by se tomuto poplatku nevyhnula ani ta bytová jednotka, která je se stávající kabelovou společností spokojena, nebo která si již na vlastní náklady pořídila satelit.

Má SVJ právo vnutit všem vlastníkům bytových jednotek takovouto zpoplatněnou službu, přestože nebude mít jejich 100% podporu?

Nejedná se v tomto případě o zásah SVJ do vlastnických práv jednotlivých bytových jednotek?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous (bez ověření), 19. Duben 2008 - 22:42

  Podle meho nazoru, by skutecne slo o zasah do prava vlastniku. Pokud chce firma poplatek ze 100% zasuvek, musi souhlasit taky 100% vlastniku. (Nejsem si jist, jestli by to i tak nebylo nad ramec pusobnosti SVJ.) S jedinou vyjimkou, pokud by se jednalo skutecne o STA, ktere by bylo uvedeno v prohlaseni vlastnika a ten poplatek by byl na provoz STA. A STA by pravdepodobne sla „pridat do prohlaseni“ 3/4 vestinou, ale to uz opravdu spekuluji. V kazdem pripade by poplatek mel byt odpovidajici nabizene sluzbe, obavam se ze 50 Kc za zasuvku je moc vzhledem k tomu, ze veskera odpovednost by byla na SVJ (nova kabelovka ma zarucenou platbu 100% zasuvek, jak v pripade poruchy domovniho zesilovace atd.). Navic vidim problem v tom, ze asi neni zaruka ze nova kabelovka se nezacne casem chovat jako stara, zde navic s jistotou 100% zasuvek.

  Ja osobne bych se pri zavadeni konkurencniho rozvodu TV snazil a) o ciste komercni vztah nova kabelovka – vlastnik, nebo b) levnou STA v ramci prohlaseni vlastnika, aby vlastnici uzivajici puvodni kabelovku nemohli byt nastvani poplatkem za STA, rekneme 10 Kc/mesic.

  ivo6

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".