ZoVB jinde

Vložil FilipN, 27. Září 2007 - 19:56 ::

Na stránkách MMR se píše, že vládní návrh ZoVB vznikl převzetím toho nejlepšího, co je zakotveno v obdobných zákonech v zahraničí. Nemáte odkazy na tyto zákony platné v zahraničí? Docela rád bych některé pasáže porovnal. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 27. Září 2007 - 22:43

  Obávám se, že porovnáním s tím co je proklamováno na stránkách MMR byste asi nebyl nadšen až byste se s takovými zákony seznámil. Je-li ZoVB skutečně převzetím toho nejlepšího co je zakotveno v obdobných zákonech v zahraničí, mělo by být uvedeno, i kterým směrem se to zahraničí nachází abyste zdroj inspirace snáze nalezl a pro ostatní to bylo varováním kde nehledat své bydlení.

  K.Kolář

  Vložil FilipN, 27. Září 2007 - 23:37

  Tak mi to označuje moje příspěvky s odkazy na texty zákonů jako spam a nedovolí ho zveřejnit. Snad správce zmizelý příspěvek může uvolnit (a tento smazat).

  Vložil admin, 28. Září 2007 - 0:59

  Zdravím, příspěvek jsem zveřejnil. K chybnému rozpoznání, zda jde o spam, patrně došlo vzhledem k počtu odkazů na zahraniční weby, což je pro spam typické.

  Vložil FilipN, 27. Září 2007 - 23:36

  Německý zákon o vlastnictví bytů je na

  http://bundesrecht.juris.de/…g/index.html

  Rakouský zákon je na

  http://www.hauswirth.at/weg2002.pdf

  To jsou stránky soukromé firmy, zkusím najít oficiální stránky, i když nepředpokládám, že text nesouhlasí. Je tam např. uvedena povinnost svolávat shromáždění vlastníků každé dva roky.

  Slovenský zákon, kterým se mění ZoVB, je na

  http://jaspi.justice.gov.sk/…_zak_fr0.htm http://blog.elautbaumont.sk/zakon-byty/

  Pokud víte, kde je celý text zákona v platném znění, napište to, prosím. Děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".