Založení firmy

Vložil Věra Kohlová, 27. Srpen 2020 - 4:13 ::

Nevlastník bytu si v našem SVJ založil firmu Taxi službu na naší adresu bez jakéhokoliv naše souhlasu a nikomu to nedal na vědomí, můžeme nějak toto jeho jednání napadnout a jak?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 27. Srpen 2020 - 8:04

  Veřejný rejstřík ani živnostenský úřad nezapíše adresu sídla bez souhlasu dokládajícího oprávnění mít na dané adrese sídlo. To, co uvádíte, se tak jeví značně nepravděpodobně.

  Pokud je adresa sídla skutečně zapsána bez souhlasu, pak ji veřejný rejstřík i živnostenský úřad na žádost vymaže. Před výmazem vyzve zapsaný subjekt k oznámení a doložení sídla na jiné oprávněné adrese. Pokud ji subjekt nedoloží, vymaže celý zápis (zápis nemůže být bez adresy sídla).

  Vložil tomas 22, 27. Srpen 2020 - 11:11

  Nikdo si nemůže zřídit sídlo firmy ve „vašem SVJ“. Může si je zřídit buď v nebytovém prostoru, který si pronajme a pak potřebuje souhlas SVJ, nebo v bytě vlastníka, který k tomu dá souhlas. (Pak nepotřebuje souhlas SVJ).

  Vložil Věra Kohlová, 27. Srpen 2020 - 11:58

  Vše jsem pochopila, neboť dotyčný bydlí v bytě, který vlastní jeho matka a ona tam fyzicky nebydlí, takže ona s tím asi souhlasila, tak nám nemusel nic dát vědět i když se chová nemožně, má 3 pejsky, kteří znečišťují spol. prostory a okolí domu a neuklízí to po nich, tak jsme ho chtěli nějak řešit jiným způsobem, čuně zůstane čuněntem, děkuji Vám všem za informace jste prima K.

  ?
  Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Srpen 2020 - 10:20

  představte si, že nevymaže. na adresu mého RD si zapsal sídlo spolek, aniž bych dala souhlas. po oznámení KS a žádosti o výmaz sídla mi bylo sděleno, že si to musím vyřídit s předsedou spolku sama. po stížnosti, že to bylo jednoznačně pochybení soudu a není v moci soukromé osoby donutit nikoho změnit sídlo mi dokonce chtěli dát pokutu za urážení a znevažování soudu :-) rychlejší bylo opravdu vyhmátnout předsedu a vylíčit mu, kam všude půjdou stížnosti a žádosti o prověření, a sídlo změnil.

  Vložil Vlastník domku (bez ověření), 27. Srpen 2020 - 10:51

  To bylo v Brně?

  Řešil jsem podobnou věc (sídlo zapsané na adrese mého domku bez souhlasu) shodou okolností také v Brně a adresu sídla vymazali. Trvalo to sice asi půl roku (pro nepřebírání pošty na straně zapsaného subjektu), ale vymazali. Stačilo moje prohlášení, že jsem souhlas nedal.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Srpen 2020 - 11:42

  v brně. tak to jste měl štěstí :-) mě už stačila ta absurdita, že posílali dopisy na mou adresu, kde spolek neměl schránku a já vždy doručovatelce oznámila, že tam nikdo takový nesídlí, takže dopisy neměl KS ani doručené. a právě sdělili, že když neví, jak jim doručit (adresu trvalého bydliště předsedy odmítali použít), tak to prostě nejde…

  Vložil Vlastník domku (bez ověření), 27. Srpen 2020 - 13:00

  To jsem řešil taky. Je potřeba poště oznámit skutečnou adresu, pošta jí oznámí odesílateli na jejich speciální samolepce určené pro tyto účely, kam adresu doplní.

  ?
  Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Srpen 2020 - 14:00

  co to je skutečná adresa spolku? hodně spolků „vznikne“, a aniž cokoli dělá, tak nejdříve zkouší, zda na svoji bohulibou činnost dostane dotace. do té doby fakticky nikde „nesedí“, žádnou činnost, než žádosti o dotace nevyvíjí. a soud odmítl poslat na adresu bydliště předsedy.

  Vložil MartinII, 28. Srpen 2020 - 19:55

  „Nevlastník bytu si v našem SVJ založil firmu Taxi službu na naší adresu bez jakéhokoliv naše souhlasu a nikomu to nedal na vědomí, můžeme nějak toto jeho jednání napadnout a jak“

  „… dotyčný bydlí v bytě, který vlastní jeho matka a ona tam fyzicky nebydlí, takže ona s tím asi souhlasila, tak nám nemusel nic dát vědět i když se chová nemožně, má 3 pejsky, kteří znečišťují spol. prostory a okolí domu a neuklízí to po nich, tak jsme ho chtěli nějak řešit jiným způsobem, čuně zůstane čuněntem, děkuji Vám všem za informace jste prima K.“

  Paní K, je zbytečné „roubovat“ problém psa ať už štěkajícího nebo dům znečisťujícího na problém jiný (zde údajně nenahlášená firma). Vymazání ohlášené firmy by „psí“ problém stejně nevyřešilo. Lidem vadí (třeba i oprávněně) štěkání a vytí psa, opuštěného v bytě

  NOZ (rozhodně ne část Bytové spoluvlastnictví) toto neřeší a pochybuji, že to máte ve stanovách. A i kdyby, tak je to vše těžko vymahatelné, i kdybyste si odhlasovali na shromáždění (nejvyšší orgán SVJ), že dotyčný má platit více za úklid. Pokud máte v domě jediného psa, tak víte, kdo dům znečišťuje. Pokud by bylo psů více, tak byste ani nevěděli, po kterém (který majitel) neuklízí.

  Pokuste se to řešit na shromáždění a hledejte na netu téma „soužití se psy v domě“ a je jedno zda jde o dům SVJ nebo městský.

  Např. http://imrychova.cz/…-pes-v-dome/

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".