Zálohy na FO a jejich neplacení-statutáři odmítjí vyúčtovat zálohy VBJ.

Vložil Fanda, 12. Prosinec 2010 - 11:46 ::

Dobrý den Máte někdo zkušenost, jak přinutit staronové statutaře BD a SVJ, kteří jsou neodvolatelní – mají zajištěnou většinu (rodinka) v domě jen 7 BJ, k provedení vyúčtování záloh na FO. FO dlouhodobě od roku 2005 nevyúčtovávají a platby z něho odmítají doložit. FO dle jednotlivých ústních prohlášení používají ke krytí plateb za služby (asi je sami neplatí-odmítají předložit doklady). Platby do FO nejsou evidovány na jednotlivé VBJ. Požadují placení do FO a vyhrožují soudem při jeho neplacení. Domníváme se, že jedinou účinnou zbraní je neplatit částky, které odmítají doložit. Stanovení záloh do FO není možno provést kvalifikovaně dle nákladů za minulé období. Opravy v domě se neprovádí-dům je v havarijním stavu. Naše návrhy na provedení oprav a jejich jednorázové zaplacení ve výši podílů byly statutaři zamítnuty. Doporučili nám se odstěhovat, když se nám to nelíbí. Máte někdo v této věci zkušenost?

Předem děkuji za radu. Fanda

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 12. Prosinec 2010 - 13:37

  zkuste neplatit ať vás hodí k soudu a tam by se vyříkalo i jejich neplacení, či hospodaření, jak by to prokazovali. Nebo je můžete dát k soudu vy. A co tak zálohy dávat k notáři? Ano, klidně se odstěhovat a ještě bych byt mohl pronajmout třeba …, prodat …, nebo byt vyměnit. Na služby snad máte zálohy individuální, takže ty bych hradil a ostatní nikoliv. Neuvádíte, zda je tam správce. Lépe na právníkem znalým věci. U nás se už také objevili neplatiči, takže hradí ostatní a furt k nim jakésik ohledy. Ale to může řešit každý vlastník a budu. Otázkou je též zpronevěření. Chápu, že v dnešní době je jednoduché se dostat do problémů finančních, ale co mi po tom?

  Vložil Fanda, 12. Prosinec 2010 - 14:51

  Asi to tak dopadne. Statutaři se schovávají za správní firmu a ta za ně. Doklady odmítají předložit. Reklamace vyúčtování jsem pochopitelně podal včas. Zákoné lhůty si hlídám. Problém,v zálohách na služby je ten, že zálohy jsou značně nadsazené a přeplatky z SVJ nedostanete. Na účtě žádné peníze nejsou. Hrozí promlčení pohledávky za SVJ.

  Fanda

  Vložil Ája (bez ověření), 12. Prosinec 2010 - 16:42

  „zálohy jsou značně nadsazené a přeplatky z SVJ nedostanete“

  Pane Fando,

  proveďte započtení přeplatku proti splatným příspěvkům na služby či zálohám na služby.

  Ája

  Vložil Syslus Modrobulvus (bez ověření), 12. Prosinec 2010 - 16:33

  Tyto věci jsou promlčeny po třech letech, proto doporučuji řešení neodkládat. Nápad neplatit není vůbec dobrý, to se bohužel dostanete na lavici obžalovaných také. Pokud myslíte že se Vám nepodaří případ řešit smírem a soudní spor je nevyhnutelný není vůbec taktické protistraně dávat takové argumenty do ruky. Proto prosím vše řádně plaťte a obraťte se na soud.

  Vložil Fanda, 12. Prosinec 2010 - 17:22

  Děkuji za radu. Domnívám se že zálohy se nepromlčují. Při dnešním soudech preferuji radu zúčtování proti zálohám. V případě občanského soudu budou muset statutáři všechny doklady doložit. V případě, že se potvrdí moje podezření z okrádání VBJ podám trestní oznámení.

  Fanda

  Vložil Petr, 14. Prosinec 2010 - 13:59

  Na nevyúčtování dle stanov je zde mnoho vláken. O čem se jedná na shromáždění ? Dávat někomu peníze bez vyúčtování, to bych nedělal.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".