Vyuctovani zaloh

Vložil Marie (bez ověření), 2. Květen 2013 - 18:34 ::

SVJ, během loňského roku vyměněny měřiče studené a teplé vody ( v bytech, zaznamenán stav starých měřičů).Měřiče tepla na chodbě, o výměně jsme se dozvěděli až při vyúčtování záloh. Nové měřiče jsou s dálkovým odečtem. U těchto měřičů mají být při ročním vyučtování záloh priloženy výrobní čísla měřičů, stav a v případě UT spotřeba?? Ve vyúčtování za rok 2012 je pouze uvedena částka, která se ma zaplatit, v některých případech je i více než jednou tak velká jako za minulé roky. Ocením, pokud někdo poradí jak postupovat při jednání se správcem a jaké přílohy můžeme od správce vyžadovat. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 2. Květen 2013 - 19:09

  Takto podané vyúčtování reklamujte, je neprůkazné. Nejde jen o vodu samotnou, ale i o její ohřev. Ale zaráží mne jiná věc, máte vědět, čí jsou vodoměry. Vy jste si jejich výměnu neodhlasovali, včetně typu, ceny, ceny montáže? Pokud nemáte stejné plochy bytů (tedy stejnou výši zálohy..), tak se dotujete mezi sebou.

  Vložil Mariam, 9. Květen 2013 - 20:05

  Diky za odpoved! Nebudu popisovat otresnou situaci v SVJ, nic to neresi. Mam ale jeste jeden dotaz:
  Předpis č. 72/1994 Sb.
  § 11 nadpis vypuštěn (4) K přijetí usnesení o věcech, které jsou obsahem prohlášení podle § 4, o schválení nebo o změně stanov, o uzavření smlouvy o zástavním právu k jednotkám a o rozúčtování cen služeb na jednotlivé vlastníky jednotek podle § 9a odst. 2 je zapotřebí tříčtvrtinové většiny přítomných hlasů. Trictvrtecni vetsina pritomnych hlasu se vztahuje i pro vyuctovani zaloh? Predem dekuji za radu. Hezky vecer. Mariam

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".