Vstup vs. venčení psa na pozemku SVJ

Vložil AS_On, 17. Červen 2024 - 5:58 ::

Dobrý den, je možné zamezit venčení psů na společném pozemku SVJ a přitom ponechat možnost jejich nepravidelného vstupu například v případě zahradní „párty“? V našem málem SVJ je více majitelů psů, někteří venčí psy mimo pozemek SVJ a jen párkrát do měsíce si psa vezmou na zahradu SVJ. Druzí venčí na zahradě psi zcela pravidelně, několikrát denně, a nyní v případě nových nájemníků i více psů. Existuje nejaká definice která by umožnila chování první skupiny majitelů a zabránila chování druhé skupiny? Tuším že odpověď bude negativní, pouze s možností úplného zákazu psů. Zároveň mi je jasné, ze jedna věc je nastavení pravidel a druhá je jejich vymahatelnost. Předem moc děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 17. Červen 2024 - 12:10
  Přečtěte si prohlášení.

  Přečtěte si prohlášení.

  Přečtěte si prohlášení.

  Přečtěte si prohlášení.


  Teprve až nám sem napíšete co je tam uvedeno o pozemku, mělo by smysl začít Vám něco radit.
  Justitianus

  Vložil Čúral (bez ověření), 17. Červen 2024 - 6:34

  Definujte nejprve vstup versus venčení.

  Vy nejspíše psa znáte jen od vidění, mám pravdu? Protože nějak si neumím představit, jak psovi nařídíte, kde má očurávat a kde ne :-)

  Vložil (1) (bez ověření), 17. Červen 2024 - 6:23

  Neexistuje žádný společný pozemek svj.

  Vložil Čural (bez ověření), 17. Červen 2024 - 6:39

  Jistě myslela pozemek vlastněný členy SVJ, jakkoliv to není podstatný k věci.

  Mě spíš fascinuje, že tito lidé nechápou, že pravidla se mají určit oni a že žádné obecné definice na takovéto detaily (které si zamane nechovatel psa) logicky neexistují…

  Ale kdybych tedy už byl takovýto nechovatel psa, a štvalo by mě to (což chápu, pokud se mi pod okny bude někdo neustále prohánět a štěkat Pejskové), no tak bych vyrobil ceduli: zákaz venčení psů, umístil jí tajně na tu společnou zahrádku a sledoval, co se stane :-)

  To není návod, to je jen možnost, takový experiment. Lze předpokládat, že nějaký člen chovatel tu ceduli urve, anebo taky ne, to by se vidělo :-)

  Vložil Jirka. (bez ověření), 25. Červen 2024 - 16:57

  Co si představujete pod pojmem „venčení psa“? Je to poklidná procházka se psem na vodítku nebo volné pobíhání psa, kdy oběhne všechno možné, na každém místě si ucvrkne a na různá místa položí nálož, kterou tam majitel psa nechá… Šlápl jste někdy do takového nečekaného dárečku? Pak jsou takové otisky po celé chodbě. A ceduli? Tu budou všichni ignorovat a pak ji někdo strhne.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".