Vlastník jednotky = člen společenství vlastníků jednotek

Vložil Anonymous, 22. Leden 2016 - 10:07 ::

Ačkoli zákon (BytZ i ObčZ) jasně říkají, že

vlastník jednotky = člen společenství vlastníků jednotek,

pan Lake zde bez jakéholi odůvodnění opakovaně tvrdí opak. (Přijmeme-li logiku pana Laka, potom nutně členové společenství SVJ = SVJ1 vlastníků jednotek tvoří společenství SVJ2 členů společenství vlastníků jednotek, jeho členové tvoří společenství SVJ3 členů společenství členů společenství vlastníků jednotek atd. a máme tak zde systém do sebe vnořených společenství SVJi a jejich členů různých úrovní. S tím bude pan Lake jistě souhlasit, ale jeho názor patrně zůstane ojedinělý.)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 22. Leden 2016 - 16:10

  Anonymous, prokažte zde co tvrdíte. Uveďte citaci některého zveřejněného textu pana lake a k tomu uveďte bibliografický údaj (odkaz), který k takovému textu vede.

  Neučiníte-li to do 24 hodin, požádám pana admina o smazání celé diskuse.

  lake

  Vložil Arveno, 22. Leden 2016 - 17:16

  Pane Lake, velice si vazim Vasich prispevku, dava to „sens“, jsou logicke. Peclive je ctu ale obcas musim hledat dosti do zpatku kde jjste to jiz vysvetloval.

  Prosim muzete venovat 3 minuty na precteni meho (nikoliv anonymous) prispevku. Chapu to spravne? Ono to treba neni tak lehke pochopit. Mam opravneny dojem, ze je mnoho clenu vyboru kteri to take nechapou ci nechteji chapat. Bezni vlastnici mohou byt totalne zmateni Asi budu mit pozdeji nejake otazky. Arveno

  Klidne minusujte anonymu si moc nevazim.

  Vložil Arveno, 22. Leden 2016 - 12:54

  Chapu vyjadreni pana lake tak, ze vlastnik funguje ve dvou rovinach. V SVJ (2000)

  1. Osoba ”vlastnik” vlastni/zakoupil ”bytovou jednotku”, coz je jeho soukromy majetek jehoz rozmery atd jsou specifikovany v prohlaseni vlastnika zapisem do katastralniho uradu. Do soukromeho majetku (bytove jednotky) muze SVJ zasahovat pouze velice omezene. Mohu dodat prislusne zakonnem dane §.

  Proto o zmenach v prohlaseni vlatstnika tykajcich se SOUKROMEHO vlastnictvi se mohou domlouvat POUZE dotceni vlastnici mezi sebou. Prislusne zakonem dane vyjimky § mohu dodat. Opet mohu dodat prislusne §.

  1. Osoba ”Vlastnik” je take (krome vlastnictvi bytu) spolu se vemi dalsimi vlastniky spolumajitelem spolecnych casti domu. Tato skupina ”spoluvlastniku” je zakonem zdruzena do pravnicke osoby SVJ ktera ma zakonem ohranicen/omezene pole pusobnosti V pripade SVJ (2000) POUZE na spravu atd spolecnych casti domu. Rozhodovani o opravach atd spolecnych casti domu rozhoduji vlastnici=clenove SVJ hlasovanim na shromazdeni vlastniku (spoluvlastniku) spolecnych casti domu).
  2. Pan Lake rika, ze v pripade rozhodování o technickém zhodnocení a přestavbách domu jsou oprávněni rozhodovat pouze vlastníci jednotek mezi sebou (shromáždění vlastníků jednotek, viz § 10 odst. 5 ZoVB). Nerozhoduje právnická osoba

  S touto casti uvahy pana lake mam problem. Rozumim sice uvaze ale nechapu konkretni provedeni a nasledky pro vlastniky kteri nesouhlasi s provedenim ku pr technickeho zhodnoceni ”zatepleni budovy” ktere prinese uzitek vsem vlastnikum. Jako problematicke vidim odsouhlaseni nakladu na ”zabezpeceni budovy" predevsim garaze a sklepu zakoupenim drahych kamerovych systemu ktere poklada cast vlastniku za neumerne vysledkum. Jak mohou tito vlastnici odmitnout financovani (spolufinancovani) na takovych opatrenich jejich ucinnost pokladaji za pochybnou pro zvyseni hodnoty budovy?

  Ocenim vecne pokud mozno slusne a pedagogicky dane argumentuy moderujici ev chyby v me uvaze. Zvlaste ocenim navrhy reseni bodu 3) rozhodovani o technickem zhodnoceni, modernizaci budovy atd. DekujiArveno

  Vložil Arveno, 22. Leden 2016 - 17:35

  Co takhle namisto nic nerikajicich minusu jakoukoliv vecnou poznamku? Snad si NECO myslite?? Arveno

  Vložil diakritika (bez ověření), 23. Leden 2016 - 9:31

  Já dávám minus za hloupý příspěvek nebo za příspěvek bez diakritiky. Často se to kryje, ale dva minusy nemůžu dát.

  Vložil Arveno, 23. Leden 2016 - 10:33

  diky za informaci. diakritiko.

  1. mohl by jste vzdy kratce popsat co vidite jako hloupe,? Ku pr. nejasne formulovana otazka, nebo chybna logika, samozrejmne i neznalost atd. I kdyz neznalost je jednim z duvodu proc se na toto forum obracime. Ja bych umela definovat co pokladam za hloupe. Proc to nezkusite?
  2. Uvedomujete si, ze v dnesnim „globalisovanem“ svete se cast vlastniku vvyskytuje mimo cesko. At jiz pracovne, v duchodu, jakkoliv a maji PC BEZ ceske klavesnice. Nekolikrat denne lepit a odlepovat ev ceskou klavesnici z klavesnice jineho jazyka neni prakticky proveditelne. Ani vy ani ev ucastnici nemajici diakritiku neziji v komunistickem rezimu a nejsou ani zlocinci ani slabomyslni.

  Uvazte jak by se zlepsil ton diskuse pokud by jste byl malinko tolerantnejsi. Treba jen tak jak jsou obvatele Anglie, Nemecka, Svedska k cechum s trochu pokulhavajicimi jazykovymi znalostmi. Preji Vamhezky weekend. Arveno

  Vložil diakritika (bez ověření), 23. Leden 2016 - 11:00
  1. za hloupý příspěvek nepovažuji příspěvek někoho, kdo nezná a proto se ptá
  2. za hloupý příspěvek považuji příspěvek někoho, kdo nezná a odpovídá. Většinou nabubřele
  3. za hloupý považuji příspěvek, který píše něco o „komunismu“, aniž by autor věděl co to vlastně znamená. Já jsem v komunismu nežil, Vy ano? Když nejsou argumenty, tak se hodí cokoliv, že?
  4. za hloupý příspěvek také považuji příspěvek osoby, která má pokulhávající znalosti v češtině a ani si po sobě svůj příspěvek nepřečte. Když někdo napíše Anglie, Německo, Švédsko a zároveň k tomu česko, co si o něm myslet? A protože píše „česko“, tak si myslí, že obyvatelé této země jsou „češi“
  5. uvažte, jak by se zlepšila diskuse, kdyby se psalo s diakritikou, bez pravopisných hrubek a bez množství překlepů. Protože toho ale nejste patrně schopna, končím. Tu zmršenou češtinu dál číst nebudu.
  Vložil Arveno, 23. Leden 2016 - 14:21

  Odpovim za Vasimi komentari, uvedu muj prispevek avatarem Arveno

  1. za hloupý příspěvek nepovažuji příspěvek někoho, kdo nezná a proto se ptá .a odpovídá. Většinou nabubřele …..…

  Arveno;…Souhlasim, ton diskuse a chovani na tomto portalu je obcas nabubrely, nezdvorily taktez nad miru arogantni. Ten kdo odpovida a vec nezna si toho pravdepodobme neni vedom. Trochu tolerance k ”mene nadanym” by neskodilo.

  1. za hloupý považuji příspěvek, který píše něco o „komunismu“, aniž by autor věděl co to vlastně znamená. Já jsem v komunismu nežil, Vy ano? Když nejsou argumenty, tak se hodí cokoliv, že?……

  Arveno: V komunismu jsem zila, vim o cem mluvim. Narodila jsem se behem druhe svetove valky. V komunismu jsem zila az do roku 1968. Jiste vite co se 21.srpna 1968 prihodilo. Predpokladate, ze komunikujete se svymi vrstevniky. Nikdy nevite zda ten neznamy clovek ktereho komentujete s radnou davkou opovrzeni nebude pristi tyden operovat Vase dite. Mozna, ze bude v mizerne nalade castecne ovlivnene anonymnimy hrubostmi nekterych ucastniku diskusi na Portale. Mozna, ze je to spisovatel ci prekladatel svedskych detektivek. Mozna dva 80 leti manzele ci 16 leta vnucka ktera se snazi pomoci babicce vlastnici druzstevni byt zmeneny na bytove vlastnictvi. Nabubrely je ten kdo opovrhuje temi ”mene nadanymi”.

  1. za hloupý příspěvek také považuji příspěvek osoby, která má pokulhávající znalosti v češtině a ani si po sobě svůj příspěvek nepřečte. Když někdo napíše Anglie, Německo, Švédsko a zároveň k tomu česko, co si o něm myslet? A protože píše „česko“, tak si myslí, že obyvatelé této země jsou „češi“………

  Arveno: Zde s vami nesouhlasim. I osoby pokulhavajici ve znalostech cestiny (prislusnici zemi okolniho sveta) jsou vlastniky bytovych jednotek v Cesku (mate pravdu tam jsem v rychliosti vysolila chybu, omlouvam se). Predpokladam (mohu se podivat na statistiku) , ze Cesi (etnikum, obývající hlavně Česko, mohu doplnit) jsou stale jeste vetsinou obyvatel Ceska.

  1. uvažte, jak by se zlepšila diskuse, kdyby se psalo s diakritikou, bez pravopisných hrubek a bez množství překlepů. Protože toho ale nejste patrně schopna, končím. Tu zmršenou češtinu dál číst nebudu………

  Arveno: Ani zde s Vami nesouhlasim. Podstatne pro kvalitu diskuse je jeji obsah i kdyz chapu a respektuji , ze muzete mit tezkosti s porozumenim textu bez diakritiky ci s obcasnym preklepem. Za preklepy se omlouvam, mam dosti spatny zrak.Bryle tento typ choroby nemohou kompensovat. Ale pisi rada. At jakkoliv tak ocenuji, ze jste vysvetlil proc minusujete jake aspekty diskuse jsou pro Vas nejdulezitejsi. Mnoho dalsich minusujicich neumi nic jineho nez klepnout minus. Tak a ted si to jeste prectu i kdyz jiz vidim mlhave. Zdravim Vas Arveno

  Vložil esvéjé (bez ověření), 23. Leden 2016 - 14:33

  Nezabývejte se tím, nestojí to za to. Hoďte to za hlavu a nereagujte na to, vždyť to tady v malé české kotlině znáte.

  Vložil Vlastiks, 23. Leden 2016 - 13:05

  … jdi do Snickers !

  Vložil Anonymous. (bez ověření), 23. Leden 2016 - 14:33

  Názorný příklad hloupého příspěvku v podání Vlastiks

  Vložil Vlastiks, 23. Leden 2016 - 18:27

  Na hrubý pytel – hrubá záplata,

  Vložil Werewolf, 23. Leden 2016 - 12:38

  Já se např. snažím vždy psát správně podle pravidel češtiny, pokud však píšu z telefonu, protože k pc nemám zrovna přístup, kolikrát mě slovník nenabízí správně napsané slovo a než bych jej vyťukal přesně, je mnohem jednodušší jej napsat bez háčků a čárek. Osobně nemám naprosto problém přečíst text bez diakritiky a soudím, že průměrně inteligentní člověk tento problém mít taky nebude. Když jsem dostal návrh stanov od družstva, kde byly podobné chyby, chyběly závorky, text byl formátován na každé straně jinak a další, takovýto dokument jim omlátím o hlavu, ale zde jsme na webovém fóru, kde je cílem něco jiného.

  Jsme zde proto, abychom si poradili. Jestliže máte problém číst text bez diakritiky a dáváte za to mínusy, jste arogantní blb! Běžte si na forum spisovné češtiny, zde nemáte co dělat.

  ps. sorry za OT, ale musel jsem.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".