úraz na schodech na náledí

Vložil Anonymous, 30. Březen 2007 - 8:07 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na odpovědnost za škodu – partnerka uklouzla na náledí na schodech před domem, který patří družstvu. Schody nebyly posypány solí. Následně byla převezena záchrankou do nemocnice a operována, doba léčení bude min. 6 měsíců. Lze uplatňovat odpovědnost za škodu ? Díky předem za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 30. Březen 2007 - 8:51

  Určitě. Schody patří do společných prostor domu, dům je ve vlastnictví BD, a každý vlastník nemovitosti má povinnost udržovat přilehlé komunikace (chodník, schody) v takovém stavu, aby předešel škodám. Budete ale jistě potřebovat nějakého svědka k dokázání, že schody skutečně nebyly udržovány, atp. Můžete uplatňovat škodu na zdraví (bolestné, ztížení společnského uplatnění, náhradu ztráty výdělku-pokud partnerka byla zaměstnána, věcnou škodu-náklady vynaložené s léčením, příp. škodu na věci-pokud se jí zničilo oblečení). O všech náležitostech se ale poraďte s právníkem.

  Vložil Anonymous, 30. Březen 2007 - 10:59

  děkuji za rychlou odpověď !

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".