Účinnost NOZ?

Vložil Pavel, 9. Říjen 2013 - 12:33 ::

Dnes v 11:18 zařízl Senát zákonné opatření Senátu k daním.

Věcně mají senátoři pravdu. Neschopná vláda, která již naštěstí padla, zneužila NOZ, aby si prosadila své zájmy v oblasti daní.

V rozporu s legislativními pravidly bylo do zákona, který měl pouze přizpůsobit daňové zákony nově přijatému občanskému zákoníku, podvodně propašováno mnoho věcných změn, které s NOZ neměly co dělat.

Při připomínkovém řízení na začátku roku na tuto skutečnost odborná veřejnost poukazovala. Kalousek se však nedal a prosadil si co chtěl, což mu ve vládě paní Nagyové nedalo moc práce.

Jak to bude se samotným NOZ bude velmi zajímavé. Jedna z možností je jeho odložení.

Hezký den!

P.S.

s ohledem na pokročilou dobu jsem očekával, že by to mohlo Senátem projít. Asi Senát dal přednost tomu, že zákonné opatření Senátu nemá být zneužito pro daňové experimenty páně Kalouska.

P.P.S. Senátor Grulich (ODS) situaci vyhodnotil takto: „Odmítám jednat o Zemanových dekretech a odcházím do senátní restaurace“ viz stenozáznam. Vůbec nepochopil, že nastalá situace je přímým důsledkem neschopného ministra Pospíšila (ODS), který opožděně předložil do sněmovny doprovodné zákony a navíc dovolil Kalouskovi podvod se změnovým zákonem o daních.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Dušan, 9. Říjen 2013 - 13:48

  Pavle,

  Senát zákonné opatření k daním nezařízl. O zákonném opatření, které se týká daňových změn souvisejících s novým občanským zákoníkem, rozhodnou senátoři zřejmě až ve čtvrtek odpoledne. Projednávání dnes přerušili kvůli 24hodinové lhůtě, kterou vyžadují podané pozměňovací návrhy.

  Vložil Pavel, 9. Říjen 2013 - 14:35

  Dušane,

  byl jsem na nějakém školení a tak jsem neměl puštěný zvuk.

  K SeT 184 bylo hlasování

  přítomno 68 kvorum 35 pro 20 proti 17

  Na adrese

  http://www.senat.cz/…ssenat/hlasa?…

  jsem si přečetl, že SeT 184 byl zamítnut.

  Z toho jsem si dovodil, že senát návrh neschválil.

  Pravda je, že nyní je u tohoto tisku poznámka Přerušeno na 24 hodin. Pokračuje se zítra ve 13 hodin.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Dušan, 9. Říjen 2013 - 15:56

  Pavle,

  V diskusi vzešel návrh od senátora Vystrčila – schválit zákonné opatření tak, jak bylo předloženo vládou. Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu navrhl schválit ve znění pozměňujících návrhů.

  Nejprve se tedy hlasovalo o schválení opatření tak, jak bylo předloženo vládou na návrh senátora Vystrčila. To je to neschválené hlasování, na které jste upozornil. Po jeho neschválení pak navrhli další senátoři pozměňující návrhy. O nich se může hlasovat až po uplynutí 24 hod. Zítra by se tedy mělo hlasovat o návrhu ve znění pozměňovacích návrhů Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu a ostatních pozměňovacích návrzích senátorů.

  Vložil Pavel, 9. Říjen 2013 - 16:06

  Dušane,

  už jsem si stenozáznam přečetl. Je to tak jak píšete. V době kdy jsem příspěvek psal, tak jsem celý stenozáznam nečetl a já měl jen obraz bez zvuku.

  Zítra jsem na Dědičovi (ZOK) a tak budu sledovat jak někteří senátoři budou státotvorně hlasovat. Asi bez Grulicha, ten pravděpodobně zapadne do hospody, jako obyčejně.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".