Spor o pískoviště na společném pozemku

Vložil JaVa, 28. Červen 2021 - 11:10 ::

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 28. Červen 2021 - 11:47

  Zajímavý případ. A nás by mohlo zajímat právní posouzení sporu, který vyústil do té rány pěstí.

  V článku je uvedeno, že jde o společný pozemek „dvou domů“. Ať už jde o pozemek ve spoluvlastnictví vlastníků jednotek, nebo o pozemek společně vlastněný dvěma SVJ, budu z toho vycházet. Na společném pozemku je pískoviště, které nejspíše není samostatnou stavbou, ale je součástí pozemku. Pozemek mohou užívat všichni spoluvlastníci – tedy jak z domu A tak i z domu B. To platí samozřejmě i pro pískoviště.

  Jestliže zraněný pán dříve přispěl na pořízení pískoviště vyšší částkou, než by odpovídala jeho podílu na pozemku, měl si od ostatních spoluvlastníků vyžádat úhradu účelně vynaložených nákladů (pokud to co financoval bylo ostatním spoluvlastníkům k užitku).

  Pokud ale nepožádal, nebo „prošvihl“ promlčecí lhůtu, nemusí mu nikdo zaplatit vůbec nic. To je jeho problém. Zbytečně diskutoval s těmi ženami, které pokojně užívaly společný pozemek na základě jejich práva spoluvlastníků.

  Kdo se nestará o svá práva, ten o ně přichází. A ještě může být nakonec nakopán do zadku …

  Justitianus

  Vložil JaVa, 28. Červen 2021 - 11:48

  Děkuji za Váš názor, se kterým plně souhlasím. Zajímalo by mě ale, co je o pozemku napsáno v PV. Přeji hezký den. JaVa

  Vložil Justitianus, 28. Červen 2021 - 11:57

  Tak, tak. Máme již dost indicií: Plzeň, Bolevecká ulice, předsedou SVJ v jednom z obou domů je jistý V. T. Teď už zbývá jen nahlédnout do rejstříku SVJ, zda dodržují zákon a založili prohlášení do sbírky listin rejstříkového soudu …

  Někdo zvídavý by to mohl vypátrat, mně se nechce to hledat.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".