Společné připojení členů SVJ k Internetu

Vložil tpoder, 23. Květen 2013 - 22:02 ::

Dobrý den,

v panelovém domě (17 jednotek) jsme se rozhodli, společně s rekonstrukcí a modernizací STA, realizovat rovněž rozvody datového připojení (strukturované kabeláže) do všech jednotek.

Vize je zatím taková, že na připojení do Internetu bude uzavřena smlouva mezi SVJ a poskytovatelém připojení. Náklady na připojení pak budou přeúčtovány těm vlastníkům bytových jednotek, kteří připojení využívají.

Má někdo prakickou zkušenost s realizací podobného modelu připojování k Internetu členů SJV. Na jakou cenovou hladinu je ralné se dostat za cenu připojení pro celý dům – primárně mě zajimá zejména UPC a NETBOX.

Podle cenových nabídek se cena přiměřeného připojení (100Mb/s) pohybuje v cenových relacích cca do 1000 Kč. Jedná se však o připojení pro domácnosti, kde řada operátorů má ve všeobecných podmínkách uvedeno, že takové připojení smí užívat pouze účastník a osoby bydlíci v bytě.

Předem díky TP

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil petr3211 (bez ověření), 26. Květen 2013 - 8:27

  U nás celou instalaci do 38 bytů zainvestoval PBinternet v rozvodech tv máme jak pozemní vysílání tak satelitní i internet na každém tedy je rozhodnutí jaký přijímač si koupí a také jakou satelitní společnost např .upc skylink cslink a pod. .Na střeše máme celkem 4 satelitní antény a každá má rozdělení na 3 družice .Za to platí zákazník pb internetu 60 kč mesíčně.

  Internet o rychlosti 20Mbit/s stojí 330kč za měsíc.

  Petr.

  Vložil svjvmt, 24. Květen 2013 - 12:59

  Jak to bylo tady. Napřed jsme byli dva a uhradili každý 1500 Kč za instalaci, wifi. Pak firma koupila od města TV kabel, každý další kdo se připojil už hradil nic. Jen měsíční platba od cca 300 Kč dle rychlosti. Vše je firmy, za opravy, modernizaci se hradí nic a router zadarmiko. Ideální je jít na firmu a žádat co by to stálo, asi nebude v místě jen jedna.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".