Společné části domu

Vložil FilipN, 28. Září 2007 - 16:50 ::

Už jsem tady psal, že je v zájmu fungování domu, aby součástí jednotky toho bylo co nejméně.

Je potřeba si uvědomit, že co je součástí jednotky, je ve výhradním vlastnictví vlastníka jednotky a ten s tím může neomezeně nakládat, je to jeho vlastnictví, stejně jako třeba s nábytkem umístěným v jednotce.

V této souvislosti mne napadá, jak je to s vytápěním. Existuje povinnost vlastníka vytápět byt, když topení se zdrojem tepla umístěným v bytě je ve výhradním vlastnictví vlastníka? To by, vhledem k fysikálním vlasnostem šíření tepla, mohla být výjimka omezující nakládání majetkem ve výhradním vlastnictí vlastníka, pokud by ovšem někde byla zakotvena povinnost neporušovat tepelnou stabilitu domu, což nevím.

Z toho bezprostředně plyne, že součástí jednotky mohou být pouze takové věci, jejichž odstraněním nevznikne žádná újma ostatním vlastníkům. Nic ostatního nemůže být, ze stejného důvodu, součástí jednotky.

FilipN

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil TR (bez ověření), 15. Červen 2009 - 17:23

  s tvrzenim „je ve výhradním vlastnictví vlastníka jednotky a ten s tím může neomezeně nakládat, je to jeho vlastnictví“

  nemohu souhlasit – muze s nim nakladat tak aby neohrozil, neomezil a ne… v mnoha dalsich slovech :-)

  Vložil Eva (bez ověření), 26. Duben 2009 - 8:53

  Jak je to s balkony,které jsou přístupny pouze některým vlastníkům bytu.V domě s šesti bytovými jednotkami jsou balkony pouze v I.patře.(Tedy pouze balkon předělený zábradlím,přístupný z ložnice majitele bytu ). Jedná se o společné prostory? Jak se financují opravy?

  Vložil Matějka Jaroslav, 26. Duben 2009 - 16:51

  Vážená p.Evo a ostatní,

  načtěte prosím „Prohlášení vlastníka“, zde je přesně určeno, koho jsou balkony.

  Je-li „Prohlášení vlastníka“ vypracováno původním vlastníkem se znalostí domu a odborným přístupem, mělo by být uvedeno, že se jedná o „společné části domu ve výhradním užívání vlastníka jednotky č. …“.

  Matějka

  Vložil JarekSVJ, 26. Duben 2009 - 20:30

  Máte pravdu… v našem Prohlášení jsou balkóny přístupné z bytu ve vlastnictví vlastníků. Ale bylo mě jasné, že „v jednotě je síla“ ,proto jsme se dohodli na jednotné rekonstrukci všech 24 bytových balkónů a financování 50% tzv. fond oprav a 50% vlastník( mezi náma je to jedno).Jestli je náš postup špatný tak to je mě uplně jedno – důležité je že všechny balkóny jsou jednotně opraveny.

  Vložil Bob (bez ověření), 7. Listopad 2009 - 7:14

  Ale není jedno, když někdo neví, kde psát mě a mně … bije to do očí, fuj

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".