Rozvod plynu

Vložil Předseda (bez ověření), 12. Květen 2019 - 20:59 ::

Dobrý den mám dotaz, řešíme v dome uniky plynu na starem vedeni, odsouhlaseno bylo ze se udela vedeni nove , osazenstvo domu (majitelé) jsou povetsinou starsi lide, potrubi je v havarnim stavu ato od plynomeru az do bytu a v bytech take, potrebovaly bysme vedet jestli je mozno kompletni rozvod od plynomeru az ke sporaku v byte hradit fondem oprav , z důvodu havarniho stavu a hrozíciho nebezpečí. Popripade jake jsou možnosti postupu dekuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil oponent (bez ověření), 13. Květen 2019 - 16:27

  Pokuse začtete do vyhlášky, kterou operuje dodavatel Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Duben 2017 – 13:48 zjistíte že provozní revize plynových instalací je nařízena v intervalu tří let pro provozovny, výrobní prostory a společné prostory bytových domů. V bytech platí jedna výchozí revize a to do konce životnosti plynového rozvodu. Revize se netýká v žádném případě spotřebičů. Vlastník bytu je však povinen udržovat své plynové zařízení ve stavu zajišťujícím bezpečný provoz. Je tedy věcí vlastníka jak si to zařídí a také co si zaplatí. Je vhodné kontrolovat těsnost šroubových spojů a napojení spotřebičů, je vhodné měnit v předepsaném intervalu nyní módní pružné napojení spotřebičů (typicky flexibilní hadice ke sporákům), je vhodné s nechat zkontrolovat zejména starší kotle, ohřívače vody a lokální topidla a u těch novějších alespoň jednou za 5 let nechat vyčisti hořák, spalovací komoru, změřit tlak dusíku v expanzce, zkontrolovat funkci ventilátoru u turba atd. Chápu, že se SVJ snaží vlastníky k tomuto přesvědčit, jen si to jaksi nemůže vynutit a také platba ze společných peněz se dá hodnotit jako zpronevěra. SVJ má za povinnost starat se jen o část instalací ve společných částech domu.

  Vložil JarekSVJ, 13. Květen 2019 - 6:56

  Předsedo je to váš dům a co si v něm uděláte po souhlasu vlastníků je přece vaše věc… Rekonstrukce plynu je chválihodný čin a byla by totální blbost a znám takové domy, kdy SVJ vyměnilo rozvody plynu pouze k bytovým plynoměrům a od bytových plynoměrů je to nezajímalo. Mimochodem nevím jak u vás ale v naších bytech je to od plynoměru ke sporáku cca jeden metr + pancéřová přípojná hadice . Pokud chcete bezpečnost tak doporučuji vyměnit rozvod až ke sporákům. Tak jsme to udělali i my s tím , že si každý vlastník u nás zaplatil pouze tu panceřovou hadici…

  Vložil levape, 13. Květen 2019 - 10:17

  Ale s tím by musel vlastník jednotky v prvé řadě souhlasit. A potom by musel uhradit vše od plynoměru ke sporáku. SVJ do toho v podstatě nemůže zasahovat, jedině v případě, že se všichni dohodnou a odsouhlasí to. Nařídit jim to, na příklad nějakým usnesením shromáždění, nelze.

  Vložil Macegriffin (bez ověření), 13. Květen 2019 - 11:29

  To není tak docela pravda. Každé tři roky se dělá revize a pokud revizní technik shledá, že OPZ není provozuschopné měl by ho odstavit a nařídit majiteli opravu. Výbor jako takový ne, ale na revizi se pak může odkazovat. Je v zájmu každého majitele, aby nedošlo k neštěstí.

  Vložil Taky Člen (bez ověření), 13. Květen 2019 - 15:34

  Vy nám zde, bez jakéhokoliv doložení § zněním zákona,vyhlášky či n.v. tvrdíte,že:

  „Každé tři roky se dělá revize a pokud revizní technik shledá, že OPZ není provozuschopné měl by ho odstavit a nařídit majiteli opravu.“

  Opravdu to platí i pro plynové vedení za plynoměrem a plynový spotřebič i když je obojí v soukromém vlastnictví majitele jednotky?

  Nezdálo se Vám to?Zkuste se štípnout,třeba se už probudíte!

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".