Rozvod kabelového internetu.

Vložil Leeone, 22. Únor 2010 - 9:25 ::

Pár měsíců jsme s přítelkyní vlastníky bytu v osobním vlastnictví. Sestava domu je spíše postarší. Od začátku nám jsou pripisovány na vrub různé problémy, i když náš přístup je velice slušný a zdvořilý. V objektu je již připraven rozvod internetu kabelem, do každého patra. Po informacích u členů výboru, jsme si jej objednali a nechali připojit do bytu. Rozvod technik (zcela logicky) vedl od přípravy lištou kolem futer dveří do spodní části zdi, kde provrtal díru. A další problém byl na světě. Lišta je neestetická, všichni(cca 4 byty z 16) kdo využívají těchto služeb ji mají vedenou od stropu již v bytové jednotce (ne zvenčí na chodbě). Argument? Co když to někdo uvidí a bude to chtít také tímto způsobem? :) Ptám se tedy jako vlastník neznalý, čím mohu eventuelně argumentovat já? Satelity na oknech? Botníky na schodech? Nevyvěšeným domovním řádem o kterém ani nevím, zda existuje? Požárním řádem a předpisy HZS, které také nejsou nikde k vidění? Děkuji případně za radu jak se stát rovnoceným vlastníkem, nikoliv jen otloukánkem.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 22. Únor 2010 - 10:10

  Domnívám se, že společné části domu jste povinen uvést do původního stavu. Možná to bude vyžadovat vložit kabel do drážky ve zdi, zednicky zapravit a vymalovat příslušnou část chodby. Na Váš náklad, samozřejmě.

  Pokud by taková situace vznikla v našem domě, vedení lištou by Vám nebylo povoleno, popřípadě jen jako dočasné řešení do doby, než se opět bude bílit chodba.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".