Rekonstrukce střechy

Vložil Novotný (bez ověření), 31. Květen 2023 - 22:20 ::

Provádíme rekonstrukci střechy a zjistil jsem, že ve smlouvě s firmou, která rekonstrukci provádí jsou nesrovnalosti, které mohou poškodit můj byt. Na toto jsem upozornil předsedu SVJ, ale na připomínky nereagoval a smlouvu podepsal. Za kým půjde případná škoda? Je předseda zodpovědný za smlouvu, kterou špatně podepíše? Děkuji

  • statutární orgán

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 1. Červen 2023 - 11:46
  • Novotný (bez ověření): „Provádíme rekonstrukci střechy …“

Uveďte v čem spočívá ta „rekonstrukce“. Má dojít k změně účelu střechy ? Nebo se mění technické parametry střechy ? Nebo se mění obojí ?

  • Novotný (bez ověření): „… ve smlouvě s firmou, která rekonstrukci provádí jsou nesrovnalosti, které mohou poškodit můj byt.“

Jakési nesrovnalosti v jakési smlouvě nemohou samy o sobě nic poškodit. Jste tajemný jako hrad v Karpatech. Asi nechcete dostat použitelnou odpověď.

Justitianus

Vložil Skody (bez ověření), 31. Květen 2023 - 23:20

Jak může špatně podepsat smlouvu, podepíše jí zprava doleva nebo zespodu nahoru?

Jak prokazujete, koho jste před datem podpisu smlouvy upozornil na nebezpečí vzniku škody? Odpovědnost za škodu se odvíjí od toho, jestli unesete důkazní břemeno…

Každopádně pokud vznikne škoda na vašem majetku, tak za ní odpovídá viník vždy.

Nevíme, o co se jedná a co vy považujete za škodu. Pokud například to, že se vám zruší balkón, no tak to máte smůlu, balkón není váš majetek.

Pokud vám rozbíjí okna, tak samozřejmě se můžete domáhat náhrady škody na dodavateli ať již prostřednictvím SVJ anebo přímo.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".