Prosím o radu jak podat navrh na soudní jednání

Vložil Anonymous, 27. Prosinec 2011 - 20:50 ::

Prosím o radu jak podat navrh na soudní jednání ohledně našeho SVJ pro nekonání a přehlasování na shromáždění. Je lepší to nechat napsat právníka, nebo stačí mé laické podání s uvedením všech připomínek za poslední leta. Děkuji za cenné rady.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil AP (bez ověření), 28. Prosinec 2011 - 17:13

  Dobrý den,

  nemá smysl sem opisovat, co už zde bylo řečeno, takže si prosím zkuste pročíst následující vlákna:

  1. http://www.portalsvj.cz/…stnik-a-soud
  2. http://www.portalsvj.cz/…atit-na-soud

  Myslím, že Vám to alespoň osvětlí, kdy se lze vůbec v případě přehlasování obrátit na soud.

  Příště když tak zkuste zadat do vyhledávacího políčka výraz „přehlasovaný vlastník“.

  Vložil svjvmt, 28. Prosinec 2011 - 10:56

  Pokud by jste to myslel vážně, na intu jsou vzory, byly myslím i v knize o SVJ. Ale u takové žaloby na přehlasování moc šancí nevidím. Co tak si promluvit rouzumně s lidmi, že o čem hlasovali je nesmysl, nelze o tom hlasovat, není to v souladu se zákonem … jenže když jim to nevadí.. Zvednout jim právní vědomí, že rozhodují o tom, co je jejich. Nepíšete o co šlo… Pokud jde o váš vlastní názor, že s něčím nesouhlasíte, tak proč žalovat? Tam neprorazíte.
  Právník to klidně vezme, své dostane i když prohraje a jen utrpí vaše postavení. Kdo pak s vámi potáhne za provaz? Taky musím někdy skřípat zubama.

  Vložil anonn (bez ověření), 28. Prosinec 2011 - 6:59

  Nenapsal jste ani náznakem o co jde. Já to vidím čistě teoreticky bez znalostí podrobností takto:

  1. Podáte žalobu sám – mizivá šance na výhru, stačí chybka a soud to smete.
  2. Požádáte právníka – ten vám už za prachy předem soud vymluví jako prograný.
  3. Zaplatíte právníkovi ještě víc aby žalobu sepsal. I zde je stále otázka zda je šance na výhru.

  Nevím v čem je problém, ale z místních diskusí vím, že 90% lidí co se chce soudit s výborem případně SVJ má naprosto naivní představy o tom na co mají nárok a kdy mají šanci vyhrát.

  Napište o co jde a myslím, že vás tady společně přesvědčíme a zadarmo ať se na to vykašlete..

  Předseda

  Vložil BOBANEK 2003, 10. Duben 2012 - 18:12

  vzhledem k tomu že nevím jak napsat svůj příspěvek tak se pokusím Vas dotázat na přehlasování.v pře­vodu vlastnictví máme vypočtený spoluvlastnický podíl,v kupní smlouvě mám zakoupený spol. vlast. podíl v prohlášení vlastníka totéž. i ve stanovách je spoluvlastnický podíl uveden. máme bytovou jednotku o 24 bytech, které mají rozdílně spoluvlastnické podíly z katastrálního úřadu.zateplení 2stěn,nátěr celého domu.účetní vlastní byt 4+1 a navrhla rozdělit všechny byty stejným podílem. tedy obešla rozpočet dle spoluvlastnických podílů. napsal jsem stížnost , nesouhlas. bylo mi řečeno že si to odsouhlasili, údajně všichni, tedy já ne. mohou mne i zákon přehlasovat? nebo co mohu dělat dál.budulinek

  Vložil MartinII, 28. Prosinec 2011 - 11:04

  Zkuste ve svém okolí Bezplatnou právní poradnu, či na internetu bezplatné právní rady (několik se specializuje na problematiku SVJ).

  Některé (možná všechny) náležitosti stanoví občanský soudní řád (O.S.Ř). Nevím koho žalovat, za společenství jedná výbor (proto je ustanoven, podává žaloby na neplatiče, podepisuje např. faktury). Žalovat asi výbor jmenovitě. Žaloby se podávají soudu v místě bydliště žalovaného, což může být i jinde, než je sídlo SVJ.

  Je nutné mít důkazy, tedy rozhodně zápis schůze (nebývá ale podepsán a musel byste sehnat svědky, že je zápis autentický).

  K napadnutí zápisu a hlasování by stačilo mnohdy to, že se někdy zúčastní zástupce vlastníka bez plné moce (některý z dětí vlastníka, či jen jeden ze sourozenců).

  Nebo že nejsou řádně počítány hlasy, když některý ze zúčastněných odejde dříve či že se dostaví později.

  Raději to řešte na další schůzi a předtím si zajistěte podporu dalších vlastníků (napište společně výzvu výboru k projednání).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".