prořezané sítě na okna

Vložil Jana (bez ověření), 24. Červenec 2023 - 13:14 ::

Dobrý den, na našem domě probíhá zateplení. Dělníci mně bohužel prořezali poměrně nové sítě na oknech. Kdo je za škodu zodpovědný? Firma nebo SVJ? Jak se řeší škody vzniklé při provádění zateplení, které si objednalo SVJ? Předem děkuji za rady.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zakon (bez ověření), 24. Červenec 2023 - 13:37

  Jako kterákoliv jiná škoda, musíte prokázat, a vyzvat k úhradě.

  Stačí fotka neprořezané a fotka prořezané sítě a hned vyzvat firmu k náhradě škody, kterou musíte vyčíslit.

  Můžete to udělat individuálně nebo to můžete udělat přes SVJ.

  Tím že budete čumět z okna se věc nevyřeší.

  Obraťte se sem, až pokud nebude reagováno na Vaši výzvu k úhradě.

  Vložil MartinII, 24. Červenec 2023 - 15:59

  Pokud se ptáte coby obyvatel domu, tak se obraťte na statutáry (čím více vlastníků bude žádat vysvětlení od statutárů, tím lépe. Pokud jste statutár, tak komunikujte s osobou odpovědnou za průběh zakázky se strany provádějící firmy, t.j. asi stavbyvedoucím nebo jednatelem firmy.

  Netuším, jak přesný popis stavu domu (slovně a vizuálně foto nebo video) byl při předáním domu firmě proveden. Netušíme, zda to byl či nebyl zákrok, který bylo nutno kvůli zateplení provést (i když se o nutnosti prořezání sítí dá pochybovat). Jaký byl účel sítí na oknech ? Zadal jsem si na netu „síť na okna“ a našel jsem jen síť proti hmyzu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".