přístup ke stoupačkám

Vložil Petr Heřman, 14. Březen 2023 - 7:02 ::

Dobrý den,nikde jsem tu nenašel diskuzi k problematice koupelnové jadro rekonstrukce. Jestli jsou nějaké normy na velikost dvířek přistupu ke stoupačkám ,kdyby došlo k připadné rekosntrukci potrubí nebo závad… Máme tu problém musíme instalovat chraničky na plynové potrubí a asi ve 3–4 bytech mají malé otvory a plynaři se tam nedostanou… Co s tím ? předseda SVJ

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous_Ele (bez ověření), 14. Březen 2023 - 10:28

  V připojovacích podmínkách Vašeho distributora najdete odpověď. Např. E.ON:

  9.3. Ve vícebytových domech …. Rozměry okna nebo dvířek pro instalaci, kontroly, odečty a cejchovní výměnu plynoměru musí odpovídat minimálně rozměru dle obrázku č. 3b….

  Na obrázku č. 3b je vyobrazeno 500 (délka) x 450 (výška) x 250 (hloubka), rozměry jsou v milimetrech.

  V dokumentu naleznete i další rozměry pro konkrétní situace, čili prostudovat.

  Vložil § (bez ověření), 14. Březen 2023 - 11:13

  To je pro nové připojení, ne pro původní rozvody.

  Vložil Anonymous_Ele (bez ověření), 14. Březen 2023 - 19:57

  Výňatek z připojovacích podmínek, odstavec Úvod: … Tyto požadavky jsou určeny pro nově vybudovaná a rekonstruovaná odběrná místa …

  Vložil člen (bez ověření), 14. Březen 2023 - 9:44

  Revizní dvířka na stupačkách Vložil člen (bez ověření), 14. Březen 2023 – 9:40 Doporučuji Vám vyhledat původní stavební dokumentaci, ve které určitě najdete, Vámi požadované rozměr. Většina starších panelových/cih­lových domů měla zástěny ve stupačkách mobilní a tudíž se daly při práci demontovat a opět uvést do původního stavu. Chytrolíni, kteří tyto mobilní zástěny sami změnili, nyní nesou všechny náklady, pro umožnění přístupu ke společným zařízením zde umístěným!

  § 1183

  (1) Vlastník jednotky se zdrží všeho, co brání údržbě, opravě, úpravě, přestavbě či jiné změně domu nebo pozemku, o nichž bylo řádně rozhodnuto; jsou-li prováděny uvnitř bytu nebo na společné části, která slouží výlučně k užívání vlastníka jednotky, umožní do nich přístup, pokud k tomu byl předem vyzván osobou odpovědnou za správu domu. To platí i pro umístění, údržbu a kontrolu zařízení pro měření spotřeby vody, plynu, tepla a jiných energií.

  (2) Při poškození jednotky prováděním prací podle odstavce 1, nahradí vlastníku jednotky škodu společenství vlastníků jednotek (dále jen „společenství vlastníků“), a nevzniklo-li, nahradí ji poměrně spoluvlastníci domu. Prováděl-li však tyto práce ve svém zájmu jen některý vlastník jednotky, nahradí škodu sám.

  Vložil Justitianus, 14. Březen 2023 - 9:32
  • „Máme tu problém musíme instalovat chraničky na plynové potrubí …“

  Nemusíte! U starších staveb neexistuje povinost mít chráničky. Nechal jste se podvést jako naivní děcko.

  Petře Heřmane, technik který Vám povídal pohádku o chráničkách byl buď úplně blbý, nebo byl podplacen k tomu, aby sháněl práci pro spřátelenou instalatérskou firmu. Plynové zařízení zřízené podle dřívějších předpisů se kontroluje a reviduje podle těchto dřívějších předpisů. Revizní technik to ví velmi dobře.

  Což kdyby se Vám ozval bývalý nigerijský ministr s tím, že pro Vás má milion dolarů na zapomenutém kontě v nigerijské bance, ale potřebuje od Vás napřed 20000 Kč na nutné výdaje? To je přesně stejný případ jako podvod s chráničkami.


  • „… moje otázka směřovala jak velký má byt otvor“

  Vaše otázka je nesmyslná. Pokud vlastník jednotky zazdil instalační šachtu, je povinen umožnit přístup ke společnému technickému zařízení uvnitř, a to na své náklady. Jak velká má být ta díra – to si řekne Frata řemeslník. Otvor má být tak velký, aby Franta řekl: „Jó, tohle už bude dobrý, to zmáknem.“.

  Justitianus

  Vložil skypeja, 21. Říjen 2023 - 13:06

  Dobrý den, navázal bych na dotaz k přístupu ke stoupačkám. V paneláku nás čeká výměna otopných těles a bohužel v několika případech je tak nevhodně vedené připojovací potrubí, že bude nejlevnější vyměnit celou stoupačku. Ve dvou bytech ale mají vlastníci stoupačku obezděnou nebo skrytou v SDK. Je mi jasné, že kvůli výměně jim obezdívku prováděcí firma rozbourá a stoupačku skrz daný byt vymění. Podle mě by si pak ale zpětnou opravu měl zajisti vlastník sám a na své náklady, jelikož původně ta stoupačka byla volně přístupná. ALE… je to jen moje dedukce, bylo by možné mi poradit na základě jakého zákona/nařízení, resp. paragrafu/odstavce by to tak mělo být, abych mohl vlastníkům správně argumentovat, až se budou snažit, aby jim SVJ vrátilo vše do původního stavu? Nebo se pletu?

  Předem Vám děkuji Petr

  Vložil Středočech (bez ověření), 21. Říjen 2023 - 15:21

  V níže uvedených odkazech jsou odpověďi na Vaše otázky. Princip v otázce stoupaček vody a topení je stejný. Doporučuji studovat pouze příspěvky od nicku Justitianus, ostatní jsou jalové tlachy a ztráta času.

  http://www.portalsvj.cz/…e-stupacek-0

  http://www.portalsvj.cz/…ce-stoupacek

  Vložil Petr Heřman, 14. Březen 2023 - 13:15

  Děkuji za odpověď jsou to normy ktere uvedl do protokolu revizák TPG 70401,70001 a EN 1775

  Vložil Petr Heřman, 14. Březen 2023 - 13:11

  To nebyl technik ale přímo revizák ,který si to určitě nevycucal z prstu.

  Vložil . (bez ověření), 14. Březen 2023 - 7:10

  Máme v domě plynové rozvody a namontovat na plynové potrubí chráníčky po nás nikdo nepožaduje. Na původní rozvody žádné chráničky montovat není nutné.

  Vložil . (bez ověření), 14. Březen 2023 - 10:19

  Mínusovači, uveďte prosim vyhlášku, zákon, nařízení, které nařizuje na původní „staré“ rozvody dávat nějaké krytky.

  Vložil Petr Heřman, 14. Březen 2023 - 13:16

  TPG 70401,70001 a EN 1775

  Vložil § (bez ověření), 14. Březen 2023 - 15:51

  To je vyhláška pro nové rozvody, ne pro původní.

  Vložil Petr Heřman, 14. Březen 2023 - 17:22

  fakt? tak to vysvětlete revizákům

  Vložil Petr Heřman, 14. Březen 2023 - 7:33

  Norma TPG 704 01, ale moje otázka směřovala jak velký má byt otvor

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".