převod družstevního podílu - výlučné vlastnictví

Vložil Mirek Klíma (bez ověření), 4. Březen 2016 - 11:22 ::

Dobrý den, převádíme na sebe za úplatu družstevní podíl (členský podíl v byt. družstvu) a právo k nájmu bytu – tj. „kupujeme družst. byt“ Navržená smlouva je mezi námi (nabyvatel) a paní, která má manžela, ale ten nemá podíl v SJM (mají zúžené SJM) – paní je jediný převodce. Manžel ve smlouvě tedy nefiguruje jako převodce, ale vystupuje jen v kolonce „za účasti manžela…“ a pouze souhlasí s převodem podílu. Co byste doporučovali mít ve smlouvě, chceme-li se pojistit proti tomu, že manžel nabytí podílu jako výlučného vlastnictví své ženy v budoucnu zpochybní a bude se snažit prohlásit převod za neplatný a my se budeme soudit o svůj byt: Mě napadá:

  1. paní musí potvrdit a doložit, že je výlučným vlastníkem podílu (např. zdědila peníze a za ty podíl koupila) – musí donést patřičné listiny.
  2. manžel musí souhlasit se tímto zúženým SJM v tomto případě družst. podílu (protože co když si zúžili SJM později)
  3. ?

Máme k dispozici předchozí smlouvu o převodu podílu, kde je paní výlučným nabyvatelem, podepsanou manželem. Není tam nic ohledně původu peněz a tedy důvodu výlučného vlastnictví. Stačilo by to místo bodu a) ?

JAk a) i b) chybí v návrhu smlouvy, který jsme dostali a máme se k ní vyjádřit. Doporučíte advokáta v Brně se znalostí SJM problematiky? Děkuji, MK

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Mirek Klíma (bez ověření), 4. Březen 2016 - 11:24

    Bod 2:(protože co když si SJM později zase rozšířili)?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".