pravomoc výboru vbj

Vložil BOBANEK 2003, 29. Květen 2012 - 4:44 ::

Máme 3 členný výbor VBJ.domnívám se, že překročil svou pravomoc tím, že rozhodnutím 2 členů zrušil funkci domovnice a přidělil si každý jednu placenou funkci z domovnictví. Nikde ve stanovách není jím umožněno provést takovéto rozhodnutí i přidělení si tyto placené, vlastně jakékoli jiné funkce.Mohou snad jen mezi sebou zvolit předsedu. To by mělo být v pravomoci shromáždění, které si domovnici zvolilo na řádné schůzi.Copak je to možné aby si dělali co je zamane? Stanovy pro ně asi neplatí, nebo je vůbec nemají a neznají a nechtějí znát.Je těžké něco dělat neboť jsou zde obavy se ozvat. Mají ještě 4–5 vlastníků jenž tahají s nimi za jeden provaz.Pokud můžete pomoci radou budeme vděčni. Děkujeme

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zora Straková, 7. Srpen 2012 - 19:46

  Jestli Vám mohu něco navrhnout k danému problému…Vyzvěte písemně výbor, aby na následujícím shromážděníé byl tento problém projednán a bylo o něm hlasováno. Navrhněte řešení, o kterých by se mělo hlasovat a znění konečného usnesení. Jinak pokud máte ve stanovách, že výbor rozhoduje nadpoloviční většinou svých hlasů a dále tam nemáte do jaké výše a za jaklým účelem smí bez shromáždění rozhodovat o vynaložení financí SVJ, tak jiným způsobem nic neuděláte. Zora Straková

  Vložil Rubby (bez ověření), 11. Červen 2012 - 12:05

  Podle mého názoru, pokud schůze shromáždění vlastníků odhlasuje, že určité činnosti správy domu bude vykonávat osoba XY, potom výbor není oprávněn udělat něco, co je v rozporu s takovým usnesením. U nás se na shromáždění odhlasovalo, že správce domu nebude zajišťovat údržbu, že se to zkusí svépomocí. Následně výbor se správcem sjednal dodatek, jímž údržbu správci odňal. Nicméně posléze zvolený nový výbor si tuto věc rozmyslel a údržbu svěřil zpět správci domu (dodatek ke smlouvě), a to aniž by mu to shromáždění schválilo. Podotýkám, že ve stanovách máme změnu správcovské smlouvy v kompetenci shromáždění.

  Podle mého názoru je vůle shromáždění vyšší než vůle výboru a výbor by ji měl respektovat, byť by mu připadala sebeblbější. Pochopil bych nějaké provizorní řešení, které by výbor přijal „do doby konání nejbližší schůze shromáždění“, ale trvalé řešení proti usnesení shromáždění mi přijde trochu silná káva.

  Vložil vitthoun (bez ověření), 30. Květen 2012 - 10:46

  Přidávám se k ostatním pisatelům, odvolejte výbor a běžte to dělat sám, ať máte jistotu, že Vás nikdo neokrádá.

  Vložil anonn, 29. Květen 2012 - 5:39

  Především v pravomoci výboru je úplně VŠE kromě toho co zákon nebo stanovy svěří do rozhodování shromáždění. To co píšete má v naprosté většině SVJ výbor v pravomoci. Proč vám vadí že zrušili funkci domovnice? Závist je svině co?

  Předseda

  Vložil Také předseda (bez ověření), 29. Květen 2012 - 5:12

  Bobánku, pokud nepracuje výbor podle vašich představ, tak ho odvolejte a zvolte jiný. Kandidátů najdete jistě spoustu, kandidovat můžete i vy. Jedná se o vysoce honorovanou práci, která nevyžaduje skoro žádný čas. Pokud Vám nejde o peníze, tak vězte, že vaši sousedé vám budou děkovat za každý čin, který pro dům učiníte. Nepropásněte svou šanci!!!

  Vložil vladan, 29. Květen 2012 - 8:33

  Zcela přesně, práce pro dům je přece životním posláním každého vlastníka – hlavně pokud k Vám jako k předsedovi ostatní chodí s každým prdem ( prasklá žárovka na schodišti, suché květiny před vchodem atd ) pokud možno mezi 21 a 23 hodinou.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".