Pozvánka na shromáždění

Vložil Anonym (bez ověření), 29. Leden 2016 - 22:33 ::

Prosím, můžete poradit, jak reagovat na takovouto pozvánku na shromáždění? Bojím se, že jakýkoli pokus upozornit vady nepovede k jakékoli rozumné reakci a budu jediný, kdo bude mít připomínky. Podklady nejsou přiloženy žádné, loni mi bylo řečeno, že žádné bližší podklady SVJ nemá, účetní závěrku za rok 2014 nemá SVJ schválenou a evidentně nehodlá schvalovat ani letos. Jakékoli připomínky, byť oprávněné, vznesené na shromáždění, odmítám podávat, předseda je arogantní hulvát a reaguje na ně posměchem a ponižováním mé osoby, tomu se chci vyhnout, ale co s tím?

Text pozvánky:

POZVÁNKA Ve smyslu ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění, a stanov SVJ výbor zve členy společenství na shromáždění Společenství vlastníků jednotek XYZ.

Datum konání: datum Čas konání: čas Místo konání: prostor bývalé prádelny Svolavatel: Výbor SVJ

PROGRAM

 1. Zahájení, kontrola usnášeníschopnosti, jmenování zapisovatele
 2. Schválení programu
 3. Zpráva o hospodaření za rok 2015
 4. Úprava příspěvku na společné režijní náklady a fond oprav
 5. Nové rozvody (revitalizace) STA
 6. Volba nového člena výboru
 7. Nedořešené vztahy mezi SVJ a městskou částí
 8. Plánované akce pro rok 2016
 9. Změna dispoziční částky výboru SVJ
 10. Hromadný souhlas s výměnou oken za plastová pro budoucí žadatele o tuto výměnu
 11. Diskuze
 12. Schválení usnesení, závěr

Pro případ, že se nemůžete nebo nechcete shromáždění zúčastnit osobně, můžete vyplněním formuláře plné moci na shromáždění společenství vlastníků vyslat svého zástupce – libovolnou svéprávnou osobu, které důvěřujete. Plnou moc není nutno úředně ověřovat. Pokud Vás bude zastupovat jiná osoba, je třeba, aby plnou moc předložila na schůzi při prezenci. Tato plná moc je nutná i při účasti pouze jednoho z manželů, kteří mají jednotku ve společném jmění manželů. Formulář plné moci je přílohou této pozvánky.

V Praze 28. 1. 2016

Výbor SVJ

Děkuju všem za rozumnou radu, minulé shromáždění bylo tak drastické, bohužel, jediné připomínky vzešly ode mne a 40 lidí k nepravostem a mlčelo nebo napadalo moje připomínky.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lonka (bez ověření), 1. Únor 2016 - 13:58

  Reakce na dotaz od osoby Anonym, chápu, co máte na mysli, pozvánka neobsahuje bod schválení účetní závěrky za rok 2015 a schválení rozdělení výsledku hospodaření za rok 2015. Píšete, že jste neschválili ani za rok 2014. Nechápu, jak si toto výbor vašeho SVJ může dovolit, je to povinnost! Upozorňuji, že do 31.3. musí být schválená účetní závěrka za rok 2014 vložena do rejstříku společenství. Jsem účetní SVJ, spolupráce s výbory SVJ je vynikající a i vlastníci jsou spokojení, snažíme se vše dodržovat, odhlasovat, domluvit se. Lonka

  Vložil PavelII (bez ověření), 31. Leden 2016 - 16:08

  Napřed přece schvaluji plán oprav včetně finančního plánu a následně jeho financování zálohami (u Vás příspěvky) na plánované práce. 10. chápu tak, že se vlastníci dohodnou na typu oken, který si budou ve svých bytech sami měnit a financovat.

  Vložil Anon, (bez ověření), 30. Leden 2016 - 4:36

  Nenapsal jste v čem vy spotřujete problém. Moje připomínka: 2. na schůzi se neschvaluje program, protože ten je daný pozvánkou. 4.u nás neznáme pojem společné režijní náklady, nemáme fond oprav. V tom tude nějaké družstvo. Pokud ano, tak to nemáte šanci. 9. změna dispoziční částky výboru. U nás to takhle nemáme, případnou havárii řešíme sami. U nás se všemi opravami seznamujeme vlastníky, předkládáme je ke schválení a vlastníci je stejně nepřijdou schválit. My máme pak spostu práce jak je zajistit, jinak bychom v domě neopravili vůbec nic. 10. Nechápu co je hromadný souhlas a nevím komu patří okna. Výměna oken se nedělá pro budoucí žadatele, výměna oken se dělá buď v celém domě najednou, nebo si každý mění okna sám a pak není co řešit, jenom odhlasovat podmínky které si stanovíte, např. vzhledu a pod. Tak si ty informace vyžádejte dopředu písemně. U nás některé informace posíláme jako součást pozvánky, o jiných uvádíme, kde je možné se s nimi seznámit. Jinak to co píšete o předsedovi chápu, znám taky takového. Pokud se to týká bytu, je to na odstěhování (většinou z bláta do bláta) nebo rezignovat a zavřít se do ulity. Z některých společenství se stal horor.

  Vložil Werewolf, 29. Leden 2016 - 23:38

  Nějak jsem nepochopil, v čem je problém??

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".