Používání soukromého mobilu pro SVJ

Vložil Anonymous, 8. Leden 2009 - 9:43 ::

Předsedkyně výboru malého společenství používá vlastní mobil i pro účely SVJ.Doposud hovory platila ze svého a náhradu nepožadovala. Zakoupení mobilu společenstvím by se nevyplatilo. Může výbor schválit dohodu o paušálním proplácení telefonních hovorů týkajících se SVJ? Jednalo by se maximálně o 100 Kč měsíčně. Tím by se nemusela vést žádná evidence hovorů, což také nemusí být zcela přesné.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel Kozák (bez ověření), 28. Listopad 2016 - 18:46

  Na to zákon taky pamatuje. Buď se platí jednorázovka, to je dobíjecí karta podle souhlasu společenství a to 100.- kč a výše, každý měsíc, nebo výpisem s účtu mobilního operátora, kde budou uvedeny služební hovory /tel. čísla pro kontrolu/ během půl roku a z těchto provolaných Kč, se vypočítá průměr-který se bude nadále proplácet po dobu funkčního období předsedovi SVJ, ale-musí být doloženy každý měsíc smlouvou s operátorem a smlouvou ze společenstvím vlastníků.

  Vložil milena (bez ověření), 6. Říjen 2009 - 15:37

  Ä můžu vidět vyúčtování toho mobilu kolik bylo přesně provoláno ve prospěch SVJ?

  Vložil JarekSVJ, 8. Leden 2009 - 10:50

  Taky používám vlastní mobil pro účely SVJ, souhlasím že koupě mobilu od společenství by se nevyplatila. Jednou za cca 6–7 měsíců , si nechám zaplatit 300Kč, tedy přesněji nabít „simku“ , jde to z položky správa. Napíšu čestné prohlášení , že jsem za dobu tu a tu provolal ze svého 300 nebo 400 Kč ve prospěch SVJ. Jestli je to 300 nebo 400 opravdu(může to být méně ale taky i víc) neřeším. Za používáni svých PC ve prospěch SVJ nechci nic.

  Vložil Anonymou (bez ověření), 8. Leden 2009 - 11:21

  Vyplatí, nevyplatí jak kde. U nás se to jednoznačně vyplatilo. Mobily stály korunu a z nich provolané hovory jsou čistě pracovní. Navíc i hovorné především u většího volání vyjde na tarifu levněji.

  Ale to fakt záleží jestli se měsíčně provolá stovka nebo tisícovka..

  Jinak tarify doporučuji tak jako tak, nejlépe Vodafone.

  P.L.

  Vložil JarekSVJ, 8. Leden 2009 - 12:15

  Máte pravdu , pokud se provolají zdůrazňuji PRAVIDELNĚ měsíčně stovky až tisícovka tak je jasné že se mobil svj vyplatí, teda pokud výbor nevykecává mezi sebou atd.
  Osobně si nedovedu představit a to jsem statutár asi 8 rok co bych pravidelně měsíčně měl s kým volat abych provolal stovky korun ve prospěch SVJ – ale je to možná tím že to dělám špatně. Tento měsíc provolám asi cca ve prospěch SVJ 20,– Kč.

  Vložil Alena (bez ověření), 9. Leden 2009 - 11:22

  Tak pokud neděláte rekonstrukci, tak fakt se neprovolá skoro nic. Ale v případě, že rozjíždíte rekonstrukci domu, tak to potom koruny lítají. Banka,stavební firma, elektrikáři, telefon, internet, radnice…

  Vložil Petr, 9. Leden 2009 - 11:49

  A co takhle telefonáty a SMS mezi členy výboru, mezi výborem a správní firmou o správních věcech (neuklizeno, rozbitý zámek a výtah), mezi výborem a vlastníky co v domě nebydlí a jejichž nájemník nemá plnou moc k zastupování

  Vložil JarekSVJ, 9. Leden 2009 - 20:44

  Nedělejte z nás blbce na to máme Tupohlava s Čunkem a spol… Nebudu telefonovat s členy výboru o rozbitém zámku nebo špatném úklidu atd.

  Vložil vlastník bytu (bez ověření), 10. Leden 2009 - 11:36

  …samozřejmě, vše budu řešit osobně na místě,po telefonu se NIKDY!!!! nic stejně nevyřeší!!! To si chce nechávat někdo proplácet své soukromé hovory!!!, nechápi,kam za 300–400 kč měsíčnš volá??????????

  Vložil DekART (bez ověření), 22. Září 2009 - 21:47

  To jste zřejmě velmi špatný řečník a zároveň důchodce, že máte tolik času na jednání „na místě“, které stejně vede k tomu, že se do omrzení opakují stejné věty dokola… Bez „služebního telefonu SVJ“ bych tuto funkci nevykonával ani minutu. Máme tarif O2, kde za 1000 Kč voláme bez omezení a věřte, že se nám to vyplatí. Veškerá komunikace v rámci výboru je vedena touto cestou (všichni chodíme do práce a sejít se je opravdu problém). Nyní začínáme s rekonstrukcí, řešíme úvěr, veškeré záležitosti ohledně poptávek apod., bez telefonu je to nesmysl a platit to ze svého, když zbytek domu nehne ani prstem? Nenechte se vysmát… Dneska je všechno o flexibilitě a komunikaci…bez telefonu a internetu jste platný jako mrtvému zimník.

  Vložil bilkova1541, 12. Únor 2009 - 23:57

  Je pravda,že měsíčně se nemůže nikdy tolik provolat , pokud nezařizujete nějaké větší aktivity na vašem domě(modernizace výtahu,zateplení , výměna oken aj.).Potom ne desetikoruny, ale stovky lítají. Až budou hovory za deseták, tak pak pade platí:-). A nebo až budu v důchodu, tak si to oběhám, ale jako pracující na mě nikdo na úřadech do večera nečeká.Většinou nejčastější komunikace je přes mobil a e-mail. S pozdravem R.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".