platby nebytovek

Vložil Anonymous, 24. Duben 2010 - 14:41 ::

Můžeme žádat po spoluvlastníkovi, který chce odkoupit a přestavět sklepní prostory na restauraci,aby za náš souhlas ke změně užívání odváděl třeba o 50% vyšší platby do Fondu oprav než ostatní? Půjde zřejmě o velmi výdělečný podnik s tím, že provoz restaurace negativně zasáhne do kvality bydlení majitelů bytových jednotek v domě. Díky Evelína K.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Evelína K. (bez ověření), 24. Duben 2010 - 15:13

  Pokud se ovšem na shromáždění SVJ odsouhlasí změna pravidel pro platby do Fondu oprav, a tedy bude souhlasit i on – jinak mu nepodepíšeme Smlouvu o výstavbě, pak tato změna bude platná a sám ji nebude moc zrušit. Nebo ne? Evelína K.

  Vložil lake, 24. Duben 2010 - 15:44

  Dohoda vlastníků jednotek je něco jiného než hlasování shromáždění. Viz paragraf 15 ZoVB.

  lake

  Vložil Evelína K. (bez ověření), 24. Duben 2010 - 15:58

  Paragraf 15 zní: (1) Vlastníci jednotek jsou povinni přispívat na náklady spojené se správou domu a pozemku. Pokud dohoda neurčuje jinak, nesou náklady poměrně podle velikosti spoluvlastnického podílu (§ 8 odst. 2). Čili pokud učiníme dohodu na shromáždění vlastníků a tuto dáme do zápisu,a dále do Smlouvy o výstavbě,bude toto platit. Nebo vše ještě budeme muset zapsat do stanov SVJ? Děkuje Evelína K.

  Vložil Anonymák (bez ověření), 24. Duben 2010 - 17:02

  Soucasti smlouvy i vystavbe byva ustanoveni o nejakem protiplneni – tedy kolik zaplati ten, kdo tim ziska nejaky „kus domu“. Nemusi se jednat jen o jednorazove plneni. Slo by do smlouvy zaclenit nejake trvale mesicni (pripadne omezene treba 100 roky) plneni ostatnim vlastnikum (nikoli SVJcku). Ale ono to vyjde nastejno.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".