Platba do FO za nebytový prostor a jeho využití jako sklad barev

Vložil Anonymous, 25. Únor 2008 - 0:46 ::

Dobrý den, zajímalo by mne zda plyne ze zákona povinnost platit do FO i za nebytový prostor v osobním vlastnictví. Jak postupovat pokud jeho majitel neplatí do FO? A výbor se tímto nezajímá, protože je jeho členem? A hlavně v tomto neb. prostoru byl odsouhlasen spoluvlastníky sklad malířských barev. Já jsem s tím nesouhlasil, jsem členem teprve 2 roky. Ale poslední dobou celým domem smrdí aceton. Jak se proti tomu bránit? Lze podat stížnost třeba na hygienické stanici? Díky Pavel

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 25. Únor 2008 - 1:35

  Dobrý den, pokud se jedná o nebytový prostor vedený na katastru jako jednotka, pak z pohledu zákona má vlastník stejná práva a povinnosti jako vlastník bytové jednotky. Zákon v tomto nedělá žádné rozdíly (nebo alespoň si žádný nevzpomínám – rozhodně nedělá rozdíly v platbách do FO).

  Něco jiného by byl prostor, který by byl součástí společných částí domu. Ten ovšem nemá jednoho vlastníka – tudíž to není Váš případ.

  Postup je pak stejný jako v případě, že neplatí majitel bytové jednotky.

  Co se týká skladu barev, tak si nejsem jist, zda v tomto případě není nutná rekolaudace prostoru a posuzování z hlediska stavebně-technického, zda je možné jednotku pro daný účel používat. Dotýká se to mimo jiné i např. požárního hlediska, protože barvy jsou ve většině případů velmi dobře hořlavé. Toto by jistě věděli na stavením úřadu.

  I v případě, že by rekolaudace nebyla třeba, tak podání stížnosti na hygienické stanici považuji za dobrý krok.

  Vložil Anonymous, 25. Únor 2008 - 16:57

  Spíš než hygienickou stanici bych zapojil hasiče, zdarma na místě prověří situaci a nařídí řešení.

  „Fond oprav“ v zákoně neexistuje, takže ani nemůže existovat povinnost do FO přispívat.

  KarelJ

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".