Plastové okna

Vložil Anonymous, 22. Listopad 2007 - 10:52 ::

dobrý den, vloni nám vyměnili okna z původních dřevěných za plastová.Také jsme si na domě nechali udělat zateplení. Mám ale dotaz.Vím,že se v bytech musí větrat a věřte mi,že zrovna v místnosti,kde mi se mi okno tak strašně rosí,že mi teče až na zem,tam větrám i celý den,když není zrovna hodně pod – °C.Nevím si už rady.Zkoušela jsem v místnosti nechat otevřené okno celý den,pak zavřené jen na mikroventilaci a topit a pak i kombinaci topení a otevřeného okna,ale okno je celé mokré,že přes něj není vidět a strašněteče.Mám až kalůže na zemi.Také se mi udělala v rohu plíseň.Netuším,co mám dělat.rádlo v bytě nesuším,větrám i topím.Poradí mi někdo? Lenka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P.Barák (bez ověření), 31. Květen 2009 - 9:28

  Vidím mnoho příspěvků ohledně plastových oken.Nikdo se ale nezmínil o natírání plastových oken,sublimaci-vždyť je to poměrně mladá záležitost.Ruku na srdce-kdo si udělal rozbor škodlivin ve vzduchu.Radím,ne­dělejte to.Možná by jste neměli klidné spaní.Zdraví Petr.

  Vložil markous (bez ověření), 19. Březen 2009 - 23:13

  Dobrý den jsem na tom podobně-máme vlhký roh v kuchyni a celou zimu se toho prostě nezbavím i když si myslím,že větrám dostatečně jek při vaření tak i mimo.Těd sice máme plastová okna,ale měli jsme to již i za oken dřevěných.O plísni která se z nevysychání dělala ane nemluvím.Panelák zateplen nemáme.Je to roh takový výklenek takže zima.Bohužel jsem jediná kdo se ozve,ale vím že plísen ma více lidí v bytech,ale asi jim to nevadí mě jo mám 2děti.Eva

  Vložil 566a567, 15. Prosinec 2007 - 13:09

  Dobrý den Leni,

  Vlkhost v bytě je opravdu trochu zvláštní problém. Přestože všechny fyzické argumenty jsem už doma demonstroval – bylo jich mnohem víc, než tady bylo uvedeno – máme doma povodně také.

  Kouty černé – ty mám spolehlivě zdůvodněné. U Vás je v místě plísně tepelný most a zeď tam má velmi nízký rosný bod. Asi tak 16 °C. A to je málo. Při teplotě v místnosti vyšší než je rosný bod, se tato panelová, neprodyšná, zeď orosí stejně jako sklo na okně. Jenže na ní je omítka a ta je z písku a vápna. A obě tyto složky milují a přitahují vodu. Takže velmi špatně vysychají. Vzhledem k tomu, že vydechovaný vlhký vzduch obsahuje bakterie, tak i ty se tam s tou vlhkostí dostanou, a pak postupně začnou hnít.

  Čili tady je rada jednoduchá. Pokud máte fasádu opravenou, je na ní chyba a je to na normální reklamaci.

  S okny je to už horší. To ať děláme co děláme, tak nám z nich teče a teče. Teplý (nejlépe plastový) distanční rámeček jistě pomůže, ale pokud se Vám okno rosí celé, není to jen tím. Máte doma prostě vlhko. A nebudu se pokoušet Vám tady radit, že máte někde zdroj vlkosti. My ho třeba v pokojíku nemáme, celý den tu spíš běží počítač a nikdo tu moc není a okno je stejně orosené jak v autě po souloži!

  Trochu tomuto problému pomohlo, že máme ventil nastavený na stále stejnou teplotu a k tomu pravidelně průvanem několikrát denně vyvětráme. Vlhký vzduch potom časem už ucítíte a budete vědět, že je čas vyvětrat. Já, jáko „brejláč“, to poznám dobře, protože když se vrátím zvenku, tak mám brýle buď orosené nebo ne. To pravidelné větrání – vyhnání vlhkého vzduchu a vpustění studeného suššího – je docela dobré. Ale nevětrat dlouho. Neměly by vám doma předměty stihnout ochladnout. Jen se má vyměnit vzduch.

  Taxnad a držím palce!

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 22. Listopad 2007 - 15:38

  … větrat 3× denně po 5 minutách průvanem.

  Vložil Anonymous, 22. Listopad 2007 - 12:58

  Dobrý den, pokud vám takto rosí okna, je nutně v bytě někde trvalý zdroj vlhkosti, (sušička prádla-nekondenzační, vaření, akvárium, mnoho rostlinstva aj.) Podmínkou rosení je, že na vnitřní straně okna nebo jiné konstrukci je dosažena povrchová teplota rosného bodu (cca 12.5°C), ve vašem případě zatepleného domu a s osazenými novými plastovými okny se domnívám, že nedostatečně vytápíte tyto prostory, trvalým větráním tomuto rozhodně nepomůžete., s pozdravem, Petr Vávra

  Vložil Anonymous, 22. Listopad 2007 - 14:32

  Dobrý den. Mám stejný problém jako paní Lenka. Jen trochu nerozumím tomu, že ač se na jednu stranu mění okna a zatepluje se z důvodu úspor tepla, proč na druhou stranu mám víc v bytě topit, aby se nerosila okna ...... ¨:) Martina

  Vložil Anonymous, 22. Listopad 2007 - 22:08

  Příčin nadměrného rosení múže být několik. skla. Vzduch obsahuje vodní páry, Platí že při relativní vlhkosti vzduchu 50%, při vnitřní teplotě vzduchu 20°C a vnější teplotě vzduchu –15°C se okna nesmí rosit. Při ochlazování roste relativní vlhkost vzduchu. Množství vodních par, které je vzduch schopen absorbovat je však omezené a při při překročení absorbční hranice, vzniká kondenzace vody ze vzduchu srážení vody na skle nebo chladném povrch rámu okna.

  Dlouhodobé rosení okna může způsobit :

  • nedostatečná teplota v místnosti
  • nedostatečné větrání v místnosti,
  • nedostatečná tepelná izolace skel (prochladnutí)
  • nevhodně umístěné topení(topidlo není pod okny)
  • neodborná montáž, chyby v osazení rámu okna ve zdivu a

   nedostatečná tepel. izolace v nadpraží a parapetu.

  Zkuste si udělat závěr v čem může být chyba a podle toho jednejte při reklamaci.

  k.kolar@centrum­.cz

  Vložil Anonymous, 22. Listopad 2007 - 16:19

  Dobrý den, plastová okna nesrovnatelně více těsní a proto únik produkované vlhkosti při zavřených oknech je minimální. Neznám jakou máte teplotu v problematických místnostech, nelze si ale myslet, že když mám plastová okna nemusím topit vůbec. Opakuji, že pro rosení je směrodatná teplota na vniřní straně okna, s pozdravem, Petr Vávra

  Vložil Anonymous, 23. Listopad 2007 - 8:22

  …tedy topit a topit a mít otevřenou ventilačku… :))

  Nicméně děkuji. Ale podám-li ojedinělou reklamaci (neboť většině vlastníků v domě je vše jedno), tuším, jak u správce domu – dosud ze zákona SBD – dopadnu… :( (Firmu, která montovala okna vlastní kamarád člověka z SBD, který vybíral z nabídek firem ........ale tak to asi chodí většinou všude…)

  Díky Mart.

  Vložil Anonymous, 23. Listopad 2007 - 8:39

  To rozhodně ne. Když topíte, je velmi nerozumné větrat ventilačkou. To si pak problém sama působíte. V topné sezóně je třeba větrat krátce a intenzivně, tzn. otevřít celé křídlo okna (alespoň to menší) na 3 až 5 minut (podle venkovní teploty) několikrát denně. Pokud jste přes den v práci, tak ráno, když vstanete, pak odpoledne, když přijdete domů, a večer před spaním. O víkendu můžete pár větrání přidat. Když budete větrat ventilačkou, tak vlhkost z bytu nedostanete, jen si vychladíte zdi kolem okna a může se vám tam objevit plíseň. SK

  Vložil Anonymous, 23. Listopad 2007 - 8:37

  tak jsem si pročetla všechny odpovědi.co se týká větrání,tak můj 10-ti měsíční syn chodí skoro s rampouchem u nosu,protože ta místnost je ložnice,takže je tam větračka otevřena stále. Na noc otevírám pouze mikroventilaci a topení je stále zapnuté na 3,což je nějakých 20°c v místnosti.Je tam ale asi tolik stupňů,protože topení je vlažné.Máme termoventily,takže předpokládám,že ty se chovají tak,že pokud je v místnosti daná teplota,tak nesepnou. v ložnici nemám ani akvárium,ani kytku,žádné sušičky apod.Prádlo nesuším doma,ale v prádelně.Místnost nechávám otevřenou.Nenašla jsem ani jednu věc,kterou píšete,že může být příčina.Náhodou jsme včera v domě měli schůzi,která se týkala hlavně té revitalizace.Vzhle­dem k tomu rosení se nám také v ložnici udělala plíseň na stropě,ale taky v prasklině rohu.Okamžitě reagoval předseda tak,že je buď chyba v tepelné izolaci nebo ve statice domu,protože podle propočtu firmy,která nám fasádu a okna dělala,by k plísni ani k rosení oken docházet nemělo.

  Vložil Anonymous, 23. Listopad 2007 - 8:55

  Dobry den, pokud se Vam okna rosi prevazne na krajich a v rozich, doporucil bych jeste zjistit si jake distancni ramecky jsou u plastovych oken pouzity. Nektere hlinikove a bohuzel i nerez ramecky, ktere byvaji prodejci oken oznacovane jako „teple“, maji vysokou tepelnou vodivost a dochazi u nich k ochlazovani vnitrniho skla az na teplotu, pri ktere vlhkost kondenzuje a okna se rosi.

  Resil jsem podobny problem cca pred dvema tydny, u me to bylo zpusobeno nedostatecnym vetranim a tim, ze mam v byte cerstve natazene stuky, ktere postupne vysychaji.

  Tomas Dolezal

  Vložil Anonymous, 23. Listopad 2007 - 17:56

  ložnice mají ještě jeden problém-vydýcháme přes noc mnoho vlhka a pak ani řádně nevyvětráme.Je doporučováno hlídat si vlhkoměrem stav vlhkosti- zkušení tvrdí ,v zimě 40 % a v létě může být 70%.Záleží i na režimu topení.Zateplení má i psychol. efekt, že začneme topit jen když potřebujeme, ale je nutno nechat naakumulovat i zdivo aby povrchová teplota byla cca kolem 12–17st.Existují snímací teploměry(má je jistě TaZUs).Nevíme jak máte velikou ložnici.Dříve u dřevěných oken docházelo k trvalému větrání ,ani kovotěs to neutěsnil Pak mohou přispět i latexy v malbách(dříve jen vápno ve vybraných místnostech) Plísně jsou zdravotně závadné až nebezpečné.Předseda společně s projektantem mají povinnost toto řešit.Jsou specialisté,kteří tuto problematiku ovládají-stavebí fyziku.B.T.

  Vložil Anonymous, 23. Listopad 2007 - 18:45

  naše ložnice je pidi ložnice,má 2,60 m x 3,40m,ale větráme stále.Topíme taky.Je tam stále kolem 17 – 19 °C. jsem zvědavá jak se to bude řešit,říkali mi na schůzi,že budou muset pozvat nějakého soudního znalce,protože firma,která nám okna vyměňovala a prováděla zateplení se asi bude proti tomu bránit a budou se to určitě snažit svést na větrání nebo topení.Já mám ale 10-ti měsíční dítě,které v místnosti,kde je plíseň nemůže přece spát.

  Vložil Anonymous, 23. Listopad 2007 - 20:52

  Přeposílám odpověď, která by Vám mohla dát odpověď na Váš problém a návod jak ho řešit. Zjistil jsem ho dotazem na náhodně „postiženého“ stejným problémem. Zde je odpověď :

  Dobrý den.

  Jednoznačně v kvalitě zasklení (teplý rámeček + skutečný obsah argonu) v kombinaci s malým zasazením skla do rámu okna. Firma se k tomu postavila čelem a pod tíhou argumentů a hrozbě zkušebního ústavu a následného soudu pak na své náklady skla vyměnila. Bohužel s usazením již nejde nic dělat, v současnosti je zlepšení o cca 70 – 80 %.

  k.kolar.Dobrý den.

  Vložil Anonymous, 24. Listopad 2007 - 8:31

  děkuji mockrát. snad by to mohla být dobrá zpráva,jenomže netuším,jak bude reagovat firma,když vybalím tuto teorii.Buď si řeknou,že jsem jen blbá ženská,která tomu nerozumí nebo si doufám budou myslet,že jsem už podnikla nějaké kroky a nějakého odborníka jsem na okna měla. Těmi rámečky jsou na mysli asi distanční rámečky, o kterých už nědo výše psal,že?

  Vložil Anonymous, 31. Květen 2009 - 9:58

  Blbá nejste, já bych ji oslovila taky, protože normální to není. Alena

  Vložil Anonymous, 24. Listopad 2007 - 12:12

  Vážená neznámá, sdělte mi na níže uvedený e-mail bližší info ohledně vaší Smlouvy o dílo s dodavatelem oken, jejíž přílohou by měly být i nějaké Dodací podmínky, zda se jednalo o individuelní výměnu v domě, nebo hromadnou a pod.

  k.kolar@centrum­.cz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".