omezení přepravy věcí výtahem

Vložil Josef Malý (bez ověření), 18. Březen 2016 - 12:10 ::

Dobrý den,

navržené stanovy obsahují zákaz přepravy jízdních kol výtahem. Výtah je přitom nový a a velmi veliký. Nejedná se o protiprávní ustanovení? Nebyl by takový zákaz např. diskriminující případně nadmíru omezující vlastnická práva.

Proč pak také nezakázat přepravu, kufrů, zvířat, kočárků apod?

Velmi děkuji, Josef Malý

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Werewolf, 19. Březen 2016 - 9:45

  Jaké máte v těch stanovách definované sankce za porušení tohoto nařízení? Jestli žádné, můžou Vám za to akorát tak vynadat. Tím teda nechci navádět k porušování stanov, jen taková myšlenka :-D Samozřejmě pokud si to tak všeci odhlasovali, mělo by se to respektovat.

  Vložil Petr Piskač MBA, 18. Březen 2016 - 16:10

  Dobrý den pane Malý,

  celá potíž má obecně dvě roviny. 1. rovina je ta, že i osobní výtah lze samozřejmě využívat k přepravě nákladu, souvisejícího s bydlením. Je však nutné dodržovat podmínky přepravy (výrobce výtahu), zejména pak výtah nepřetěžovat a netlačit násilím dovnitř objemné předměty, kvůli kterým má problém zejména zavírání dveří. Jinak se přeprava kola nevylučuje.

  2. rovina je ta, že se asi událo ve vašem domě něco, co mělo na provoz výtahu vliv (nějaké poškození). To víte vy a víte jistě, proč se tak striktní zákaz odhlasoval. Zde dle mého názoru platí, že pokud jste si něco skutečně právoplatně odhlasovali, pak to platí. Pokud má kdokoliv pocit, že je krácen na svých právech, může požádat soud, aby ve věci nezávisle rozhodl.

  Osobně mám také rád jízdu na kole. Jen výjimečně s ním jedu výtahem (máme kolárnu, tj. místo k tomu vyhrazené). Sám tedy vím, jak musí být člověk nesmírně opatrný, aby nerozbil zrcadlo uvnitř, nepoškrábal stěny kabiny a také nechtěně neponičil automatické dveře, když vystupuje. Jako máte vy právo vézt kolo výtahem nahoru, mají ostatní v domě právo zamezit poškozování majetku, na který přispěli a přispívají. No a teď co s tím, že?! Třeba jste právě ten případ, že který velmi dbá na to, aby se nic nepoškodilo, ale z vlastní zkušenosti vím také o případech, kdy se někteří lidé k novému výtahu za 1 mio Kč chovají, jako kdyby to byl rohlík za 1,50 Kč.

  Mějte se hezky! S úctou k vám

  Petr Piskač, MBA Autor je Projektovým manažerem fy Výtahy Příbram s.r.o.

  Vložil Čtenář (bez ověření), 18. Březen 2016 - 16:14

  Pane magistře správy obchodu,

  odkud plyne zákaz kouření v kabině osobního výtahu? Nedaří se mi to zatím dohledat a ani hasiči mi příslušné ustanovení na dotaz nesdělili, ač rovněž mají za to, že existuje. Děkuji.

  Vložil Bc. (bez ověření), 18. Březen 2016 - 14:39

  Pane Malý,

  v nákladním výtahu je přeprava osob zakázána.

  Vložil svjvmt, 18. Březen 2016 - 12:44

  Můžete se podívat do výtahu? Tam je taková tabulička, která říká jak se v něm chovat, ne? Ale co si odhlasujete, zakážete to máte!! Je to proti dobrým mravům?? A ještě stanovte pokutu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".